آخرین ارسال‌ها

پروژه آهنگسازی Alone In The Snow

23/5/19
2
همچنان بعد از حدود 5 سال نظری درمورد انتخاب اسم این قطعه و سبکش ندارم!😅

سال های پیش شبی ک شدیدا تحت تاثیر موسیقی متن "مرثیه ای برای یک رویا" بودم شروع کردم ب نوشتن این آهنگ...
هیچ سازی بصورت زنده ضبط نشده (بدلیل کمبود امکانات اون موقع!) و هیچ تجهیزات حرفه ای استفاده نکردم جز میدی کنترلر m-audio 48

این آهنگ میکس نهایی نشد هیچوقت و فک میکنم از وی اس تی های pianissimo برای لاین پیانو و بقیه سازها هم از miroslav philharmonik استفاده کردم.
امیدوارم از شنیدنش لذت ببرید یا متنفر شید😁

اساتید و دوستان عزیز فوق العاده خوشحال میشم نظرات و نکته های مفیدتون رو بخونم

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,502
53
.
قطعه رو شنیدم. نه لذت بردم و نه متنفر شدم!
این قطعه بیشتر اطلاعاتی از استعداد شما به شنونده میداد تا اینکه بتونه خودش تاثیر موزیکال بذاره. بزرگترین مشکل این قطعه هم نقص اون در اصوات بکار رفته بود.

موسیقی ارکستری بقدری در اجرا حساس هست که کوچکترین بالا پایین شدن رنگ، فیگور یا داینامیک ساز، تاثیر اونو روی شنونده کّلاً زیر و رو میکنه. حالا چه برسه به اینکه مثلا ویولن صدای بوق بده. مضافاً اینکه همونطور هم که خودت اشاره کردی، میکسش هم کامل انجام نشده بود. فایل رو هم در بخش پروژه های آهنگسازی آپلود کردی، نه پروژه های تمرینی. وقتی قطعه نقص داره، شما چطور انتظار داری که روی شنونده تاثیر مثبت و یا منفی بذاره؟ من بیشتر از یکبار (اون هم به زور) نتونستم قطعه رو گوش کنم. چون واقعا اون نقایص اذیت میکرد.

خارج از بحث اجرایی، ذهنیت ریتمیِ آفریننده ی این قطعه قابل تامل بود. آرپژ پیانویی که روی ۴/۴ مینواخت ولی شخصیت ۳/۴ به خودش گرفته بود. بطوریکه با ورود اصوات بعدی شنونده جا میخوره. داشتن ذهنیت قوی در ریتم برای یک آهنگساز میتونه یک ارزش خاص محسوب بشه که هر آهنگسازی از اون امتیاز برخوردار نیست.

با این حال استعداد خام نه شنیدنی هست و نه قضاوت کردنی. اجرای درست و دقیق، نیمه ی مهمتر تاثیر موسیقی در قطعات ارکسترال هست.

23/5/19
2
قطعه رو شنیدم. نه لذت بردم و نه متنفر شدم!
این قطعه بیشتر اطلاعاتی از استعداد شما به شنونده میداد تا اینکه بتونه خودش تاثیر موزیکال بذاره. بزرگترین مشکل این قطعه هم نقص اون در اصوات بکار رفته بود.

موسیقی ارکستری بقدری در اجرا حساس هست که کوچکترین بالا پایین شدن رنگ، فیگور یا داینامیک ساز، تاثیر اونو روی شنونده کّلاً زیر و رو میکنه. حالا چه برسه به اینکه مثلا ویولن صدای بوق بده. مضافاً اینکه همونطور هم که خودت اشاره کردی، میکسش هم کامل انجام نشده بود. فایل رو هم در بخش پروژه های آهنگسازی آپلود کردی، نه پروژه های تمرینی. وقتی قطعه نقص داره، شما چطور انتظار داری که روی شنونده تاثیر مثبت و یا منفی بذاره؟ من بیشتر از یکبار (اون هم به زور) نتونستم قطعه رو گوش کنم. چون واقعا اون نقایص اذیت میکرد.

خارج از بحث اجرایی، ذهنیت ریتمیِ آفریننده ی این قطعه قابل تامل بود. آرپژ پیانویی که روی ۴/۴ مینواخت ولی شخصیت ۳/۴ به خودش گرفته بود. بطوریکه با ورود اصوات بعدی شنونده جا میخوره. داشتن ذهنیت قوی در ریتم برای یک آهنگساز یک ارزش اختصاصی محسوب بشه که هر آهنگسازی از اون امتیاز برخوردار نیست.

با این حال استعداد خام نه شنیدنی هست و نه قضاوت کردنی. اجرای درست و دقیق، نیمه ی مهمتر تاثیر موسیقی در قطعات ارکسترال هست.
خیلی کامل و منصفانه بود فوق العاده خوشحال شدم اما انصافا بیشتر از ی بار میشه گوشش داد.
توی پست نوشتم ک هیچ سازی ضبط نشده بود و کاره قدیمی هست و خودمم رضایتی ندارم از اصوات ولی فک میکنم این اولین قطعه ارکستری بود ک نوشتم اما انصافا ویولن صدای بوق نمیداد 😅
این قطعه یا بهتره بگم پروژه نیمه کاره رو چند سال پیش برای چن نفر از دانشجوهای موسیقی گذاشتم و نظراتشون کاملا مثبت بود ک البته همون موقه با دانش اندکی ک اون زمان داشتم خودم ب شک افتادم درمورد معلوماتشون😐
ب هرحال این ی کار قدیمی بود ک بدون دقت کامل در میکس، انتخاب صدا و... ساخته شده بود ک اشتباها در بخش پروژه های تکمیلی ارسال کردم.
فعلا دسترسی ب سیستمم ندارم اما چند روز دیگه یکی دیگه از پروژه ها رو تو بخش مربوطش میزارم و خوشحال میشم نظرتونو بخونم ❤

بالا