آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع گفتگوی آزاد پیرامون گیتار

14/3/18
1
19
سلام
16 سالمه
دو سال گیتار نایلون کار کردم اما خیلی وقته دیگه به صورت جدی تمرین نمیکنم
چند ماهی هم میشه دارم کیبرد کار میکنم .به خاطر علاقه م به گیتار الکتریک
میخوام یه گیتار برا شروع بگیرم. درباره ی اینکه علاقه دارم مطمعن هستم
ولی شاید خنده دار به نظر برسه که هنوز با سبک های اون آشنایی کامل ندارم
که مثلا فلان سبک این چهار چوب رو داره و ...نمیدونم باید این شناخت کامل رو اول داشته باشم؟
یا بعدا میتونم سبکی که دوست دارم رو پیدا کنم؟ یا وقتی میگن این گیتار برای فلان سبک خوبه
اینجوری نیستش که نشه سبک های دیگه رو هم باهاش تمرین کرد؟ درسته؟
چون اینجور که من فکر میکنم برای منی که تازه دارم شروع میکنم شاید فرقش اصلا احساس نشه
بعد با 1400 - 1300 میتونم یه گیتار بدون آمپ بگیرم؟ واقعا برام سخته بتونم بیشتر از این جور کنم !!
[doublepost=1521206112,1521058315][/doublepost]و همچنان منتظر....

23/11/16
86
سلام دوستان
قیمت ibanez gsa60 رو دارید؟
[doublepost=1524906570,1521632110][/doublepost]سلام
من مشکل عرق کردن دستم رو دارم
و با پیکم به مشکل بر میخورم وقتی چند دقیقه تمرین میکنم
پیک از دستم سر میخوره و باعث خراب شدن کار میشه
دنبال یه پیک خوب هستم که از دست زیاد سر نخوره
بین گزینه های موجود در اینترنت و به صورت پک باشه
ضخامتش هم 1m

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
اگر عجله نداری به نظرم تا مرداد ماه صبر کن. الان قیمتها خیلی غیرواقعیه (مگر سازی که دست‌ساز باشه و سازنده به پولش نیازی نداشته باشه، مثلا من چند ماه پیش شنیدم که «لاعود» با قیمت ۲ میلیون در بازاره و ۵۰ تومن زیر قیمت همین دو روز پیش خریدمش!)، و این که حتما هم از چند فروشنده بپرس.

کمی پودر بچه کف دست بزنی شاید از تعرق جلوگیری کنه

یک سری پیک ها هستند که اصلا چنین حالتی دارند، به نظرم مشکل رو به فروشنده ساز توضیح بده و ازش بخواه که پیک ضدعرق بهت بده. پک هم حتما هست در بازار .

23/11/16
86
اگر عجله نداری به نظرم تا مرداد ماه صبر کن. الان قیمتها خیلی غیرواقعیه (مگر سازی که دست‌ساز باشه و سازنده به پولش نیازی نداشته باشه، مثلا من چند ماه پیش شنیدم که «لاعود» با قیمت ۲ میلیون در بازاره و ۵۰ تومن زیر قیمت همین دو روز پیش خریدمش!)، و این که حتما هم از چند فروشنده بپرس.
یه مورد gsa 60 دست دو بود میخواستم بگیرم پشیمون شدم
آخر سر هم grg121 گرفتم برای تمرین ساز خوبیه اکشنش خیلی خوبه

سلام دوستان من دو سیم برند استگ با مدل های CL-HT-AL با قیمت 26000 تومان و CL-NT-AL با قیمت 29000 تومان که این یکی که 29000 هزار تومان قیمتشه تو نظرات کاربران در موردش نوشته بودن که سیم نسبتا خوب ولی چون از گاز نیتروژن در بسته بندیش استفاده شده بخاطر همین سریع تازگی خودش رو از دست میده (من تازه کارم و اولین بارمه سیم عوض میکنم) اگه میشه راهنمایی کنید کدوم سیم رو انتخاب کنم یا اگه سیم دیگه ای مناسب واسه من مبتدی سراغ دارید که کیفیتشم مناسب باشه معرفی کنید خیلی ازتون ممنون میشم...
[doublepost=1529166198,1529159025][/doublepost]سلام یه سوال دیگه داشتم میخواستم بپرسم آیا میشه از نحوه نشستن و گیتار گرفتن که تو سبک کلاسیک استفاده میکنن برای سبک پاپ هم استفاده کرد آخه از نظر خودم این نوع گیتار گرفتن خیلی آسون تر به مهره های پشت آدمم فشار خیلی کم یا اصلا فشاری وارد نمیکنه به نظرتون میتونم از این نوع نشستن برای یادگیری و نوازندگی سبک پاپ هم استفاده کنم؟! (من استادی ندارم این چیزا رو از ایشون بپرسم....)

23/11/16
86
سلام دوستان من دو سیم برند استگ با مدل های CL-HT-AL با قیمت 26000 تومان و CL-NT-AL با قیمت 29000 تومان که این یکی که 29000 هزار تومان قیمتشه تو نظرات کاربران در موردش نوشته بودن که سیم نسبتا خوب ولی چون از گاز نیتروژن در بسته بندیش استفاده شده بخاطر همین سریع تازگی خودش رو از دست میده (من تازه کارم و اولین بارمه سیم عوض میکنم) اگه میشه راهنمایی کنید کدوم سیم رو انتخاب کنم یا اگه سیم دیگه ای مناسب واسه من مبتدی سراغ دارید که کیفیتشم مناسب باشه معرفی کنید خیلی ازتون ممنون میشم...
[doublepost=1529166198,1529159025][/doublepost]سلام یه سوال دیگه داشتم میخواستم بپرسم آیا میشه از نحوه نشستن و گیتار گرفتن که تو سبک کلاسیک استفاده میکنن برای سبک پاپ هم استفاده کرد آخه از نظر خودم این نوع گیتار گرفتن خیلی آسون تر به مهره های پشت آدمم فشار خیلی کم یا اصلا فشاری وارد نمیکنه به نظرتون میتونم از این نوع نشستن برای یادگیری و نوازندگی سبک پاپ هم استفاده کنم؟! (من استادی ندارم این چیزا رو از ایشون بپرسم....)
سلام در مورد سیم برند های بهتری هست چرا استگ؟
برای خریدن سیم اول یکی از برند های مطرح رو انتخاب کنید
بعد از اون باید برسی کنید چه tension براتون مناسبه. برای شما که تازه کارید مدیوم خوبه
در مورد استایل نشستن تو سبکی که کار میکنی ب نظرم استایل پای راست بهتر باشه
اما اجباری نیست اگه استایل کلاسیک راحتی میتونی از اون استفاده کنی

سلام در مورد سیم برند های بهتری هست چرا استگ؟
برای خریدن سیم اول یکی از برند های مطرح رو انتخاب کنید
بعد از اون باید برسی کنید چه tension براتون مناسبه. برای شما که تازه کارید مدیوم خوبه
در مورد استایل نشستن تو سبکی که کار میکنی ب نظرم استایل پای راست بهتر باشه
اما اجباری نیست اگه استایل کلاسیک راحتی میتونی از اون استفاده کنی
سلام آهان ممنون مثلا چه برند مطرحی من آخه بوجمم اونقدر زیاد نیست تا سیم های خیلی بهتری بگیرم.... در مورد استایل نشستنم اره به نظرم کلاسیک خیلی راحت تره نمیدونم شاید من عادت کردم بهش ولی سبک ولی استایل پای راستم امتحان کردم فکر میکنم زیاد جالب نیست...

23/11/16
86
سلام آهان ممنون مثلا چه برند مطرحی من آخه بوجمم اونقدر زیاد نیست تا سیم های خیلی بهتری بگیرم.... در مورد استایل نشستنم اره به نظرم کلاسیک خیلی راحت تره نمیدونم شاید من عادت کردم بهش ولی سبک ولی استایل پای راستم امتحان کردم فکر میکنم زیاد جالب نیست...
برند های خوب زیاد هست سرچ کن البته قیمتا خیلی بالا رفته
من برای گیتار آکوستیک نایلون فقط داداریو و لابلا استفاده کردم
در مورد هزینه سیم هم نگران نباش تا چند ماه میتونی ازش استفاده کنی
سیم ها بیشتر از سمت خرک پاره میشن معمولا هم سیم D این اتفاق براش میفته
که اگه اضافه سیم ها رو از سر دسته کوتاه نکنی میتونی دوباره اون سیم رو ببندی
من خودم استایل کلاسیک رو دوست دارم از چند سال پیش که کلاسیک میزدم
تا الان که تازه الکتریک گرفتم به این شکل گیتار دستم میگیرم
اما برای ریتم زدن من استایل پای راست رو ترجیح میدم

برند های خوب زیاد هست سرچ کن البته قیمتا خیلی بالا رفته
من برای گیتار آکوستیک نایلون فقط داداریو و لابلا استفاده کردم
در مورد هزینه سیم هم نگران نباش تا چند ماه میتونی ازش استفاده کنی
سیم ها بیشتر از سمت خرک پاره میشن معمولا هم سیم D این اتفاق براش میفته
که اگه اضافه سیم ها رو از سر دسته کوتاه نکنی میتونی دوباره اون سیم رو ببندی
من خودم استایل کلاسیک رو دوست دارم از چند سال پیش که کلاسیک میزدم
تا الان که تازه الکتریک گرفتم به این شکل گیتار دستم میگیرم
اما برای ریتم زدن من استایل پای راست رو ترجیح میدم
اره واسه ریتم زدن یه خرده سخت تر میشه ولی خب فکر کنم اگه یه کم از شیبی که تو سبک کلاسیک شکم گیتار و دسته گیتار میدی کم کنی فکر کنم درست بشه... و در ضمن 30 یا 35 تومن بیشتر نمیتونم هزینه کنم واسه سیم الان چی بگیرم به نظرتون تو این رنج قیمت بعدش سیم ها الان قلابی شدن بیشترتشون از کجا بفهمم اصل هم هستن؟!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
از اونجا که تاپیک «گفتگوی آزاد» عه و این آزادی پیرامون گیتار محدود شده؛ بیاید این قطعه جدید رو ببینید :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

جایگزینی که TC Electronic برای EBow ساخته. خیلی از مشکلاتی که EBow داره رو نداره.

سلام دوستان یه سوال دارم ازتون در مورد ریتم های گیتار اونم اینه که این ریتم های دقیقا پایه و اساسشون چیه و اینکه واسه این ریتم و آکوردها نتی هم میشه نوشت یا تعیین کرد؟؟ به نظر خودم میشه تعیین کرد چه نتی هایی باشن خیلی هاشون چون تو اکثر ریتم ها سیم هایی که روشون ضربه زده میشه مشخص شده چی سیم هایی باید باشند و اینکه خب آکورد هم میگیری چند نت رو تو یه گام مشخص میگیری پس بی ربط نیست درسته ؟!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
این ریتم های دقیقا پایه و اساسشون چیه
پایه و اساسشون دقیقا «ریتم»ــه. برای درک بهتر شما باید «تئوری موسیقی» و بخش ریتم رو مطالعه کنید؛ چون تا اصالت و پایه ریتم رو درک نکنید پاسخ این سوالتون رو نمی‌گیرید.

ینکه واسه این ریتم و آکوردها نتی هم میشه نوشت یا تعیین کرد؟؟
بله چرا نشه؟ اصولا وقتی میگیم گیتار داره ریتم میزنه یعنی یه سری آکورد رو داره با یه ترتیب و ملاحظات خاصی میزنه، پس مشخصه که دست خود آهنگسازه تعیینش.

خب آکورد هم میگیری چند نت رو تو یه گام مشخص میگیری پس بی ربط نیست درسته ؟!
شما نیاز دارید یک دوره حتما تئوری موسیقی بخونید، سوالاتتون مشخصه که یه سری مفاهیم رو درست درک نکردید و مرور اونها به درک بهتر توسط شما، کمک میکنه.

سلام ممنون ولی من اشتباه سوالمو پرسیدم
[doublepost=1532192773,1532192472][/doublepost]منم بد توضیح دادم چون اون شب خسته بودم ... من میدونم پایه و اساسشون ریتم یکی گفت ریتم ربطی به دیرند نداره منم گفتم مگه میشه نداشته باشه و اینکه من منظورم این بود مثلا کی ابداعش کرده و چجوری ابداع شده و و اینکه مثلا به فلان سیم ضربه زده بشه سلیقه ایه یا واسه اینم قاعده ای وجود داره؟!
[doublepost=1532193038][/doublepost]
پایه و اساسشون دقیقا «ریتم»ــه. برای درک بهتر شما باید «تئوری موسیقی» و بخش ریتم رو مطالعه کنید؛ چون تا اصالت و پایه ریتم رو درک نکنید پاسخ این سوالتون رو نمی‌گیرید.

بله چرا نشه؟ اصولا وقتی میگیم گیتار داره ریتم میزنه یعنی یه سری آکورد رو داره با یه ترتیب و ملاحظات خاصی میزنه، پس مشخصه که دست خود آهنگسازه تعیینش.

شما نیاز دارید یک دوره حتما تئوری موسیقی بخونید، سوالاتتون مشخصه که یه سری مفاهیم رو درست درک نکردید و مرور اونها به درک بهتر توسط شما، کمک میکنه.
در واقع خودمم نفهمیدم چی پرسیدم ...اصلا قاطی کردم این روزا اصلا خودمم نمیدونمم هدفم از این سوال چی بوده دقیقا!!!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
یکی گفت ریتم ربطی به دیرند نداره
مگه میشه؟ جز یه سری سبکهای خاص (که وابستگی به متر و تمپو ندارند) در کل «ریتم» موضوعیه که مستقیما با زمانبندی شما در ارتباطه. بخصوص سبکهایی که گیتار درش استفاده داره مثل پاپ، راک یا متال! کافیه یک بار خواننده های که خودشون گیتار هم میزنن ببینید، در واقع ریتمی که میزنن هم ریتم رو براشون هندل میکنه هم هارمونی. ملودی هم که صدای خودشونه.
توصیه کنید به اون دوست عزیز که تئوری موسیقی رو بهتر بخونه :D

مثلا کی ابداعش کرده و چجوری ابداع شده و و اینکه مثلا به فلان سیم ضربه زده بشه سلیقه ایه یا واسه اینم قاعده ای وجود داره؟!
کی ابداعش کرده؟ سوال جالبیه. یه سری ریتم ها هستند که ریتمهای معروفین (مثلا شما جست و جو کنید «ریتم های فلامنکو») ، این ریتم ها بخاطر ریشه های فرهنگی و قومی و ... ، سالیان سال رشد کردن و از دل یه قوم یا فرهنگ خاص برامدن (مثلا در همین ایران خودمون، شما سمت غرب ریتم و استایل آذری و کردی و بختیاری و عربی میشنوید، سمت شرق ریتم های خراسانی و افغانی و بلوچی و ... ) ، یک سری ریتم ها هم باز از دل فرهنگ و طرز فکر مردم در اومدن ولی اونقدر انحصاری نیستن (مثل ریتمهای راک). در مورد ضربه زدن به سیم و ... هم، بهتره آهنگ هایی که از ریتمهای مشابه استفاده میکنند مطالعه کنید (نه این که فقط گوش بدید، Sheet Music دریافت کنید و تطابق بدید یا سعی کنید بازنوازی کنید)

22/9/18
4
19
تهران
سلام دوستان
[doublepost=1524906570,1521632110][/doublepost]سلام
و با پیکم به مشکل بر میخورم وقتی چند دقیقه تمرین میکنم
پیک از دستم سر میخوره و باعث خراب شدن کار میشه
بین گزینه های موجود در اینترنت و به صورت پک باشه
ضخامتش هم 1m
من یه پیک دارم از جنس کربنه که سر نمیخوره مارکش کویینه میتونه از اون بگیری.پیک های چوبی رو هم امتحان کن اونا کم تر سر میخورن.

س
مگه میشه؟ جز یه سری سبکهای خاص (که وابستگی به متر و تمپو ندارند) در کل «ریتم» موضوعیه که مستقیما با زمانبندی شما در ارتباطه. بخصوص سبکهایی که گیتار درش استفاده داره مثل پاپ، راک یا متال! کافیه یک بار خواننده های که خودشون گیتار هم میزنن ببینید، در واقع ریتمی که میزنن هم ریتم رو براشون هندل میکنه هم هارمونی. ملودی هم که صدای خودشونه.
توصیه کنید به اون دوست عزیز که تئوری موسیقی رو بهتر بخونه :D

کی ابداعش کرده؟ سوال جالبیه. یه سری ریتم ها هستند که ریتمهای معروفین (مثلا شما جست و جو کنید «ریتم های فلامنکو») ، این ریتم ها بخاطر ریشه های فرهنگی و قومی و ... ، سالیان سال رشد کردن و از دل یه قوم یا فرهنگ خاص برامدن (مثلا در همین ایران خودمون، شما سمت غرب ریتم و استایل آذری و کردی و بختیاری و عربی میشنوید، سمت شرق ریتم های خراسانی و افغانی و بلوچی و ... ) ، یک سری ریتم ها هم باز از دل فرهنگ و طرز فکر مردم در اومدن ولی اونقدر انحصاری نیستن (مثل ریتمهای راک). در مورد ضربه زدن به سیم و ... هم، بهتره آهنگ هایی که از ریتمهای مشابه استفاده میکنند مطالعه کنید (نه این که فقط گوش بدید، Sheet Music دریافت کنید و تطابق بدید یا سعی کنید بازنوازی کنید)
سلام خوبید الان پیامتون رو میخونم:biggrin:

فکر نکنم اون دوست رو ببینم و بهش بگم ولی خودمم همین کارایی که شما گفتید رو هم قبلا به صورت غریزی میتونستم درک کنم و هم الان درک بهتری ازش پیدا کردم

به هر حال ممنون ... من از اون موقع تصمیم گرفتم خودم بیشتر رو سوالام فکر کنم و اگه به نتیجه نرسیدم پرسشی رو مطرح کنم ولی حیف که بخاطر یه سری مشکلات دوماه بیشتر میشه موسیقی کار نمیکنم و کلا درگیر یه سری مشکلات دیگه شدم تا ببینم سرنوشت زندگیم چی میشه...:depressed-70:

9/3/18
5
47
سلام به همگی
با این قیمتای جدید میخوام گیتار کلاسیک بخرم تا نهایتش ۲تومن . چه گیتاری بهتره بنظرتون؟؟؟ و اینکه گیتار کلاسیک هایی که پیکاپ ندارن رو میشه خودمون واسشون پیکاپ بذاریم؟
خرید از دیجی و ت ملودی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
میخوام گیتار کلاسیک بخرم تا نهایتش ۲تومن . چه گیتاری بهتره بنظرتون؟؟؟
Yamaha C40 و C70 رو میتونید تو این رنج پیدا کنید. یه برند ایرانی دالاهو هم بود که نمیدونم هنوز تولید میکنه یا نه، ولی اون هم محصول خوش قیمت کم نداره.

و اینکه گیتار کلاسیک هایی که پیکاپ ندارن رو میشه خودمون واسشون پیکاپ بذاریم؟
بله میشه. البته اگر یاماها CX40 یا CX70 بگیرید خودش پیکاپ داره و قیمتش تفاوتی با C40 و C70 نداره.

خرید از دیجی و ت ملودی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟
دیجی رو شخصا نه. ت ملودی به قول شما، فروشگاه داره و میشه حضورا هم تست کرد. نتیجتا بهتره :))) ولی باز هم توصیه نمیکنم چون بی تعارف بگم، دزدن.

9/3/18
5
47
Yamaha C40 و C70 رو میتونید تو این رنج پیدا کنید. یه برند ایرانی دالاهو هم بود که نمیدونم هنوز تولید میکنه یا نه، ولی اون هم محصول خوش قیمت کم نداره.

بله میشه. البته اگر یاماها CX40 یا CX70 بگیرید خودش پیکاپ داره و قیمتش تفاوتی با C40 و C70 نداره.

دیجی رو شخصا نه. ت ملودی به قول شما، فروشگاه داره و میشه حضورا هم تست کرد. نتیجتا بهتره :))) ولی باز هم توصیه نمیکنم چون بی تعارف بگم، دزدن.

cx70 رو من ندیدم کجا میتونم ببینم؟ نظرتون درباره c80 و هافنر hac204 چیه؟ اونقدری تفاوت دارن نبست به c70 که ۵۰۰-۶۰۰ ارزش داشته باشه بیشتر خرج کرد؟؟؟ و اینکه میگن واسه هوای جنوب چون شرجیه گیتار های آریا بهترن، درسته یا خیر؟ ممنون

آخرین ویرایش:

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
461
23
نظرتون درباره c80 و هافنر hac204 چیه؟
من به جز C70 و C40 گیتار دیگه‌ای دست نگرفتم، یکی دو موردی هم که پیش اومده اونقدری دست نگرفتم ساز رو که بتونم نظر بدم راجع بهش.

ونقدری تفاوت دارن نبست به c70 که ۵۰۰-۶۰۰ ارزش داشته باشه بیشتر خرج کرد؟؟؟
مطمئنا دارن، منتظر باشید دوستان دیگر هم بیان و توضیح بدن از تجربیاتشون

و اینکه میگن واسه هوای جنوب چون شرجیه گیتار های آریا بهترن، درسته یا خیر؟
من از سال ۸۹ تا ۹۲ بندرعباس زندگی کردم. عین این ۴ سال، C70 داشتم اونجا و آخ نگفت. جنس بدنه مهمه اما ربط به برند نداره آنچنان، اگر یه برند خوب بگیرید احتمالا ملاحظاتی مثل آب و هوا هم در ساختش دخیل کردند.

بالا