آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع گفتگوی آزاد پیرامون گیتار

سلام
من حدود ١ ساله كه گيتار كلاسيك كار ميكنم
الان ميخوام گيتار الكتريك بگيرم و سبك راك رو شروع كنم
ميشه راهنماييم كنيد كه چه فيلم ها و چه كتاب هايي رو مطالعه كنم
هر سبکی از نوازندگی گیتار، شرایط و تکنیک های خودشو داره ولی خوشبختانه وقتی گیتار کلاسیک کار می کنید با مجموعه ای از استایل های نوازندگی آشنا می شید و وقتی بخواهید سبکی دیگه ای رور بزنید فقط کافی هست که اصول نوازندگی اون سبک رو یاد بگیرید
[doublepost=1503468643,1503468420][/doublepost]
بعضاً واقعاً سر در نمیارم چرا ما همیشه برعکس حرکت میکنیم!
با توجه به پستهایی که در این تاپیک خوندم، از نوع برخورد با "سبک" کار موزیک واقعاً شگفت زده شدم! انگار که تا دیروز که زندگی عادی خودمونو داشتیم، از امروز "ماموریت" گرفتیم که راک کار کنیم و چون از هیچ چیز راک خبر نداریم، تازه الآن شروع میکنیم به شناختن پیدا کردن از یک سبک!! "پیدا کردن سبک" یعنی چی؟! مگه سبک جایی افتاده، یا گم شده؟! مگه میشه آدم انگیزه ی خریدن و آموختن یک ساز رو داشته باشه، بدون هیچ گرایش و شناخت قبلی؟! از رفتار و حرکات غریزی یک بچه ی 5 ساله هم میشه پی برد که "بطور طبیعی" به چه نوع موزیکی گرایش داره. حالا ما که به این سن رسیدیم، هنوز در مورد خودمون اینو نمیدونیم؟!

مثل این میمونه که اول تصمیم بگیریم ازدواج کنیم، بعد در به در دنبال یکی بگردیم که عاشق بشیم! کسی که یک سازی رو میخواد بخره، با توجه به گرایش طبیعی قبلی خودش، از مدتها پیش پی برده به این که اگر روزی بخواد نوازندگی کنه، چه نوع و چه سبکی باید کار بکنه و چه سازی با اون سبک مرتبط هست. من که عُمری راک گوش کردم (فرض) با علاقه ی تمام، الآن با یه بِشکن برم سراغ خریدن مثلاً تمبور و سردرگم بشم که چه گرایشی از موسیقی سنتی رو کار بکنم و برم سراغ خوندن چارت تاریخی تا از توی اون علاقه ی خودمو پیدا کنم، یه چیزی فراتر از جوک هست. اطلاع داشتن از تاریخچه ی سبکها هیچ اشکالی نداره و خیلی هم مفیده، ولی این مطالعه، گرایش طبیعی درون ما رو عوض نخواهد کرد.

من زیاد اعتقاد به امید دادن و گرفتن و این چیزها ندارم. این الفاظ فقط کمک میکنند که حقیقت مخفی بمونه. حقیقت اینه که کسی که تا این سنین ندونه که چه موسیقی ای دوست داره و تازه میخواد با مطالعه بفهمه که چی دوست داره (!) در دنیای موسیقی ول معطله. ما اول باید بدونیم که بطور طبیعی چه نوع موسیقی ای دوست داریم، بعد نسبت به اون علاقه، ساز انتخاب کنیم، بعد آموختن اون رو شروع کنیم و اگر خیلی کنجکاو بودیم، تاریخچه ی اون سبک رو هم مطالعه کنیم. این یعنی برخورد صادقانه با خودمون. مطالعه ی تاریخچه ی سبکهای موسیقی بسیار مفیده، ولی کمکی به مخفی کردن علاقه ی درونی حقیقی ما نخواهد کرد.

ولی خیلی از وقت ها با توجه به رشد آدما، دیدگاه ها و سبکشون تغییر می کنه و این اصلن چیز بدی نیست که یکی بخواد تو هر سنی به یه سبک جدید علاقه مند شه و شروع به شناخت و یادگیری اون سبک کنه
[doublepost=1503468881][/doublepost]
ببخشید شخصی هست که استاد یا آموزشگاه خوب بشناسه؟
من یه جا گفتم گفت در هفته نیم ساعت ولی مفید
به نظر خودم غیر استاندارد میاد درسته؟
راستی از بعد از عید برم کلاس بهتره یا تابستون شروع کنم؟
_گیتار رو من بخوام تابستون بخرم گرون میشه یا الان؟

ببخشید شخصی هست که استاد یا آموزشگاه خوب بشناسه؟
من یه جا گفتم گفت در هفته نیم ساعت ولی مفید
به نظر خودم غیر استاندارد میاد درسته؟
راستی از بعد از عید برم کلاس بهتره یا تابستون شروع کنم؟
_گیتار رو من بخوام تابستون بخرم گرون میشه یا الان؟
خیلی جاها میشه برای شروع گیتار اقدام کنید این آموزشگاه بنظرم خوبه کارشون چون اساتیدشو میشناسم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
18/2/16
1
19
سلام دوستان مشاوره میخوام
من دو سال گیتار کلاسیک کار کردم و چند وقت پیش تمام پولمو دادم و گیتار الکتریک خریدم والان دارم خودآموز کار میکنم
مشکل اینجاست که هر چقدر تو اینترنت سرچ میکنم آموزش ها یا اونقدر ساده هست که هیچ چالشی برای من نداره یا اونقدر سخته که اصلا در سطح من نیست
به چند تا کتاب هم مراجعه کردم ولی همشون نت آهنگ هاست و راجب تکنیک های نوازندگی گیتار الکتریک حرفی نمیزنن
مشکل من تکنیک هاست مثل تمیز زدن و پاورکورد ها و... الان هم انقدر جواب نگرفتم که دارم سرد میشم
رفتن به کلاس هم به ذهنم رسیده ولی واقعا دیگه هزینه اش رو ندارم

7/6/17
24
27
IR-Rasht
سلام دوستان مشاوره میخوام
من دو سال گیتار کلاسیک کار کردم و چند وقت پیش تمام پولمو دادم و گیتار الکتریک خریدم والان دارم خودآموز کار میکنم
مشکل اینجاست که هر چقدر تو اینترنت سرچ میکنم آموزش ها یا اونقدر ساده هست که هیچ چالشی برای من نداره یا اونقدر سخته که اصلا در سطح من نیست
به چند تا کتاب هم مراجعه کردم ولی همشون نت آهنگ هاست و راجب تکنیک های نوازندگی گیتار الکتریک حرفی نمیزنن
مشکل من تکنیک هاست مثل تمیز زدن و پاورکورد ها و... الان هم انقدر جواب نگرفتم که دارم سرد میشم
رفتن به کلاس هم به ذهنم رسیده ولی واقعا دیگه هزینه اش رو ندارم
دوست من بهترین راه برای شما سرچ کردن تو یو تیوب هستش که همه تکنیک ها و اموزش ها داخلش هست. به نظر من برای یادگیری تکنیک سمت کتاب نرو.. مگر برای یادگیری تئوری...
ولی تا میتونی سعی کن که یک راهنما هم داشته باشی..
اگر هم پیدا نکردی میتونی همینجا اعلام کنی که ویدئو از چه تکنیکی میخوای تا خودم در اسرع وقت بهت ادرس بدم

25/10/14
3
28
سلام به همه . مقاوم ترین سیم گیتار الکتریک چه سیمی هستش ؟ من یه آهنگ دارم تمرین میکنم به خاطر استفاده زیاد و خشن از دسته ترمولو دو سه بار سیم پاره کردم . دیگه اعصاب نمونده واسم . یه سیم میخوام سگ جون . حتی زنگ صدا واسم مهم نیست فقط مقاوم باشه که بتونم آهنگو تمرین کنم . ممنون میشم از راهنماییتون

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,260
34
Vengeance Land
سلام به همه . مقاوم ترین سیم گیتار الکتریک چه سیمی هستش ؟ من یه آهنگ دارم تمرین میکنم به خاطر استفاده زیاد و خشن از دسته ترمولو دو سه بار سیم پاره کردم . دیگه اعصاب نمونده واسم . یه سیم میخوام سگ جون . حتی زنگ صدا واسم مهم نیست فقط مقاوم باشه که بتونم آهنگو تمرین کنم . ممنون میشم از راهنماییتون
والا بعید میدونم سیمی باشه که انقد مقاوم باشه!
مگه چیکار میکنی با ساز ؟ کشتی میگیری ؟ :D
یکم لطافت بخرج بده خب...خخخخ

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
منظورتون Whammy Bar هست؟ اگر بله، توصیه اکید دارم قبل از تمرین اون آهنگ حتما حتما استفاده از Whammy Bar رو یاد بگیرید.

25/10/14
3
28
ممنون دوستان از جوابای بی ربطتون . من اسم یه سیم مقاوم میخواستم که ظاهرا کسی اطلاعی نداشت و بجاش یه بحث دیگه باز شد . ولی حالا خودم بعد از کلی تحقیق یه برند خوب پیدا کردم و اسمشو میگم شاید اینجا یه نفر دیگه مشکل من براش پیش بیاد . Ernie ball cobalt super slinky . اگر این سیمو خریدید خیالتون از مقاومتش راحت باشه . زنگ صداش که دیگه چیزی نگم بهتره . البته قیمتای مختلف داره تو شهرای مختلف . تو شیراز که میدن نود هزار تومن . بقیه شهرا یا تهران فکر کنم ارزون تر باشه . موفق باشید

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,260
34
Vengeance Land
ممنون دوستان از جوابای بی ربطتون . من اسم یه سیم مقاوم میخواستم که ظاهرا کسی اطلاعی نداشت و بجاش یه بحث دیگه باز شد . ولی حالا خودم بعد از کلی تحقیق یه برند خوب پیدا کردم و اسمشو میگم شاید اینجا یه نفر دیگه مشکل من براش پیش بیاد . Ernie ball cobalt super slinky . اگر این سیمو خریدید خیالتون از مقاومتش راحت باشه . زنگ صداش که دیگه چیزی نگم بهتره . البته قیمتای مختلف داره تو شهرای مختلف . تو شیراز که میدن نود هزار تومن . بقیه شهرا یا تهران فکر کنم ارزون تر باشه . موفق باشید
شما میگفتی سیم خوب چی پیشنهاد میدید؟
منم دقیقا همین مدلو بهتون پیشنهاد میدادم...!!
نیاز نبود جزیاتی مثل استفاده ی خشن!! و اینجور الفاضی رو بکار ببری :D

25/5/16
6
29
سلام دوستان
چند روز پیش بنده اولین جلسه گیتارمو رفتم و کمی با محیط آشنا شدم اما چنتا سوال تو ذهنم هستن که منو آزار میدن و از شما دوستان کمک میخوام
1-من اغلب کلیپ هایی که دیدم تو یوتیوب گیتاریستها با پیک مینواختن اما استاد بنده بدون پیک میخواد با من کار کنه!
من برای اطمینان خاطر اموزش های Steve Krenz رو دانلود کردم و دیدم ایشون از همون ابتدا با پیک شروع به یاد دادن میکنه
2-از همون اول استاد که اومد گفت چرا اکوستیک انتخاب کردی و من گفتم بخاطر صدای دلنشینش انتخابش کردم اما شروع کرد به صحبت که یادگیری گیتار با اکوستیک سخته و ....
من نمیدونم که این استاد اصلا میتونه بنده رو تو این راه کمک کنه یا نه چون رفتارش بسیار سرد و غیرمتعارفه!
من هیچ زمینه ایی در موسیقی ندارم و از شما عزیزان تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنید
پ.ن : بنده از این موضوع آگاه هستم که مهم ترین عامل تلاش و پشت کار خودمه اما خوب اگه قراره هزینه ایی در این راه بکنم دوست دارم نتیجه بده

25/10/14
3
28
سلام دوستان
چند روز پیش بنده اولین جلسه گیتارمو رفتم و کمی با محیط آشنا شدم اما چنتا سوال تو ذهنم هستن که منو آزار میدن و از شما دوستان کمک میخوام
1-من اغلب کلیپ هایی که دیدم تو یوتیوب گیتاریستها با پیک مینواختن اما استاد بنده بدون پیک میخواد با من کار کنه!
من برای اطمینان خاطر اموزش های Steve Krenz رو دانلود کردم و دیدم ایشون از همون ابتدا با پیک شروع به یاد دادن میکنه
2-از همون اول استاد که اومد گفت چرا اکوستیک انتخاب کردی و من گفتم بخاطر صدای دلنشینش انتخابش کردم اما شروع کرد به صحبت که یادگیری گیتار با اکوستیک سخته و ....
من نمیدونم که این استاد اصلا میتونه بنده رو تو این راه کمک کنه یا نه چون رفتارش بسیار سرد و غیرمتعارفه!
من هیچ زمینه ایی در موسیقی ندارم و از شما عزیزان تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنید
پ.ن : بنده از این موضوع آگاه هستم که مهم ترین عامل تلاش و پشت کار خودمه اما خوب اگه قراره هزینه ایی در این راه بکنم دوست دارم نتیجه بده
ببین همه چیز به علاقه ی خودت بستگی داره . به نظر من برو کلیپ های مختلف گیتار از انواع سبک ها ببین . ببین کدوم استایل بیشتر به دلت میشینه . همونو انتخاب کن . حالا یا با پیک باشه یا فینگر استایل . وقتی کم کم پیشرفت کنی میتونی هردو روش رو یاد بگیری با تمرین کافی . من پیشنهادم به تو اینه که استادتو عوض کنی اگه حرف مفت زیاد میزنه . این روزا همه استاد شدن . به نظرم تو که اول راهی چنتا استاد رو امتحان کن و با هر کدوم دیدی راحتی بچسب به همون . اینکه همه چیز به پشتکار خودت بستگی داره هم که خودت بهش اشاره کردی .

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
ما چند جور روش برای نواختن گیتار داریم که اون ها رو لیست میکنم :

Picked Guitar : نواختن با پیک. گیتار الکتریک و آکوستیک معمولش اینه که با پیک نواخته بشن. حالا یا آرپژ و ملودی یا آکورد، فرقی نداره و شما باید از پیک استفاده کنید.

Fingerstyle Guitar : گیتار نواخته شده با انگشت. گیتار کلاسیک معمولا به این شکل نواخته میشه. گرچه افرادی مثل John Mayer گیتار الکتریک هم اینطور میزنن. بعضا برای قطعات خاصی نیازه تا از این استفاده کنیم.

یک سری تکنیک دیگه هم هست که اونا رو الان به شما نمیگم (چون هم جذابن هم ممکنه گیجتون کنن)

-از همون اول استاد که اومد گفت چرا اکوستیک انتخاب کردی و من گفتم بخاطر صدای دلنشینش انتخابش کردم اما شروع کرد به صحبت که یادگیری گیتار با اکوستیک سخته و ....
نظر استاد روی چی بود؟ کلاسیک؟ من همیشه این رو میگم که این ایده از اساس چرته! گیتار کلاسیک خوبه و خیلی میتونه به نوازندگی شما کمک کنه ولی دلیلش اینه که اکشن بالاتری داره و فاصله فرتهاش بیشتره. همین!

25/5/16
6
29
ما چند جور روش برای نواختن گیتار داریم که اون ها رو لیست میکنم :

Picked Guitar : نواختن با پیک. گیتار الکتریک و آکوستیک معمولش اینه که با پیک نواخته بشن. حالا یا آرپژ و ملودی یا آکورد، فرقی نداره و شما باید از پیک استفاده کنید.

Fingerstyle Guitar : گیتار نواخته شده با انگشت. گیتار کلاسیک معمولا به این شکل نواخته میشه. گرچه افرادی مثل John Mayer گیتار الکتریک هم اینطور میزنن. بعضا برای قطعات خاصی نیازه تا از این استفاده کنیم.

یک سری تکنیک دیگه هم هست که اونا رو الان به شما نمیگم (چون هم جذابن هم ممکنه گیجتون کنن)

نظر استاد روی چی بود؟ کلاسیک؟ من همیشه این رو میگم که این ایده از اساس چرته! گیتار کلاسیک خوبه و خیلی میتونه به نوازندگی شما کمک کنه ولی دلیلش اینه که اکشن بالاتری داره و فاصله فرتهاش بیشتره. همین!
سلام بله استادم از همون لحظه اول نظرش روی کلاسیک بود!
واقعا نمیدونم چرا اغلب افرادی که میبینم کلاسیک میزنن!!!(استادم شروع کرد به سوال پرسیدن که چرا کلاسیکو ورنداشتی و دلالیلت برای انتخاب اکوستیک چیه...من کاملا آماتور هستم فقط به دلیل علاقه شدیدم به سمت آکوستیک رفتم...)
آکوستیک بنظر خودم صدای زیباتر و دلنشین تری داره...
در مورد فینگراستایل هم بنده خیلی دوست دارم این سبک رو یاد بگیرم...(کلیپ های متعددی از این سبک دیدم و کاملا خوشم اومده...)
یکی از دوستان دیگه هم قبل از شما در مورد این به بنده اطلاع دادن که بعد از یادگیری میتونید خودتون با پیک بزنید...(حالا نمیدونم چقدر زمان نیازه که بعدا با پیک بتونم بزنم....)
یه مشکل دیگه هم دارم ...من طبق تمرین های استادم و کلیپ های اموزشی پیش میرم ...
اما تفاوتهای متعددی بین هر دو هست برای مثال : حالت دست چپ در اموزش ها کاملا متفاوت تو اغلب کلیپ ها با انگشت شصت هم کار میکنن اما استادم کاملا تاکید میکنه که شصت باید روی سیم ها قرار نداشته باشه و پشت دسته گیتار باشه...و همین باعث شده من فعلا گیج بشم و نمیدونم از کدوم پیروی کنم!
یه سوال دیگه هم از شما داشتم
بنده امروز با کلید یا همون مبنا آشنا شدم میشه کمی در این باره توضیح بدید؟؟؟
کلید سل دقیقا چه کاربردی داره و اصلا کلید ها چند نوع هستن و ...
شرمنده اگه سوالاتم زیاد شده
[doublepost=1519332511,1519332395][/doublepost]
ببین همه چیز به علاقه ی خودت بستگی داره . به نظر من برو کلیپ های مختلف گیتار از انواع سبک ها ببین . ببین کدوم استایل بیشتر به دلت میشینه . همونو انتخاب کن . حالا یا با پیک باشه یا فینگر استایل . وقتی کم کم پیشرفت کنی میتونی هردو روش رو یاد بگیری با تمرین کافی . من پیشنهادم به تو اینه که استادتو عوض کنی اگه حرف مفت زیاد میزنه . این روزا همه استاد شدن . به نظرم تو که اول راهی چنتا استاد رو امتحان کن و با هر کدوم دیدی راحتی بچسب به همون . اینکه همه چیز به پشتکار خودت بستگی داره هم که خودت بهش اشاره کردی .
فردا دوباره با استادم کلاس دارم و باهاش صحبت میکنم اگه نتونیم باهم ارتباط برقرار کنیم 100 درصد استادمو عوض میکنم.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
حالت دست چپ در اموزش ها کاملا متفاوت تو اغلب کلیپ ها با انگشت شصت هم کار میکنن اما استادم کاملا تاکید میکنه که شصت باید روی سیم ها قرار نداشته باشه و پشت دسته گیتار باشه...
آموزش «کلاسیک» معمولش اینه که شست روبروی انگشت دوم و دقیقا وسط دسته گیتار باشه. یعنی از روبرو که به شما نگاه میکنیم، شستتون دیده نشه. معمولا در نوازندگی گیتارهای آکوستیک و الکتریک اینطوری نیست و شست بالاتر از دسته هم میاد (و بعضا برای گرفتن سیم ۶ استفاده میشه، مثل مرحوم هندریکس). که خب اینها برمیگرده به کلیشه ذهن استادتون (که احتمالا ۶ ماه اول رو میخواد با استایل کلاسیک کار کنه)

کلید سل دقیقا چه کاربردی داره و اصلا کلید ها چند نوع هستن و ...
این دیگه سوال تئوری موسیقی شد :). ولی کلید در کل در جای مشخصی از خط حامل قرار میگیره و مشخص میکنه که این نت ها چی هستند. اسمشون چیه، چه صدایی باید بدن. به نوعی اسم و رنج نت ها مشخص میشه با کلید.

25/5/16
6
29
امروز با استادم صحبت کردم و کاملا ابهاماتی که برام پیش اومده بود رو بازگو کردم ...خوشبختانه منطقی عکس العمل نشون داد و در حال حاضر آموزشم رو با استادم ادامه میدم.
امروز ریتم
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
/2 رو کار کردم ....
ممنون از دوستانی که پاسخ دادن تازه در این راه قرار گرفتم و قراره خیلی تو این فروم سوال بپرسم:roflmao::cool-94:

23/11/16
86
سلام .
آیا گیتار پرو حالتی داره که فقط نت ها نمایش داده بشن و تبلچر نباشه؟

سلام دوستان خوبید اول اینکه بگم من بدون استاد سبک کلاسیک گیتار رو کار میکنم... و اینکه یه سوال داشتم من میخواستم راجب این ضربات قوی و نیمه قوی و ضعیف بپرسم... الان آدم میمونه تو این جور ضربه زدن چجوری باید ضربه قوی و ضعیف رو زد که از ضربه نیمه قوی تفکیک میشن بنده اوایل کارم و بعضی موقع ها اونم با تمپوهای بالا که سرعتی باید ضربه زده بشن به خصوص با تکنیک تیراندو که صدای کمتری هم تولید میشه این کار رو بکنم و گاهی اوقات گیج میشم و با نیمه قوی رو همون اندازه که نت اول (قوی) رو زدم میزنم اگه میشه جواب مم رو بدید حتما باید در حد نیمه قوی هم رعایت بشه؟! ممنون میشم یه راهنمایی کوچیک بکنید و مخصوصا حرفه ای تر ها که میدونن چه ارزشی داره این جور ضربات ممنونم ازتون...

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
سلام دوستان خوبید اول اینکه بگم من بدون استاد سبک کلاسیک گیتار رو کار میکنم... و اینکه یه سوال داشتم من میخواستم راجب این ضربات قوی و نیمه قوی و ضعیف بپرسم... الان آدم میمونه تو این جور ضربه زدن چجوری باید ضربه قوی و ضعیف رو زد که از ضربه نیمه قوی تفکیک میشن بنده اوایل کارم و بعضی موقع ها اونم با تمپوهای بالا که سرعتی باید ضربه زده بشن به خصوص با تکنیک تیراندو که صدای کمتری هم تولید میشه این کار رو بکنم و گاهی اوقات گیج میشم و با نیمه قوی رو همون اندازه که نت اول (قوی) رو زدم میزنم اگه میشه جواب مم رو بدید حتما باید در حد نیمه قوی هم رعایت بشه؟! ممنون میشم یه راهنمایی کوچیک بکنید و مخصوصا حرفه ای تر ها که میدونن چه ارزشی داره این جور ضربات ممنونم ازتون...
سلام. اگه منظورتون ضرب های قوی و ضعیف در میزان هاست. این در ذات میزانهاست، نه اینکه شما ضرب اول رو قوی بزنی و ضرب دوم رو ضعیف! نوازنده عادی اجرا میکنه ولی مثلا در میزان دو ضربی ضرب اول تاثیر قوی تری داره نسبت به ضرب دوم.
اما اگه منظورتون در مورد دینامیک پیانو و فورته هست که خب با تمرین باید حل بشه که من گیتاریست نیستم و گیتاریستها و معلم ت بهتر میتونن راهنماییت کنن.
ولی من از متن شما بیشتر احساس میکنم منظورتون همون مورد اول هست که عرض کردم.

بله منظورم مورد اول بود ولی فکر نکنم تا حرفه ای نباشی بتونی اینطوری در حالت عادی نشون بدی ولی خب فکر کنم این جور ضربه زدن رو فقط جاهایی که تاکید شده باید رعایت کرد یا همیشه... درست میگم؟! چون اصلا یه درس جداگانه مربوط به این مبحث در کتاب گیتار کلاسیکی که من دارم باهاش کار میکنم وجود داره و تو کتاب های دیگه هم باید اینطوری باشه فکر کنم... ممنون از شما

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
بله منظورم مورد اول بود ولی فکر نکنم تا حرفه ای نباشی بتونی اینطوری در حالت عادی نشون بدی ولی خب فکر کنم این جور ضربه زدن رو فقط جاهایی که تاکید شده باید رعایت کرد یا همیشه... درست میگم؟! چون اصلا یه درس جداگانه مربوط به این مبحث در کتاب گیتار کلاسیکی که من دارم باهاش کار میکنم وجود داره و تو کتاب های دیگه هم باید اینطوری باشه فکر کنم... ممنون از شما
نمیدونم داداش. ولی تا اونجایی که من میدونم در کلاسیک اصلا نیازی نیست قوی بودن و ضعیف بودن هر ضرب رو با اجرات نشون بدی یا اصلا بهش فکرکنی! مگه اینکه از علامت تاکید یا آکسان روی نتی استفاده شده باشه.
اگه جایی از کتاب گفته شده ضربهای اول رو قوی بزن و ضرب دوم رو ضعیف، اون قسمت رو عکسشو بذار ببینیم. چون بعید میدونم چنین چیزی گفته شده باشه. فقط باید در تئوری بدونی که کدوم ضربها قوی هستند و کدوم ضعیف. نه اینکه بشینی تک تک روی هر ضرب فکرکنی که باید قوی بزنم یا نیمه قوی!

آهان همین مسئله آدم رو گیج میکنه من با ضرب ضعیف مشکلی ندارم فقط آخه آدم میمونه اگه مثلا بیاد تو یه روشی مثل تیراندو که همینطوریشم صدای کمتر تولید میشه باید مثلا بیای انقدر آروم بزنی که به تقریبا یه زور توسط شنونده شنیده میشه تا بتونی ضربه قوی و نیمه از هم تفکیک بشن... فقط واسم سوال این بود من تو کتاب های دیگه فقط راجب ضربه قوی و ضعیف دیده بودم باشه نه نیمه قوی...
[doublepost=1520510056,1520287259][/doublepost]سلام دوستان خوبید ببخشید میخوام یه سوال بپرسم که فکر میکنم شاید یه کم سطحی باشه اما خب تو کتاب آموزس گیتار کلاسیکی که من باهاش کار میکنم یه تمرین واسه دست راست که گفته انگشت رو بعد از ضربه زدن بلافاصله به همون سیمی که انگشت مورد نظر بهش ضربه وارد کرده تیکه داده بشه میخواستم بدونم این تمرین یا روش ضربه زدن اسمش چیه همون تیراندوئه؟! چون یه تمرین دیگه هم گفته بود که انگشت p روی سیم ها باس یا بم باشه و انگشت های آی ام ای هر کدوم به ترتیب روی سیم های سل سی می (زیر) باشن و بدون تکون خوردن بقیه انگشت ها مثلا انگشت آی به سیم سل ضربه وارد کنه و دوباره سرجاش برگرده میشه راهنمایی کنید؟! یه کوچیک گیج کننده شده واسم... خیلی ممنون ازتون. و راستی اگه فیلم ویدئویی از این نوع تمرینایی که گفتم میدونید معرفی یا میتونید ضبط کنید واسم بذارید که خیلی ممنون میشم...
[doublepost=1520510670][/doublepost]و اینم بگم من فکر میکنم یعنی تقریبا مطمئنم تیراندو نوازی رو از من میخواد اما روش دوم یه جورایی عجیبه اصلا یه جورایی فکر میکنم مثل تیراندوئه ولی خب وقتی اینجوریی ضربه ای زده میشه واسم یه کم عجیبه خب تو کلیپ های نوازندگی اینطوریش رو ندیده م تا حالا و صداش کلا متفاوت تره نمیدونم...
[doublepost=1520533876][/doublepost]بچه ها الان که فکر میکنم فکر میکنم اشتباه کردم تیراندو نیست چون تو تیراندو به سیم تیکه نمیده و به طرف داخل کف دست میره و باز ضربه وارد میکنه و مخصوصا تمپوی این تمرین بالاست...میشه کمک کنید ممنون میشم...
[doublepost=1520795587][/doublepost]سلام خوبید دوستان یه سوال داشتم تو این میزان ضربه اول که واسه انگشت p گذاشته شده یه نت گرد و یه سکوت سیاه گذاشته شده میشه بگی باید این رو چطوری زد ضربه اول یا کل میزان رو و واسه چی اینطوریه و قبلا هم تو یه سری تمرین ها پشت نت ها یا دیرند ها نت گرد به صورت کوچیکش گذاشته بود میشه بگی قضیه ی این ها چیه... و خب چی رو میخواد یعنی چی...؟!1520793475926-194378148.jpg
[doublepost=1520803584][/doublepost]بچه ها میشه یه توضیحیم راجب این سکوت گرد بدید خب چرا اومده و باید چیکار کرد تو این میزان دقیقا و... ممنون میشم1520801490733396928219.jpg

• عالیه!
واکنش‌ها: Yo3fM
بالا