آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع گفتگوی آزاد پیرامون گیتار

27/12/16
2
48
درود
راهکار اینکه 3 سیم پایین (G,B,E) رو حفظ کنید چند روز تمرین کنید بعد هر 6 سیم رو تمرین کنید.
فقط با تمرین بیشتر میتونید این مشکل رو حل کنید.
در ابتدا هم قطعات ساده رو تمرین کنید بعد کم کم برید سراغ قطعات سنگین و پیچیده.
سلام ممنون دوست عزيزم همين روش كه فرموديد به خوبي جواب داد متشكرم

23/11/16
86
سلام
راه حلی برای جلوگیری از صدای ( کشیده شدن دست روی سیم های فلزی) دارید؟؟
مثلا موقع تعویض آکورد ها شنیده میشه من خودم این صدا رو دوست دارم اما خب
بعضی موقع ها برام نیازه که این صدا تو رکوردم نباشه

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
سلام
راه حلی برای جلوگیری از صدای ( کشیده شدن دست روی سیم های فلزی) دارید؟؟
مثلا موقع تعویض آکورد ها شنیده میشه من خودم این صدا رو دوست دارم اما خب
بعضی موقع ها برام نیازه که این صدا تو رکوردم نباشه
درود
من چندتا نکته رو میگم رعایت کنید ...
میکروفون گذاریتون رو اصلاح کنید.
از فشار دادن بیش از حد روی سیم ها جدا خودداری کنید.
سیم های گیتارتون رو تمیز کنید.
بعضی ها سیم سوم گیتار آکوستیک هم سیم فلزی میندازن تا از این صدا جلوگیری کنن و همچنین صدای به اصطلاح استیل تری داشته باشن که من خیلی پیشنهاد نمیکنم.

7/3/17
8
29
با سلام
ببخشید سبک گروه coldplay چیه و کدوم برند گیتار الکتریک برای نواختن این سبک خوبه؟ یه سوال دیگه داشتم میشه از روی عکس مدل گیتار الکتریک رو تشخیص داد؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
با سلام
ببخشید سبک گروه coldplay چیه و کدوم برند گیتار الکتریک برای نواختن این سبک خوبه؟ یه سوال دیگه داشتم میشه از روی عکس مدل گیتار الکتریک رو تشخیص داد؟
درود
اول اینکه سوال هاتون به تاپیک ارتباطی نداشت لطفا قوانین سایت رو مطالعه بفرمایید.
سبک کلد پلی alternative rock و pop rock و ...
ساز هایی که من دست jonny buckland دیدم و تشخیص دادم fender telecaster delux 1972 , fender jaguar 1964 , fender stratocaster delux و ...
باز هم مدل های دیگه ای از فندر دیدم دستشون که الان دقیق حضور ذهن ندارم از برند گیبسون هم gibson lespaul delux دیدم دستش حالا چیز دیگه از گیبسون دست میگیره یا نه اطلاع ندارم ...
از آکوستیک ها هم یه Martin 000-15 قهوه ای رنگ اکثرا دستش دیدم ... یه گیبسون هم دستش دیدم ...
آکوستیک برندهای دیگه ام فکر میکنم استفاده میکنه ...
در مورد تشخیص گیتار از روی عکس فکر نمیکنم کسی باشه که همه مدل هارو دقیق از روی عکس بتونه تشخیص بده ... برند و مدل بادی که خیلی واضحه مثلا تشخیص یه fender stratocaster خیلی واضحه ولی تشخیص مدل دقیقش که مثلا Standard و deluxe و special و غیره خیلی ساده نیست.
و اما پی بردن به اینکه نوازنده ی مورد نظرتون چه سازهایی دست میگیره با یک سرچ خیلی کوچولو توی گوگل به نتیجه میرسه.
موفق باشید.

7/3/17
8
29
درود
اول اینکه سوال هاتون به تاپیک ارتباطی نداشت لطفا قوانین سایت رو مطالعه بفرمایید.
سبک کلد پلی alternative rock و pop rock و ...
ساز هایی که من دست jonny buckland دیدم و تشخیص دادم fender telecaster delux 1972 , fender jaguar 1964 , fender stratocaster delux و ..
باز هم مدل های دیگه ای از فندر دیدم دستشون که الان دقیق حضور ذهن ندارم از برند گیبسون هم gibson lespaul delux دیدم دستش حالا چیز دیگه از گیبسون دست میگیره یا نه اطلاع ندارم ...
از آکوستیک ها هم یه Martin 000-15 قهوه ای رنگ اکثرا دستش دیدم ... یه گیبسون هم دستش دیدم ...
آکوستیک برندهای دیگه ام فکر میکنم استفاده میکنه ...
در مورد تشخیص گیتار از روی عکس فکر نمیکنم کسی باشه که همه مدل هارو دقیق از روی عکس بتونه تشخیص بده ... برند و مدل بادی که خیلی واضحه مثلا تشخیص یه fender stratocaster خیلی واضحه ولی تشخیص مدل دقیقش که مثلا Standard و deluxe و special و غیره خیلی ساده نیست.
و اما پی بردن به اینکه نوازنده ی مورد نظرتون چه سازهایی دست میگیره با یک سرچ خیلی کوچولو توی گوگل به نتیجه میرسه.
موفق باشید.
ابا سلام و احترام
خیلی متشکرم استاد
استاد ببخشید من یه عکسی از یه گیتاریست اپلود میکنم که اهنگهای معروف جهان رو به صورت بی کلام می نوازه.استاد شرمنده من تازه امدم سایت نمیدونستم شرمنده.استاد ببخشید یه سوال دیگه هم دارم قیمت گیتار الکتریک در خارج از کشور ارزانتر از ایران است؟
[doublepost=1488922341,1488922261][/doublepost]استاد ببخشید عکس اپلود نمیشود چگونه عکس را اپلود کنم میگه فرمت قابل قبول نیست

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
ابا سلام و احترام
خیلی متشکرم استاد
استاد ببخشید من یه عکسی از یه گیتاریست اپلود میکنم که اهنگهای معروف جهان رو به صورت بی کلام می نوازه.استاد شرمنده من تازه امدم سایت نمیدونستم شرمنده.استاد ببخشید یه سوال دیگه هم دارم قیمت گیتار الکتریک در خارج از کشور ارزانتر از ایران است؟
[doublepost=1488922341,1488922261][/doublepost]استاد ببخشید عکس اپلود نمیشود چگونه عکس را اپلود کنم میگه فرمت قابل قبول نیست
قیمت بستگی داره تا منظورتون کجا باشه. چون از کشوری که تولید میشه به کجا رفته باشه و آیا مقصد نهاییش بوده و ... اون شخصی که ازش میخرید چقدر دنبال سود هست و ...
سایت از سیستم درگ اند دراپ پشتیبانی میکنه شما کافیه عکس رو بگیرید و بندازید توی صفحه ای که دارید پست میذارید.
درمورد فرمتهاش اطلاع دقیق ندارم چه فرمتهایی رو پشتبیانی میکنه ولی فرمت های معمول رو میدونم داره مثل jpeg.
استاد هم خودتونید :biggrin:.
پستهامون رو انتقال میدم تا نظم تالار حفظ بشه.

23/3/17
3
29
سلام خسته نباشید
میدونم این حرفی که میزنم ممکنه خیلی های دیگه هم زده باشند از این بابت متاسفم.
من میخوام با حدود 1.5 میلیون یک گیتار الکتریک و لوازمش بخرم
سبک متال هم علاقه دارم
به نظر تون گیتار b.c rich warlock wg bk
گزینه خوبی هست؟
و یا پک گیتار ایبانز ijrg 200 bk ?
ممنون میشم راهنماییم کنید.

25/3/17
6
27
سلام دوستان سوالی داشتم آیا میشه با برنامه ملوداین بصورت خودکار تصحیح گام کرد یعنی بصورت خودکار فالش گیری کرد
جلوی لرزش صدا رو گرفت؟؟؟ <<< یا برنامه ی دیگه یا همچین چیزی نیست جز ویرایش نت ها؟؟؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
سلام دوستان سوالی داشتم آیا میشه با برنامه ملوداین بصورت خودکار تصحیح گام کرد یعنی بصورت خودکار فالش گیری کرد
جلوی لرزش صدا رو گرفت؟؟؟ <<< یا برنامه ی دیگه یا همچین چیزی نیست جز ویرایش نت ها؟؟؟
درود
فکر کنم میخواید نوازندگی که با گیتار شده رو با ملوداین اصلاح کنید ...
ببینید تا حدودی میشه فالش گیری کرد به شرطی که نزدیک باشه مثلا دوتا نت که با هم فاصله پنجم هستن رو به خوبی نمیشه با ملوداین اصلاح کرد ( شدنی هست ولی خوب جنس صدا خراب میشه ) ...
لرزش اگر لرزش سورس باشه ملوداین هیچ کمکی برای اصلاحش نمیتونه انجام بده ...
البته امیدوارم منظورتون از لرزش ویبره و ... اینا نباشه.
راستش نظر شخصیم برای اصلاح ، ملوداین یکی از بهترین ها هست.

25/3/17
6
27
درود
فکر کنم میخواید نوازندگی که با گیتار شده رو با ملوداین اصلاح کنید ...
ببینید تا حدودی میشه فالش گیری کرد به شرطی که نزدیک باشه مثلا دوتا نت که با هم فاصله پنجم هستن رو به خوبی نمیشه با ملوداین اصلاح کرد ( شدنی هست ولی خوب جنس صدا خراب میشه ) ...
لرزش اگر لرزش سورس باشه ملوداین هیچ کمکی برای اصلاحش نمیتونه انجام بده ...
البته امیدوارم منظورتون از لرزش ویبره و ... اینا نباشه.
راستش نظر شخصیم برای اصلاح ، ملوداین یکی از بهترین ها هست.
درود بر شما
احسنت من با برنامه auto tune استفاده میکردم ولی با ملوداین هنوز استفاده نکردم
ملوداین در برنامه کیوبیس باید کرک بشه درسته؟؟

سوال دیگه لرزش صدای خواننده بصورت خودکار تو ملوداین انجام میشه یا دستیه؟؟

[doublepost=1490509139,1490508444][/doublepost]دوستان برای گرم شدن صدای خواننده چه افکتهایی پیشنهاد میکنید؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
درود بر شما
احسنت من با برنامه auto tune استفاده میکردم ولی با ملوداین هنوز استفاده نکردم
ملوداین در برنامه کیوبیس باید کرک بشه درسته؟؟

سوال دیگه لرزش صدای خواننده بصورت خودکار تو ملوداین انجام میشه یا دستیه؟؟

[doublepost=1490509139,1490508444][/doublepost]دوستان برای گرم شدن صدای خواننده چه افکتهایی پیشنهاد میکنید؟
عرض کردم در مورد لرزش اگر سورس صدا ( ماهیت صدا ) لرزش داشته باشه هیچ کاریش نمیشه کرد ...
دوست من فکر نمیکنید سوالاتتون هیچ ربطی به تاپیک نداره ؟
برای گرم شدن صدا هم پری امپ خوب رو پیشنهاد میکنم.
لطفا دقت بفرمایید که کجا سوالاتتون پرسیده میشه که نظم تالار ها بهم نخوره.
ممنون.

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
دوستان در تهران میشناسید جایی که Ebow بفروشند؟ (قطعه ای که با ایجاد میدان مغناطیسی موجب ارتعاش سیم گیتار میشه)

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
دوستان در تهران میشناسید جایی که Ebow بفروشند؟ (قطعه ای که با ایجاد میدان مغناطیسی موجب ارتعاش سیم گیتار میشه)
درود بر شما
من تا الان ندیدم فروشگاهی رو که بفروشه خودمم از اونور تهییه کردم. منتهی فروختم به یکی از دوستان زیاد برام کارایی نداشت ...
فروشگاه موزیک آندلس شاید داشته باشه.

25/3/17
6
27
عرض کردم در مورد لرزش اگر سورس صدا ( ماهیت صدا ) لرزش داشته باشه هیچ کاریش نمیشه کرد ...
دوست من فکر نمیکنید سوالاتتون هیچ ربطی به تاپیک نداره ؟
برای گرم شدن صدا هم پری امپ خوب رو پیشنهاد میکنم.
لطفا دقت بفرمایید که کجا سوالاتتون پرسیده میشه که نظم تالار ها بهم نخوره.
ممنون.
چشم استاد ممنونم

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
درود بر شما
من تا الان ندیدم فروشگاهی رو که بفروشه خودمم از اونور تهییه کردم. منتهی فروختم به یکی از دوستان زیاد برام کارایی نداشت ...
فروشگاه موزیک آندلس شاید داشته باشه.
ممنون بابت پاسختون، حدود قیمتش چقدر در میاد؟
(صرفا می پرسم چون دیدم افرادی خودشون با هزینه های خیلی کمی این قطعه رو ساختن)

31/3/17
4
21
كرج
سلام
من حدود ١ ساله كه گيتار كلاسيك كار ميكنم
الان ميخوام گيتار الكتريك بگيرم و سبك راك رو شروع كنم
ميشه راهنماييم كنيد كه چه فيلم ها و چه كتاب هايي رو مطالعه كنم

23/3/17
3
29
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم گیتاری هست که میله ویبره نداشته باشه یا اگه هم باشه به جای اون باید چی کار کرد؟

11/12/14
441
23
همدان
سلام خسته نباشید
گیتار کلاسیک تو رنج قیمت یه تومن حالا دویس سیصد بالا پایین چی پیشنهاد میکنید؟

2/8/17
9
18
سلام من الا با گیتار کلاسیک کار می کنم کلاس گیتار میرم خلاصه بگم بعدا که حرفه ای تر شدم اگه گیتار اکوستیک بگیرم مشکل ایجاد نمیشه فرقی تو اموزش ها داره یا نه لطفا راهنمایی کنین منمون

بالا