آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع گفتگوی آزاد پیرامون گیتار

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
سلام.
نظر به گلایه برخی دوستان که در بعضی تاپیکها سئوالاتی مطرح میشه که گاها خارج از موضوع اون تاپیک هستش این تاپیک آزاد رو ایجاد کردم که بحثهای آزاد تر رو اینجا دنبال کنید
مسائل گیتار در بخش اماتور یا انتخاب ساز اماتور و دوستان تازه کار علاقه مند به گیتار
لازم به ذکره که مسائل تخصصی تر کماکان باید در تاپیکهای تخصصی تر بررسی بشن.
تمامی قوانین موجود در سایت در این تاپیک نیز لازم الاجرا خواهد بود.
هر گونه توهینی به کاربران مستقیم و غیر مستقیم اخطار و بن رو در پی خواهد داشت.
هر مورد خلاف قوانین و بی احترامی رو میبایست گزارش کنید. نه اینکه شخصا وارد عمل بشید
موفق باشید.

13/5/14
290
اهواز
خوب شما فکر میکنم از اهواز همینطور که محل سکونتتون رو زدین تهیه میکنید و قطعا اونجا بازه ی انتخابی خیلی محدود تر از خیابان جمهوریه ( پس داخل کارتون و پک یکم رویایی به نظر میاد ) کاملا طبیعی هست این موضوع اما این تازه میتونه یه منتی باشه از جانب شما به فروشنده !
شما وقتی ساز رو میخرید کارتونشم باید تحویل بگیرید. من هرچی گیتار خریدم کارتون هاشونم گرفتم و تمام نکات بالا + کلی موضوع دیگه هم گرفتم.
نمیدونم یا من راه خرید از این هارو پیدا کردم یا شما عزیزان خیلی بهتون ظلم میکنن !
چون پول اولین رگلاژ گرفتن دیگه آخرت نامردیه.
اهواز فروشنده منصف زیاد نداره.

بنظر من شاید اینکه خود خریدارا میذارن این اتفاقا بیوفته دلیل اینه که اینجور بهشون ظلم میشه. اگر از روز اول تا بهشون گفتن پول رگلاژ بده حال فروشنده رو میگرفتن الآن اینجور نمیشد

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
خوب شما فکر میکنم از اهواز همینطور که محل سکونتتون رو زدین تهیه میکنید و قطعا اونجا بازه ی انتخابی خیلی محدود تر از خیابان جمهوریه ( پس داخل کارتون و پک یکم رویایی به نظر میاد ) کاملا طبیعی هست این موضوع اما این تازه میتونه یه منتی باشه از جانب شما به فروشنده !
شما وقتی ساز رو میخرید کارتونشم باید تحویل بگیرید. من هرچی گیتار خریدم کارتون هاشونم گرفتم و تمام نکات بالا + کلی موضوع دیگه هم گرفتم.
نمیدونم یا من راه خرید از این هارو پیدا کردم یا شما عزیزان خیلی بهتون ظلم میکنن !
چون پول اولین رگلاژ گرفتن دیگه آخرت نامردیه.

بنظر من شاید اینکه خود خریدارا میذارن این اتفاقا بیوفته دلیل اینه که اینجور بهشون ظلم میشه. اگر از روز اول تا بهشون گفتن پول رگلاژ بده حال فروشنده رو میگرفتن الآن اینجور نمیشد
اهواز گیتار خوب که زیاد نیست.من تا حالا از اهواز ساز نخریدم.یه schecter و یه ltd از یه مغازه در جمهوری خریدم که جعبه نداشتن.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران

اهواز گیتار خوب که زیاد نیست.من تا حالا از اهواز ساز نخریدم.یه schecter و یه ltd از یه مغازه در جمهوری خریدم که جعبه نداشتن.
متاسفم که اینارو میشنوم ولی حقیقت اینکه در حق شما ظلم شده و شما ندونسته هم از حقتون دفاع نکردید.
وقتی پول ساز دسته اول رو میدید حقتون هست که از بابت نو بودنش اطمینان داشته باشید نه اینکه حتی پک اولیه هم نداشته باشید.

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
دلیلی برای عصبانیت ندارم فرشاد خان! فکر هم نمیکنم توی پستم عصبانیتی باشه ! جدیت هست نه عصبانیت .
من تجربه ی شخصیم رو بازگو کردم همین.
شما فرمودید تست رگلاژ گیتار در مغازه از اون حرفاست ... شما خودت ساز میخری تست نمیکنی ؟ اگر مشکلی داشته باشه خودت اقدام نمیکنی ؟ قطعا اقدام میکنی و وقتی طرف ببینه شما داری چیکار میکنی مطمئن باش وای میسه بالاسرت اما حرفی نمیزنه اگر هم بزنه میگه مواظب باش همین ... یعنی بالای 100 بار این اتفاق برام افتاده.
نقل قولم تا همینجا به پست شما مربوط میشد بقیه اش با دوستان بود که دقیقا صحبت هامون یکیه.
____
در مورد تجربه اونجا روی صحبت من موضوع دیگری بود و به این موضوع اصلا ربطی نداره. و به شما هم اصلا ارتباطی نداشته که فلش بک زدین !
چه اشکالی داره یک آدم وارد موقع خرید دنبال آدم باشه منظورم دقیقا همین بوده که نیاز نیست شما تجربه داشته باشید میتونید از تجربه ی دیگران استفاده کنید.
____
و در نهایت 99% حالت شخصیه من دقیقا این شکلیه :D
دوستانی که با من پیام خصوصی دارن و همینطور بیرون از سایت با من از طریق نت ارتباط دارن شخصیت بنده رو میشناسن .
چون از اسمایل استفاده نمیکنم به نظر بد اخلاق میام وگرنه مشکلی با شخصی ندارم که !
ما همه تعدادی دوست هستیم با تفاوت سنی کمو بیش که در کنار هم تجربه ها و سلایقمون رو به اشتراک میذاریم.
و اینکه نظر شما با من یا دیگری فرق داشته باشه دلیل بر دشمن بودنمون نیست ، دیدگاهمون فرق میکنه.
پس مشکلی با شما ندارم آقا فرشاد! :D تازه تفاوت دیدگاهیم به اون صورت ندیدم باهم داشته باشیم !
آخه خدا ما رو دوست داشته، از نظر ساز بغلم کرده. قبل از رفتنم که اینجوری نبود که پاچه شلوار آدم پاره بشه (بود. به این شدت نبود. چهار تا جای درست بود که آدم نیازی به شلوار نو پیدا نکنه). بعد هم که رفتیم، خوب اونجا از این حرف‌ها نبود. ولی‌ این تجربه شما برمیگرده به اینکه احتمالا فروشنده میشناخته شما رو. البته اینجا شاید عرفش این باشه.

خدا رو شکر که عصبانی نبودی. My Bad.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
آخه خدا ما رو دوست داشته، از نظر ساز بغلم کرده. قبل از رفتنم که اینجوری نبود که پاچه شلوار آدم پاره بشه (بود. به این شدت نبود. چهار تا جای درست بود که آدم نیازی به شلوار نو پیدا نکنه). بعد هم که رفتیم، خوب اونجا از این حرف‌ها نبود. ولی‌ این تجربه شما برمیگرده به اینکه احتمالا فروشنده میشناخته شما رو. البته اینجا شاید عرفش این باشه.

خدا رو شکر که عصبانی نبودی. My Bad.
نه آقا دلیلی برای عصبانیت نداشتم :D
وقتی قوانین سایت و نظم تالار برقرار باشه ، کاربری اذیت نکنه هیچ دلیلی برای عصبانیت و ... نیست.
من متوجه منظورتون از شلوار نشدم راستش اما شاید بقول شما روی شناختی بوده که از من داشتن نمیدونم ...
اما در هر صورت حق خریداره گیتارو کامل تست کنه.

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
درود
دوستان پست هاتون رو انتقال دادم تا از این به بعد نظم تالار حفظ بشه.
فراموش نکنید که تمام قوانین سایت همانطور که جناب محبی فرمودند پابرجاست و همچنین قوانین جدید لحاظ خواهند شد و اگر پستی نامربوط با تاپیک زده شود بدون در نظر گرفتن بار اطلاعاتی پاک و به کاربر خاطی اخطار داده خواهد شد.
جهت اطلاع از قوانین جدید اینجا را مطالعه بفرماید :
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

23/4/15
26
عزیزان سلام.... امیدوارم همگی سالم و سلامت باشید... یه سوال دارم از همگی : بنظرتون با توجه به فسخ احتمالی تحریم ها بر کشورمون شانسی هست که تغییری تو بازار آشفته ساز خصوصا ساز های وارداتی و خاصه گیتار ایجاد بشه(بخاطر پرطرفدار و البته خریدارهای زیاد این ساز)؟؟؟ متشکرم!

samandar

عضو سایت
23/3/11
756
ایران
عزیزان سلام.... امیدوارم همگی سالم و سلامت باشید... یه سوال دارم از همگی : بنظرتون با توجه به فسخ احتمالی تحریم ها بر کشورمون شانسی هست که تغییری تو بازار آشفته ساز خصوصا ساز های وارداتی و خاصه گیتار ایجاد بشه(بخاطر پرطرفدار و البته خریدارهای زیاد این ساز)؟؟؟ متشکرم!
خیر هیچی ارزونتر نمیشه یا همین قیمت میمونه(در خوشبینانه ترین حالت)یا میزه بالاتر.اشتباه ما رو نکن یکسال منتطر موندیم قیمت پایین نیومد بالاتر رفت یکسال از عمرمونم هدر شد.

13/5/14
290
اهواز
آره. ممکنه اینطور باشه. اما خوب تا ساز هایی که هستن تموم بشه و اکثر ساز هایی که توی بازارن جدید وارد شده باشن قیمت پایین نمیاد.(دستکم نه از یه حدی پایین تر)

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
.آقا فرشاد چه طور اين كارو كردين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.روزمون خراب شد.
اصولاً آمپ های Stack قبل از اینکه روشن کنیشون, باید کابل اتصال Head به Cabinet رو وصل کنی‌. من خیلی‌ راحت یادم رفت! اینهمه هزینه حمل و نقل از آمریکا به اینجا بهش خورد, آخرش هم اینجوری. فدای سرت.

Sorry about your day

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
اصولاً آمپ های Stack قبل از اینکه روشن کنیشون, باید کابل اتصال Head به Cabinet رو وصل کنی‌. من خیلی‌ راحت یادم رفت! اینهمه هزینه حمل و نقل از آمریکا به اینجا بهش خورد, آخرش هم اینجوری. فدای سرت.

Sorry about your day
آقا فرشاد head چه طور ؟؟؟اون هم به ملكوت پيوست؟؟؟

F. METAL

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
آقا فرشاد head چه طور ؟؟؟اون هم به ملكوت پيوست؟؟؟
Head پریده دیگه. Cabinet که چیزی جز Speaker نداره. واسه هالاک کردن Cabinet به ورودی بیش از اندازه تحمل Speaker ها نیاز داری. این Cabinet قدرتش 100 واته. اگه بهش 120 وات بدی و تا ته صداش رو بلند کنی‌‌, بعد از یه مدت صدا خش پیدا میکنه که بخاطر پاره شدن صفحه Speaker هاست, بعد هم غزل خداحافظی میخونه. ولی‌ اگه بهش 150 وات ورودی بدی‌, همون‌جا درجا شربت شهادت رو سر میکشه.

بالا