آخرین ارسال‌ها

چند تا سوال درباره ی امتحان عملی آهنگسازی ورود به دانشگاه....

24/7/14
1
24
سلام من دانشجوی ای تی هستم میخواستم بعد از اینکه لیسانس ای تی رو گرفتم داخل رشته آهنگسازی تحصیل کنم چون خیلی به آهنگسازی و موسیقی علاقه دارم ولی تا حالا اصلا نتونستم هیچ سازی رو یاد بگیرم به خاطر درس و کلا از موسیقی خیلی خیلی کم میدونم میخواستم بپرسم به نظرتون برای شروع باید چیکار کنم که بتونم تا حداکثر 5سال دیگه وارد دانشگاه هنر رشته آهنگسازی بشم؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین

سلام من دانشجوی ای تی هستم میخواستم بعد از اینکه لیسانس ای تی رو گرفتم داخل رشته آهنگسازی تحصیل کنم چون خیلی به آهنگسازی و موسیقی علاقه دارم ولی تا حالا اصلا نتونستم هیچ سازی رو یاد بگیرم به خاطر درس و کلا از موسیقی خیلی خیلی کم میدونم میخواستم بپرسم به نظرتون برای شروع باید چیکار کنم که بتونم تا حداکثر 5سال دیگه وارد دانشگاه هنر رشته آهنگسازی بشم؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین
سلام
دوست من شما باید برای امتحان عملی آهنگسازی ،پیانو رو در حد عمومی بلد باشید و اونجا سه قطعه (از هر دوره یکی) اجرا کنید
سلفژ و هارمونی و کنتر پوان بلد باشید ..
اینها برای امتحان عملی هست (کارشناسی!)

5 سال زمان خیلی خوبیه برای آماده شدن ..
اگر از همین الان شروع کنید !

موفق باشید ..

4/8/14
2
25
سلام,اگه میشه کمک کنیدددد :) من دانشجوی معماری هستم و حدود 7 سالی میشه که سه تار میزنم,خودم خیلی میخوام که کنکور ارشدمو هنر بدم و موسیقی بخونم ولی همه میگن که ریسک خیلی بزرگیه و احتمالش نزدیک به صفره که قبول بشم !!! حالا اگه قبول هم بشم آینده شغلی نداره! سوال من اینه که واقعا قبول شدن انقد سخته با توجه به شرایطم؟ از نظر آینده شغلی چطور؟ با 1 سال خوندن آیا امیدی هست برا قبولی؟

4/8/14
2
25
کسی نیست یعنی؟ :( شدیدا به کمک نیاز دارم...

9/8/14
1
24
سلام.من امسال کنکور هنر دادم رشته ام هم تجربیه و میخام رشته ی آهنگسازی قبول بشم آزمون عملیه این رشته چیه؟من تقریبا 2ماهه دارم کلاس گیتار میرم و استادم علاوه بر نت خوانی و نوازندگی سلفژ رو هم با من کار میکن میخاستم بدونم برای آزمون عملی آهنگسازی چیکار باید بکنم؟ممنون میشم کمکم کنید وقت زیادی ندارم

سلام.من امسال کنکور هنر دادم رشته ام هم تجربیه و میخام رشته ی آهنگسازی قبول بشم آزمون عملیه این رشته چیه؟من تقریبا 2ماهه دارم کلاس گیتار میرم و استادم علاوه بر نت خوانی و نوازندگی سلفژ رو هم با من کار میکن میخاستم بدونم برای آزمون عملی آهنگسازی چیکار باید بکنم؟ممنون میشم کمکم کنید وقت زیادی ندارم
سلام دوست من ..
ببینید برای امتحان عملی باید با پیانو سه قطعه بنوازید (از هر دوره یکی)
سلفژ امتحان بدید ( سلفژتون باید خیلی خوب باشه چون ضریب بالایی داره و توجه زیادی بهش میکنن )
به سلفژی که معلمتون توی کلاس گیتار بهتون یاد میده اکتفا نکنید ! چون احتمالا وقت نمیکنه هم گیتار یاد بده هم سلفژ
یه چیزای بخور و نمیری بهتون میگه احتمالا ..
ولی سلفژ خیلی فراتر از چیزهایی که اکثرا ازش یاد میکنن هستش ..
هارمونی و کنتر پوان هم ازتون امتحان میگیرن !!
اگر بازم سوالی بود میتونید پ.خ بدید تا بیشتر راهنماییتون کنم ..
موفق باشید !!

15/8/14
10
20
باسلام...
شما در.این سایت در رابطه با ازمون عملی ورود به دانشگاه گفتین که حرفه بودن اصلا الزامی نیست فقط کافیه یک قطعه با سازت بتونی بزنی من الان سوالم اینه که تفاوت اون کسی که ده سال پیانو کارکرده وارد دانشگاه میشه با اون کسی که تازه کاره از نظر موقعیتش و پیدا کردن شل چی هست؟
درضمن اگه میشه لطف کنین بگین دانشگاه موسیقی تهران تا چه رتبه ای میگیره منون میشم چون من رشتم ریاضی هست وتصمیم دارم بعد کنکور ریاضی و لیسانس گرفتن در یکی از شاخه هاش برای کنکور هنر بخونم.باتشکر

11/3/15
2
32
سلام دوستان ببخشید میشه کسی که کلا گیتار کار کرده و تو امتحان عملی کنکور هم با همون گیتار امتحان بده بعد که وارد کارشناسی شد پیانو را به عنوان ساز تخصصیش انتخاب کنه؟

11/3/15
2
32
یعنی منظورم اینه که پیانو را تو دانشگاه از صفر شروع کنه

سلام دوستان ببخشید میشه کسی که کلا گیتار کار کرده و تو امتحان عملی کنکور هم با همون گیتار امتحان بده بعد که وارد کارشناسی شد پیانو را به عنوان ساز تخصصیش انتخاب کنه؟
نه
شما برای نوازندگی باید پیانو عمومی هم حتی بلد باشید(حتی اگه ساز تخصصیتون گیتار باشه)

باسلام...
شما در.این سایت در رابطه با ازمون عملی ورود به دانشگاه گفتین که حرفه بودن اصلا الزامی نیست فقط کافیه یک قطعه با سازت بتونی بزنی من الان سوالم اینه که تفاوت اون کسی که ده سال پیانو کارکرده وارد دانشگاه میشه با اون کسی که تازه کاره از نظر موقعیتش و پیدا کردن شل چی هست؟
درضمن اگه میشه لطف کنین بگین دانشگاه موسیقی تهران تا چه رتبه ای میگیره منون میشم چون من رشتم ریاضی هست وتصمیم دارم بعد کنکور ریاضی و لیسانس گرفتن در یکی از شاخه هاش برای کنکور هنر بخونم.باتشکر
از نظر موقعیت توی هنر اغلب خلاقیت بیشتر بهترین ابزاره. و نوازنده ی با سابقه اگر با توجه به سابقش تکنیک خوبی هم داشته باشه توی اتفاقات دانشگاهی مطرح تر خواهد بود و پیشنهاد های بهتری بهش میشه.
رتبه تا 230 منطقه اول دیدیم (کارشناسی) البته نوازنده ی قدری بودن.(رشته نوازندگی خود دانشگاه تهران)
برای آهنگسازی دانشکده موسیقی (کرج) زیر 100 توصیه میشه. حتی زیر 50 یا تک رقمی میگن بعضیا! اما با نوازندگی خوب و درصد خلاقیت موسیقی بالا, زیر 100 هم شانس هست.

15/8/14
10
20
از نظر موقعیت توی هنر اغلب خلاقیت بیشتر بهترین ابزاره. و نوازنده ی با سابقه اگر با توجه به سابقش تکنیک خوبی هم داشته باشه توی اتفاقات دانشگاهی مطرح تر خواهد بود و پیشنهاد های بهتری بهش میشه.
رتبه تا 230 منطقه اول دیدیم (کارشناسی) البته نوازنده ی قدری بودن.(رشته نوازندگی خود دانشگاه تهران)
برای آهنگسازی دانشکده موسیقی (کرج) زیر 100 توصیه میشه. حتی زیر 50 یا تک رقمی میگن بعضیا! اما با نوازندگی خوب و درصد خلاقیت موسیقی بالا, زیر 100 هم شانس هست.

پس این طوری که هست باید قید دانشگاه موسیقی تهران و زد چون واقعا نمی شه رشته ی ریاضی بود و رتبه ی 230 توی ازمون هنر اورد

پس این طوری که هست باید قید دانشگاه موسیقی تهران و زد چون واقعا نمی شه رشته ی ریاضی بود و رتبه ی 230 توی ازمون هنر اورد
با منابع درست میشه.
من خودم ریاضی بودم امسال رتبه ی خیلی خوبی رو انتظار دارم!
بنده و اساتید دیگه برای راهنمایی در مورد منابع هستن اینجا با توجه وضعیت درسی و زمانیتون میتونیم کمکتون کنیم برنامه ریزی کنید.

17/10/15
4
19
سلام دوستان
چندتا سوال داشتم خواهش میکنم کمکم کنید
واسه امتحان عملی ساز هایه جهانی و آهنگسازی گیتارم هست یانه؟به من گفتن که گیتار حذف شده
و تو امتحان عملی من باید چه اهنگایی رو بزنم؟
هرچی بخوام میزنم یا نت میزارن جلوم
ممنون میشم جواب بدید

23/3/13
110
24
رشت
گیتار الکتریک اصلا نمیشه نه؟ فکر کنم کتکمم بزنن
[doublepost=1445090623,1445090559][/doublepost]گیتار الکتریک اصلا نمیشه نه؟ فکر کنم کتکمم بزنن

سلام دوستان
چندتا سوال داشتم خواهش میکنم کمکم کنید
واسه امتحان عملی ساز هایه جهانی و آهنگسازی گیتارم هست یانه؟به من گفتن که گیتار حذف شده
و تو امتحان عملی من باید چه اهنگایی رو بزنم؟
هرچی بخوام میزنم یا نت میزارن جلوم
ممنون میشم جواب بدید
سعی کنید برای حفظ نظم تالار ها پست هاتون رو یکجا بزارید.
آهنگ هایی که میزنید رو خودتون انتخاب میکنید!

[doublepost=1445090623,1445090559][/doublepost]گیتار الکتریک اصلا نمیشه نه؟ فکر کنم کتکمم بزنن
خیلی بدتر از کتک زدن برخورد میکنن!
خیلی نرم و آروم براتون توضیح میدن که این ساز رو توی دانشگاه قبول نمیکنن و یکم براتون صحبت میکنن. و بعد از کارتون تشکر میکنن و خداحافظی.

8/10/15
148
29
همه جا
دانشگاه خیلی خوبه و راه رو هموار میکنه. کلاس های جدا گونه بیرون خرج بیشتری دارند ولی این رشته رو مشکل دار کردند. چرا با ساز جهانی (گیتار) نمیشه ازمون داد؟ منم شنیدم . راسته؟

خیلی بدتر از کتک زدن برخورد میکنن!
خیلی نرم و آروم براتون توضیح میدن که این ساز رو توی دانشگاه قبول نمیکنن و یکم براتون صحبت میکنن. و بعد از کارتون تشکر میکنن و خداحافظی.
یه قطعه death METAL اجرا کنی خیلی خوب میشه

دانشگاه خیلی خوبه و راه رو هموار میکنه. کلاس های جدا گونه بیرون خرج بیشتری دارند ولی این رشته رو مشکل دار کردند. چرا با ساز جهانی (گیتار) نمیشه ازمون داد؟ منم شنیدم . راسته؟

یه قطعه death METAL اجرا کنی خیلی خوب میشه
برای رشته ی نوازندگی ساز های جهانی باید از ساز های ارکستر یکی رو امتحان بدید.
در مورد گیتار میشه سبک کلاسیک آزمون داد. (تا جایی که من میدونم)

دث متال اجرا کنی عالیه!!!

16/11/14
73
19
آبادان
سلام بچه ها من با یکی از اساتید تهران ارتباط دارم گفته که برای نوازندگی جهانی 4 تا قطعه باید بزنید از 4 دوره آخریش مدرنه راستی اگه میخواستید شروع به نوتزندگی کنید از والس شروع کنید خانوم دلبر حکیم آوا روی والس ها خیلی تاکید داره و بعدی رو باخ بزنید اگه فوگ باشه خیلی خوبه امتیاز فوگ خیلی بالاس از بتهوون هم یک سونات بزنید برای مدرن رو هنوز موندم چی بزنم ! راستی آهنگ رو نمیگذارن کامل بزنید همون اولاش میگن بسه همون که پشت پیانو میشینید میفهمن چه کاره هستید ای کاش بتونم امسال برم خیلی سخته برای کسی که تقریبا دوسال پیانو کار کرده یه توصیه به اونایی که تا حالا اجرا نداشتن من خودم 4 بار تا حالا اجرا داشتم اولای آهنگ که میخوایید شروع به نواختن کنید یک نفس عمیق بکشید به هیچ چیز فکر نکنید بعد شروع که کردید به خراب شدن آهنگ فکر نکنید وسطای آهنگ ممکنه احساس کنید که اهنگ میخواد خراب بشه و کنرلش از دستتون بره اون لحظه بخندید خیلی کمک میکنه وقتی لبخند میزنید استرستون یکم خالی میشه سعی کنید با آهنگ حس بگیرید ولی زیادی حس نگیرید!کلیپ های آلیس سارا اوت و والنتینا لیسیتیسا و یون دی لی رو نگاه کنید سخت ترین مرحله آخرای آهنگه اون لحظه نگید خوبه تموم شد الان تموم میشه و .... به احتمال 90 در صد خراب میشه اروم باشید موقع نواختن آهنگ به هیچ چیز فکر نکنید اصلا نترسید و بگید من نمیتونم با خودتون بگید من هم مثل آلیس سارا و.... میتونم ! من این شکلی بودم تو جشنواره و مسابقات استرس خیلی بیشتره اولین اجرا صدای قلبم رو میشنیدم جلوی 500 نفر جمعیت بود اولین بار خیلی سخته پس حواستون به شروع آهنگ و تموم شدنش باشه راستی موقع تمرین شلوار بپوشید و یک صندلی جفت خودتون بگذارید تا احساس کنید یه چیزی پیشتون هست برای من خیلی کمک کرده روی پیانو رو شلوغ کنید کتاب دفتر و... بگذارید تا تمرکزتون خراب بشه! یعنی کتاب ها تمرکزتون رو خراب کنن وقتی توی این شرایط تونستید تمرکز کنید توی جمعیت راحت تر میتونید بنوازید میدونم احمقانس ولی برای من جواب داد :)
[doublepost=1446012811,1445118529][/doublepost]سلام کسی هست درباره ی آهنگ توی دوره ی مدرن بهم کمک کنه؟ آهنگی که تکنیک داشته باشه چیزی پیدا نکردم

بالا