آخرین ارسال‌ها

موضوع جامع پرسش و پاسخ درباره کیوبیس Cubase

20/1/16
240
35
تبریز
دوستان سلام،،
خیلی متخصر و کوتاه اگر ممکنه معایب و محدوددیت هایی که کیوبیس 7 المنت نسبت به 5 کرک داره رو برای من توضیح بدید،
و بفرمایید با وجود این محدودیت ها ایا بدرد میکس و مستر میخوره یا نه؟

پ.ن:داو اصلیم اف ال هست و خب اف ال کمی تو کات و پردازش فایل های ویو ،یه جورایی لقمه دور سر چرخوندن هست!
از طرفی گرافیک نرم افزار خیلی زیاد برام اهمیت داره! اینه که اصلا نمیتونم با نسخه 5 کنار بیام!
سلام.من قبلا با پنج اونم مدت کوتاه کار کردم.تا جایی که میدونم المنت نسبت به بقیه ورژن ها محدودیت داره که توی سایتش هم نوشته.مربوط به مقدار تراک های ایجاد شده و .... ولی اینو هم میدونم پنج یقینا امکاناتش کم هست نسبت به نسخه های بعدی . الان خود من با نسخه 8 المنت کار میکنم که به پیشنهاد جناب فرهود نصب کردم.از بازار نسخه 9 گرفته بودم که هی ارور میداد و هنک میکرد. این نسخه از کیوبیس هم با کنتاکت هم امنیسفر و هم با بقیه وی اس تی های نصبی مثل فیلارمونیک بدون ایراد مچ شد و در سیستم من که حد پایین هست (رم 4 سی پی یو 3) بدون مشکله ولی اف ال رو تست زدم رم پر میشد و هنک میکرد.

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
260
تهران
دوستان سلام،،
خیلی متخصر و کوتاه اگر ممکنه معایب و محدوددیت هایی که کیوبیس 7 المنت نسبت به 5 کرک داره رو برای من توضیح بدید،
و بفرمایید با وجود این محدودیت ها ایا بدرد میکس و مستر میخوره یا نه؟

پ.ن:داو اصلیم اف ال هست و خب اف ال کمی تو کات و پردازش فایل های ویو ،یه جورایی لقمه دور سر چرخوندن هست!
از طرفی گرافیک نرم افزار خیلی زیاد برام اهمیت داره! اینه که اصلا نمیتونم با نسخه 5 کنار بیام!
فرقی که انقدری مهم باشه نداره
همه کار میتونی بکنی باهمون نسخه تریالش حتی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
409
22
Sweet Spot
من فقط نهایتا برای ظبط و میکسینگ میخوامش... به پلاگین های مثه وری ادیو هم نیازی ندارم!
فک میکنم نداشتن رنگ بندی هم جز محدودیت هاش باشه!؟ درسته؟
اگه 8 بهتره که اونو نصب کنم؟

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
260
تهران
نسخه 8.0.40 المنت و ارتیست فعلا هستن که خوبن
ولی گاهی همینام رو اعصاب میرن با ارور و هنگ کردن
استدیو وانم خوبه هم سریعتره کلن برنامه اش هم ارور و خطا هاش خیلی کمتر از کیوبیسه هم هیچ محدودیتی نداره

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
409
22
Sweet Spot
مج
نسخه 8.0.40 المنت و ارتیست فعلا هستن که خوبن
ولی گاهی همینام رو اعصاب میرن با ارور و هنگ کردن
استدیو وانم خوبه هم سریعتره کلن برنامه اش هم ارور و خطا هاش خیلی کمتر از کیوبیسه هم هیچ محدودیتی نداره
استودیو وان که عالیه،، اما میخواستم واسه مکمل کارم دست روی چیزی بذارم که حداقل عرف باشه،، اما مثه اینکه استودیو وان گزینه بهتر و مطمئن تری هست!
ممنون از راهنمایی شما

28/5/19
1
سلام ، بنده خیلی کار با کیوبیس رو بلد نیستم فقط در حد ضبط صدا ، حالا یه مشکلی برام پیش اومده نیاز به کمک دارم ، با نرم افزار صدایی رو ضبط کردم و بعد از اتمام ضبط برنامه رو بستم و ذخیره نکردم خواستم بدونم امکان بازگشت فایل ضبط شده هست؟؟ لطفا کمک کنید چون فایل ضبط شده برام مهم بوده

سلام ، بنده خیلی کار با کیوبیس رو بلد نیستم فقط در حد ضبط صدا ، حالا یه مشکلی برام پیش اومده نیاز به کمک دارم ، با نرم افزار صدایی رو ضبط کردم و بعد از اتمام ضبط برنامه رو بستم و ذخیره نکردم خواستم بدونم امکان بازگشت فایل ضبط شده هست؟؟ لطفا کمک کنید چون فایل ضبط شده برام مهم بوده
بله احتمال زیاد از قسمت پول یعنی قسمتی که بکاپ نگه میداره میتونی پیدا کنید. حتی اگه چندبار پاک کرده باشید و رکورد کرده باشید همه بصورت ورژن مثلا 01 02 می مونه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,555
53
.
داخل فولدر پروژه، فایل هایی هست با پسوند bak. یکی از اونها رو (اونی که عدد بالایی داره) توی کیوبیس باز کن.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,555
53
.
کسیکه سؤال کرده میگه پروژه ذخیره نکرده
آیا موارد رکورد شده موجوده؟
اگه ریکورد Wave داشته، میتونه بره از داخل فوادر Cubase (در Documents) فایلهای خامشو برداره و استفاده کنه. ولی حتی اگر خودش هم Save نکرده باشه، کیوبیس خودش با bak اتوماتیک Save میکنه.

اگه ریکورد Wave داشته، میتونه بره از داخل فوادر Cubase (در Documents) فایلهای خامشو برداره و استفاده کنه. ولی حتی اگر خودش هم Save نکرده باشه، کیوبیس خودش با bak اتوماتیک Save میکنه.
قسمت pool انشأالله موجوده

31/5/17
16
18
سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
کارت صدای من سمپل ریت 192000 رو داره قبل از اینکه برم توی کیوبیس از ویندور 192000 با بافرسایز 1024 میزارمش وقتی میرم تو کیوبیس تو قسمت دیوایس و کنترل.زده که سمپیل ریت 48000 هزار هسش و تغییرشم نمیشه داد و وقتی که بر میگردم به سیتینگ کارت صدام میبینم اونجا هم نمیشه تغییر داد و از کیوبیس که خارج میشم باز قابلیت انتخاب رو سیتینگ کارت صدام بهم میده.راستی تو کیوبیس شیفت اس هم که میزنم تو قسمت سمپل ریت پروژه تا 96000 رو بهم میده ولی بیشتر نه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,555
53
.
سلام دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
کارت صدای من سمپل ریت 192000 رو داره قبل از اینکه برم توی کیوبیس از ویندور 192000 با بافرسایز 1024 میزارمش وقتی میرم تو کیوبیس تو قسمت دیوایس و کنترل.زده که سمپیل ریت 48000 هزار هسش و تغییرشم نمیشه داد و وقتی که بر میگردم به سیتینگ کارت صدام میبینم اونجا هم نمیشه تغییر داد و از کیوبیس که خارج میشم باز قابلیت انتخاب رو سیتینگ کارت صدام بهم میده.راستی تو کیوبیس شیفت اس هم که میزنم تو قسمت سمپل ریت پروژه تا 96000 رو بهم میده ولی بیشتر نه.ممنون میشم راهنماییم کنید.
البته که میشه تغییر داد. در کیوبیس که تغییر میدی، چند ثانیه طول میکشه که عدد جدید رو نشون بده. آدیو اینترفیس هم تابع کیوبیس هست و به محض تغییر رقم سمپل ریت در کیوبیس، اون هم بلافاصله تغییر میکنه به همون عدد جدید که دادی. آدیو اینترفیس شما هم که RME هست.
من معمولاً 48 هزار هرتز استفاده میکنم. حالا در تصویر پایین میبینی که اومدم در کیوبیس اونو تغییر دادم به 192 هزار، آدیو اینترفیس هم بلافاصله تغییر کرد به همون 192.

1.jpg

آخرش هم وقتی برگردوندم به حالت اول، آدیو اینتر فیس هم اتوماتیک برگشت.

2.jpg

12/7/19
1
سلام خسته نباشید من تا مرحله نصب خود برنامه کیو بیس میرم اما آخرش گیر می‌کنه چیککار کنیم؟

بالا