آخرین ارسال‌ها

مقایسه Rode NT2-A با sE X1

کدام یک از دو میکروفن زیر را ترجیح می‌دهید؟

• تعداد رای دهندگان
    5
  • Poll closed .
26/5/16
14
37
شیراز
سلام بر اساتید و هنرمندان محترم

این دو تا میکروفن را برای ضبط صدای وکال در نظر داشتم (البته اگر مهم باشه برای کارت صدا Presonus AudioBox 22VSL مد نظرمه). اگر اساتید مقایسه‌ای بین این دو انجام دهند ممنون می‌شم.

اگر کسی نمونه صدا داشته باشه خوبه که اینجا آپلود بشه تا برای من و سایرین که به یکی از این دو نظر دارند مورد استفاده قرار بگیره. در صورت آپلود نمونه صدا لطفا شرایط ضبط از جمله کارت صدا، نرم افزار مورد استفاده، افکتهای اعمال شده، استفاده از پری آمپ و وجود فضای آکوستیک ذکر بشه.

سلام دوست عزیز من زیاد درباره میکروفون اطلاع ندارم اما nt2 رو استفاده کردم و صدای گرم و خوبی رو بهت میده نسبت به قیمتش هم خوبه

saber aram

عضو سایت
سلام دوست عزیز من خودم در حال حاضر rode nt2 رو دارم و بسیار ازش راضی هستم،، صدایی شفاف و گرم با چندین الگوی صدا برداری که دست شما رو تو گرفتن صدای سازها بسیار باز میزاره
ابتدا بدون پری امپ استفاده میکردم اما در حال حاضر از dbx376 استفاده میکنم

26/5/16
14
37
شیراز
سلام دوست عزیز من خودم در حال حاضر rode nt2 رو دارم و بسیار ازش راضی هستم،، صدایی شفاف و گرم با چندین الگوی صدا برداری که دست شما رو تو گرفتن صدای سازها بسیار باز میزاره
ابتدا بدون پری امپ استفاده میکردم اما در حال حاضر از dbx376 استفاده میکنم

سلام دوست عزیز من زیاد درباره میکروفون اطلاع ندارم اما nt2 رو استفاده کردم و صدای گرم و خوبی رو بهت میده نسبت به قیمتش هم خوبه
سلام
مدل کارت صدا و نرم افزاری که استفاده می فرمایید چی هست؟ به نظرتون موثر هست؟

saber aram

عضو سایت
نرم افزار که تفاوتی نداره دوست عزیزم اما امپ کارتصدا بسیار تاثیر گذار هست، ،بنده از m_audio pro fire 610 استفاده میکنم
Daw اصلیم استودیو وان هست اما ضبط هامو تو کیوبیس انجام میدم
[doublepost=1464789574,1464789162][/doublepost]کمتر دوستانی از میکروفون های sxاستفاده میکنن در ایرن، دلیلشم نمیدونم والا اما بنظرم میکروفون های بسیار خوبی هستند ،،در مورد sx هم استاد من امید محبی عزیز اطلاعات خوبی میتونه به شما بده

26/5/16
14
37
شیراز
نرم افزار که تفاوتی نداره دوست عزیزم اما امپ کارتصدا بسیار تاثیر گذار هست، ،بنده از m_audio pro fire 610 استفاده میکنم
[doublepost=1464789574,1464789162][/doublepost]کمتر دوستانی از میکروفون های sxاستفاده میکنن در ایرن، دلیلشم نمیدونم والا اما بنظرم میکروفون های بسیار خوبی هستند ،،در مورد sx هم استاد من امید محبی عزیز اطلاعات خوبی میتونه به شما بده
سلامی دوباره
نرم افزار قطعا تاثیر گذاره. من خودم یک بار چهار-پنج تا نرم افزار معروف را نصب کردم و با یک میکروفن معمولی در حد ده هزار تومن رکورد کردم. این را هم در پرانتز اشاره کنم که در بین نرم‌افزارهای معروف، متاسفانه موفق به نصب Pro Tools نشدم و بنابر این، این نرم‌افزار در دایره بررسی نگنجید.
به نتیجه خیلی جالبی رسیدم. نرم افزار Studio One در هنگام ضبط و به صورت اجتناب ناپذیر به مقدار زیادی از نویزها، فرکانسهای پایین و صدای هوم اصلا اجازه ضبط شدن نمی‌داد. یعنی تو فرآیند ضبط دستکاری می‌کنه. البته این را نمی‌دانم که این خصوصیت، در کارهای حرفه‌ای و سطح بالا حسن است یا عیب.
[doublepost=1464796203][/doublepost]این را هم اضافه کنم که استفاده از میکروفن ارزان قیمت به این خاطر بود که طبعا نویز ایجاد شده و سایر مشکلات ضبط کاملا خودش را نشان می‌دهد. در صورتی که شاید با استفاده از میکروفن های حرفه‌ای، شاید این تفاوت در عملکرد نرم‌افزارها قابل لمس نباشد. کارت صدا هم البته همان کارت صدای Onboard لپتاپم بود.

آخرین ویرایش:

saber aram

عضو سایت
سلامی دوباره
نرم افزار قطعا تاثیر گذاره. من خودم یک بار چهار-پنج تا نرم افزار معروف را نصب کردم و با یک میکروفن معمولی در حد ده هزار تومن رکورد کردم. این را هم در پرانتز اشاره کنم که در بین نرم‌افزارهای معروف، متاسفانه موفق به نصب Pro Tools نشدم و بنابر این، این نرم‌افزار در دایره بررسی نگنجید.
به نتیجه خیلی جالبی رسیدم. نرم افزار Studio One در هنگام ضبط و به صورت اجتناب ناپذیر به مقدار زیادی از نویزها، فرکانسهای پایین و صدای هوم اصلا اجازه ضبط شدن نمی‌داد. یعنی تو فرآیند ضبط دستکاری می‌کنه. البته این را نمی‌دانم که این خصوصیت، در کارهای حرفه‌ای و سطح بالا حسن است یا عیب.
[doublepost=1464796203][/doublepost]این را هم اضافه کنم که استفاده از میکروفن ارزان قیمت به این خاطر بود که طبعا نویز ایجاد شده و سایر مشکلات ضبط کاملا خودش را نشان می‌دهد. در صورتی که شاید با استفاده از میکروفن های حرفه‌ای، این تفاوت در عملکرد نرم‌افزارها قابل لمس نباشد.
این ریورب فقط در هنگام ضبط هست و وقتی صدای ضبط شده رو گوش کنید میبینید که فاقد هر نوع هام هست، بهرحال، اگر فکر میکنید نرم افزارها با هم فرق میکنند میتونید با هرکدوم راحتین یا کیفیت بهتری داره ضبط کنید

26/5/16
14
37
شیراز
این ریورب فقط در هنگام ضبط هست و وقتی صدای ضبط شده رو گوش کنید میبینید که فاقد هر نوع هام هست، بهرحال، اگر فکر میکنید نرم افزارها با هم فرق میکنند میتونید با هرکدوم راحتین یا کیفیت بهتری داره ضبط کنید
سلامی دوباره
منظور من هم همان صدای ضبط شده بود
ضمنا بین همه نرم‌افزارها فقط Studio One اینجوری بود و مابقی تفاوتی نداشتند

saber aram

عضو سایت
من با چنین موضوعی روبرو نبودم تابحال،فقط در لحظه ای داریم ضبط میکنیم این ریورب هست ،زمانی که گوشش میدیم هیچ ریورب یا نویزی وجود نداره

26/5/16
14
37
شیراز
من با چنین موضوعی روبرو نبودم تابحال،فقط در لحظه ای داریم ضبط میکنیم این ریورب هست ،زمانی که گوشش میدیم هیچ ریورب یا نویزی وجود نداره
سلامی دوباره
این به خاطر این هست که از تجهیزات حرفه‌ای استفاده می‌کنید که نویز بسیار کمی دارند. ولی اگر از تجهیزات غیر استاندارد استفاده نمایید، تفاوت نرم‌افزارها اونوقت مشخص می‌شه. وقتی اساسا نویز وجود نداشته باشد، نرم‌افزارها چندان تفاوتی ندارند.

سلام

تفاوت فاحشی ندارن ولی sE تو فرکانس های پایین یه کم بهتر کار می کنه .

ولی بازم می گم که تفاوتشون خیلی زیاد نیست و من خودم گرمی صدای Rode رو بیشتر می پسندم .

26/5/16
14
37
شیراز
از بین هنرمندان، کس دیگری نیست که تجربه کار کردن با هر دو میکروفن را داشته باشه یا بتونه مقایسه تخصصی انجام بده؟

در مورد Se خیلی تحقیق کردم ، برند انگلیسی که از نظر کیفیت ساخت حرف نداره
من مقایسه ی Se با NT1 رو قبلا در سایت های خارجی خوندم که Se نسبت به NT1 بهتر بود ( مخصوصا در رکورد ساز )
برای شنیدن وکال با SE--X--1 میتونید آلبوم علیرضا طلیسچی به اسم دقیقه هام رو دانلود کنید که با این میکروفون رکورد شده

26/5/16
14
37
شیراز
در مورد Se خیلی تحقیق کردم ، برند انگلیسی که از نظر کیفیت ساخت حرف نداره
من مقایسه ی Se با NT1 رو قبلا در سایت های خارجی خوندم که Se نسبت به NT1 بهتر بود ( مخصوصا در رکورد ساز )
برای شنیدن وکال با SE--X--1 میتونید آلبوم علیرضا طلیسچی به اسم دقیقه هام رو دانلود کنید که با این میکروفون رکورد شده
سلام بر شما
ممنون از اطلاعات خوبتون
کیفیت صدا که خیلی خوب بود به نظرم
فقط یک سؤال؛ هم ساز و هم وکال با همین میکروفن ضبط شده بود؟

26/5/16
14
37
شیراز
اگر استاد محبی عزیز هم قابل بدونند و نظر خودشون را ارسال بفرمایند ممنون می شم.
[doublepost=1464959424][/doublepost]واقعا بین این همه هنرمند که عضو هستند یا مدیریت سایت بر عهده شان است، کس دیگری نیست که تجربیاتش را به اشتراک بگذارد. توقع داشتم که حداقل چهار پنج تا نمونه صدا آپلود بشه که به جز یک مورد (MR.FOG عزیز) در معرفی اثر، مورد دیگری نداشتیم.

اگر استاد محبی عزیز هم قابل بدونند و نظر خودشون را ارسال بفرمایند ممنون می شم.
[doublepost=1464959424][/doublepost]واقعا بین این همه هنرمند که عضو هستند یا مدیریت سایت بر عهده شان است، کس دیگری نیست که تجربیاتش را به اشتراک بگذارد. توقع داشتم که حداقل چهار پنج تا نمونه صدا آپلود بشه که به جز یک مورد (MR.FOG عزیز) در معرفی اثر، مورد دیگری نداشتیم.
این میکروفون نسبت به Rode در ایران کمتر شناخته شده هست و از دوستانی که در سایت فعالیت دارند بعید میدونم کسی این میکروفون رو داشته باشه و نهایتش اینه که فقط امتحانش کردند
من خودمم فقط امتحانش کردم و در موردش تحقیق کردم ، میکروفون دست ساز هست و بسیار خوش ساخت
من از انگلیس Se X1 Vocal Pack سفارش دادم به قیمت 104 پوند برابر با 570 هزار تومن تا چند وقت دیگه از طریق یکی از دوستان به دستم میرسه

بالا