آخرین ارسال‌ها

معرفی Hildur Guðnadóttir

• شروع کننده موضوع Farhood
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
sU8y4Wqo_400x400.jpg

Hildur Guðnadóttir ایسلندی از معدود موزیسین های ارکسترال هست که قطعات موزیکش بافت ارکسترال ندارن.
ساز تخصصی این آهنگساز چلو هست و طی 10 سال اخیر برای فیلمهای متعددی موسیقی نوشته. اتمسفر موزیکهایی که میسازه تمایل زیادی به الکترو دارک داره تا ارکسترال. رنگ آمیزی ارکسترش معمولاً اصوات دیزاین شده ای از سازهای ارگانیک و ارکسترال هست. تکسچر قطعاتش کاملاً نوآورانه و به دور از قوانین کلاسیک حاکم بر موسیقی دراماتیک هست. و این ویژگی باعث شده که Hildur Guðnadóttir در ردیف آهنگسازان فیلم صاحب سبک معاصر قرار بگیره.

قطعات زیر از کارهای فیلم این آهنگساز هست.

فیلم چرنوبیل:

از فیلم روز سرباز:

مصاحبه:

در مورد فیلم چرنوبیل:

جسارتِ شکستن آگاهانه ی سنت های پیشین، لازمه ی خلاقیت و نگرش نو به مقوله هست و این نگاه هنری چیزیه که در آهنگسازان فیلم اروپایی به مراتب بیشتر از آهنگسازان هالیوودی دیده میشه. در واقع در آثار هالیوودی ها اثری از بُعد هنری مشاهده نمیشه. ترس از دست دادن مارکت، هالیوودی ها رو در یک وضعیت تکراری قرار داده که هیچکدومشون جسارت نمیکنن به نوآوری فکر کنن.

ایسلند یک کشور اسکاندیناویایی کم جمعیت و در عین حال فرهنگ خلاق هست. آخرین آمار اعلام شده ی جمعیت این کشور در سال 2019 کل جمعیت ایسلند رو 360 هزار نفر اعلام کرده. یعنی برابر با آمار جعیت آمُل! با این حال موزیسین های متفاوت و صاحب سبکی مثل Hildur Guðnadóttir, Ólafur Arnalds, Jóhann Jóhannsson و Bjork از همین فرهنگ کم جمعیت بیرون اومدند.

Hildur-gudna-web-by-ulfar-loga-e1492704487563.jpg

Freunde-von-Freunden-Hildur-Gudnadottir-4211-1600x1083.jpg

Freunde-von-Freunden-Hildur-Gudnadottir-4182-1600x1071.jpg

آخرین ویرایش:
20/1/16
260
35
تبریز
معرفی خوب و بجایی بود . با آهنگهای Ólafur Arnalds قبلا آشنا شده بودم .به قول شما از یه جای کوچیک هنرمندای خوبی بیرون اومدن.

از مدیریت محترم سایت تقاضا دارم حساب کاربری من رو برای همیشه مسدود کنه..

یه جا گفتم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که چیزهای بی ارزش تبدیل به ارزش شدند و روز به روز داره وضعیت بدتر میشه... دیگه تحمل شنیدن این اراجیف رو ندارم

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

موفق باشید
سیامک پورآذر (احمدپور) از مهاباد

20/1/16
260
35
تبریز
از مدیریت محترم سایت تقاضا دارم حساب کاربری من رو برای همیشه مسدود کنه..

یه جا گفتم که ما در دنیایی زندگی می کنیم که چیزهای بی ارزش تبدیل به ارزش شدند و روز به روز داره وضعیت بدتر میشه... دیگه تحمل شنیدن این اراجیف رو ندارم

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

موفق باشید
شما مشکلی با پست کاربران یا مدیران دارین که زیرش چنین درخواستی می کنین ؟
منظور از اراجیف چیه ؟
جالبه که زیبایی هنر و صد البت موسیقی به تنوع سلیقه هاست .
نمیدونم شاید من بد برداشت کردم از حرفتون . ولی خواستم بدونین من با وجود شرکت سر کلاسهای هارمونی کلاسیک ، موسیقی امبینت می سازم . به بتهوون علاقه شدید دارم ولی کنسرت شیلر هم می بینم .

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
جسارت نباشه اما نمیدونم واقعا چه اصراریه که یه عده حتما باید از .... آهنگسازان بزرگی مثل بتهون و امثال این ها بالا برن...
با توجه به لینک پرفورمنس جز از دوقولوها...
باید بگم:
عزیز من خودت چی هستی؟ خودت چه اثری از خودت خلق کردی تاحالا که به قول خودت فرای آسمانها و منظومه ی شمسی و کهکشان ها باشه و صدای کلاسیک آسمونی بده؟
تا کی میخواین با این قلمبه سلمبه صحبت کردنا و ایده ها و نظرهای متعصبانه و افراطی نشون بدید که خیلی حالیتونه؟
بله شکی در بزرگ بودن این دست آهنگسازان نیست... اما این رو هم در نظر بگیرید که اگه همون شخص بتهون اگه در این عصر داشت زندگی میکرد ممکن بود اصلا یک DJ PLAYER بشه تا آهنگساز موسیقی کلاسیک...
عزیز من هرچیزی به دوره و سبک خودش..
نمیدونم شاید هم بهتون فشار اومده که یک خانم در این سطح موفق هست در موسیقی و شما خودتم حالت بهم میخوره کارای خودت و گوش بدی...

نه عزیز من... بریزید دور این تعصبات و...
شخص بتهون هم از توی شکم مادرش که بهتون نشد... پدرش رو ظاهرا میشناسید! منکر استعداد ذاتی نمیشیم... اما خود بتهون هم طبق یک پیش زمینه ای به این کار ادامه داد و قطعات نوشت...
آهنگسازان این دوره هم همینطور... طبق دانشی که از دوره های قبل کسب کردن دارن چیزهای نو خلق میکنن...
اتفاقا این خانم حداقل جرات شکستن قوانین رو به خودش داده و اثری نسبتا نو خلق کرده... و این میشه پرواز کردن فرای آسمان ها و کهکشان ها... نه شمایی که خودت رو در اتاق موسیقی کلاسیک حبس کردی و فکر میکنی قراره بتهون بعدی از اون اتاق بیرون بیاد... خیر دوست عزیز...

از مدیریت محترم این انجمن میخوام واقعا این دست از افراد رو از صحنه ی همچین انجمن های هنری و تخصصی واقعا حذف کنه و خوشبختانه خودتون این درخواست به جا رو دادین...

بدرود

وضعیت
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
بالا