آخرین ارسال‌ها

معرفی طبیعی ترین VST گیتار آکوستیک صرفا فقط برای نوازندگی با میدی کنترلر

samandar

عضو سایت
23/3/11
757
ایران
درود بر شما
لطف کنید معرفی طبیعی ترین VST گیتار آکوستیک صرفا فقط برای نوازندگی با میدی کنترلر در طبیعی ترین حالت ممکن با توان اجرای تمام تکنیک هایی که در روی گیتار میشه انجام داد به حدی که اگه کسی صدای نوازندگی اونو بشنوه و تصویر رو نبینه فکر کنه که یکی گیتار دستش گرفته و داره با گیتار واقعی نوازندگی میکنه

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
درود بر شما
لطف کنید معرفی طبیعی ترین VST گیتار آکوستیک صرفا فقط برای نوازندگی با میدی کنترلر در طبیعی ترین حالت ممکن با توان اجرای تمام تکنیک هایی که در روی گیتار میشه انجام داد به حدی که اگه کسی صدای نوازندگی اونو بشنوه و تصویر رو نبینه فکر کنه که یکی گیتار دستش گرفته و داره با گیتار واقعی نوازندگی میکنه
سلام
من نظرم روی محصولات Ample Sound هست. AGM و AGT
ولی خیلیا از RealGuitar هم تعریف میکنند.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
الآن دیگه VST ها و لایبرری های جدید اغلب خوب و واقعی صدا میدن. اکثر محصولات جدید VST گیتار اکوستیک حتی صدای نویز سیمها، فرت ها، تَپ زدن روی بدنه ی گیتار، استرامینگ، هارمونیک سیمها و کلاً تمام قابلیت های صوتیِ ساز واقعی رو دارن. ولی «صدای طبیعی» روی VST فقط درصدی از «واقعی» در اومدن یک قطعه ی گیتار هست. کسیکه از VST استفاده میکنه اگه با خود ساز، آرتیکولیشن ها و فیگورهاش و نحوه ی پروگرمینگ اون آشنایی نداشته باشه نتیجه ی کار کاملاً تصنعی در خواهد اومد، ولو از بهترین محصول VST هم استفاده کرده باشه. نحوه ی نواختن کوردها، آرپژ و استرامینگ و توالی نُت های خط ملودی در سازها با هم فرق میکنه. حتی بعضی نُت ها گرچه در گیتار واقعی وجود داره، ولی استفاده نمیشه، چون توالی اون نُت ها با هم سخته. گرفتن همه ی کوردها روی یک میدی کیبورد آسونه ولی در گیتار گرفتن بعضی هاشون سخته و برای همین استفاده نمیشن. یا مثلاً گلیساندو در گیتار داستان خاص خودشو داره که اگه با نحوه ی اجرای اون در کیبورد آشنا نباشیم، نتیجه ی کار کاملاً مصنوعی درمیاد. تمام این موارد شخصیت یک ساز رو تشکیل میدن که گوش شنونده با اون آشناست و اگه در استفاده از VST رعایت نشن شنونده متوجه تصنعی بودن خواهد شد. این در مورد VST تمام سازها صدق میکنه و چیزی هم نیست که بشه غیر مستقیم یاد گرفت. با "خود ساز" باید آشنایی کامل داشت.

در ویدئوی زیر یک نمونه استفاده ی درست رو میتونیم بشنویم. اگه تصویر رو نبینیم، فکر میکنیم که صدا واقعاً از خود گیتار درمیاد! (گرچه یک گیتاریست متوجه VST بودن اون میشه!)

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
اگر با ساز آشنایید که خب فکر کنم همه لایبرری های موجود میتونن کمک بدن، جدیدترها که دیگه چه بهتر. اما اگر با ساز آشنا نیستید و حوصله آشنا شدن ندارید :hilarious-10: به نظرم Ilya Efimov گزینه خوبیه.
گرچه در Strumming Pattern هایی که میتونید براش طراحی کنید، یه سری مشکلات خاص خودش رو داره (مثلا نمیشه ریتم Swing رو درست باهاش در آورد یا کلا Triplet ها رو درست زد، شاید هم بشه و من تا الان کشف نکردم) اما خب هم صداش طبیعیه و هم Strumming pattern های زیادی رو در خودش داره.
علاوه بر Strumming pattern کلی هم آرپژ باحال و جالب داره که پیش‌تر شنیدیم احتمالا (مثل اینتروی Nothing Else Matters).
و خب، روش کارش اینطوریه که شما فقط آکورد مورد نظر رو روی میدی میگری و خودش به شکل درخوری اون رو میزنه.
من خیلی جاها نیاز دارم گیتار کلاسیک بزنم و از این لایبرری استفاده میکنم (ایلیا افیموو اسم کمپانیه و برای سازهای محلی روسی، آکاردئون، گیتار کلاسیک، آکوستیک و الکتریک و بیس لایبرری های خوبی ساخته) چون میکروفنم برای ضبط گیتار خوب نیست. ولی طوریه که واقعا گیتاریستی که گوشش به ساز آشناست هم نیاز داره چند بار گوش کنه تا بفهمه این ساز واقعی نیست.
آهان اصل ماجرا یادم رفت، تحت کانتکت اجرا میشه و شما نیاز خواهید داشت که کانتکت رو نصب کنید.

samandar

عضو سایت
23/3/11
757
ایران
سلام
من نظرم روی محصولات Ample Sound هست. AGM و AGT
ولی خیلیا از RealGuitar هم تعریف میکنند.
محصولات Ample Sound خوبند ولی نمیدونم وی استی های گیتار شرکت Orang از این بهترند یا نه؟یا شرکت هایی که برای کانتکت وی استی گیتار مینوازند؟
وی استی ریِل گیتار خوشم نمیاد چون هم حجمش کمه هم اینکه ریتم آماده داره یعنی با فشار یه دکمه خودش آکورد میگیره من چیزی میخوام بدون اضافات و اینا باشه یعنی عین این باشه گیتار خام بدند دستت خودت بنوازی همه چیزشو مثلا 3 تا دکمه ی میدی کنترلر رو فشار بدی تا اکورد بگیره نه اینکه یه دکمه بگیری کار 3 تا دکمه رو انجام بده.

الآن دیگه VST ها و لایبرری های جدید اغلب خوب و واقعی صدا میدن. اکثر محصولات جدید VST گیتار اکوستیک حتی صدای نویز سیمها، فرت ها، تَپ زدن روی بدنه ی گیتار، استرامینگ، هارمونیک سیمها و کلاً تمام قابلیت های صوتیِ ساز واقعی رو دارن. ولی «صدای طبیعی» روی VST فقط درصدی از «واقعی» در اومدن یک قطعه ی گیتار هست. کسیکه از VST استفاده میکنه اگه با خود ساز، آرتیکولیشن ها و فیگورهاش و نحوه ی پروگرمینگ اون آشنایی نداشته باشه نتیجه ی کار کاملاً تصنعی در خواهد اومد، ولو از بهترین محصول VST هم استفاده کرده باشه. نحوه ی نواختن کوردها، آرپژ و استرامینگ و توالی نُت های خط ملودی در سازها با هم فرق میکنه. حتی بعضی نُت ها گرچه در گیتار واقعی وجود داره، ولی استفاده نمیشه، چون توالی اون نُت ها با هم سخته. گرفتن همه ی کوردها روی یک میدی کیبورد آسونه ولی در گیتار گرفتن بعضی هاشون سخته و برای همین استفاده نمیشن. یا مثلاً گلیساندو در گیتار داستان خاص خودشو داره که اگه با نحوه ی نواختن اون آشنا نباشیم، نتیجه ی کار کاملاً مصنوعی درمیاد. تمام این موارد شخصیت یک ساز رو تشکیل میدن که گوش شنونده با اون آشناست و اگه در استفاده از VST رعایت نشن شنونده متوجه تصنعی بودن خواهد شد. این در مورد VST تمام سازها صدق میکنه و چیزی هم نیست که بشه غیر مستقیم یاد گرفت. با "خود ساز" باید آشنایی کامل داشت.

در ویدئوی زیر یک نمونه استفاده ی درست رو میتونیم بشنویم. اگه تصویر رو نبینیم، فکر میکنیم که صدا واقعاً از خود گیتار درمیاد! (گرچه یک گیتاریست متوجه VST بودن اون میشه!)
1-هیچی از گیتار نمیدونم ولی کمی پیانو نوازی بلدم....2- نمیخوام اصلا گیتار دستم بگیرم میخوام فقط با میدی و وی استی گیتار گیتار یاد بگیرم و بنوازم به همین خاطر از همین اول میخوام با وی استی گیتار یاد بگیرم و بنوازم--ممکنه یا نمیشه؟
3-در مورد این ویدیو خیلی ادیتش کرده یعنی نواخته بعد یه عالمه اضافات بهش اضافی کرده-منظورم اینه نوازندگی رو که تموم کرده بعدش شروع کرده به ادیت..در حالیکه من وی استی میخوام که همون لایو که مینوازی طبیعی ترین صدا رو بده بدون ادیت و پلاس های بعدش.
بعد اینکه تو این ویدیو شما چند تا گیتار با هم چنین صدایی رو در میراند در حالکه همونطور که گفتم من نمیخوام ویرایش یا ادیت کنم پیانو رول بعد نوازندگیمو.میخوام با یک گیتار تنها بنوازم.

اگر با ساز آشنایید که خب فکر کنم همه لایبرری های موجود میتونن کمک بدن، جدیدترها که دیگه چه بهتر. اما اگر با ساز آشنا نیستید و حوصله آشنا شدن ندارید :hilarious-10: به نظرم Ilya Efimov گزینه خوبیه.

من خیلی جاها نیاز دارم گیتار کلاسیک بزنم و از این لایبرری استفاده میکنم (ایلیا افیموو اسم کمپانیه و برای سازهای محلی روسی، آکاردئون، گیتار کلاسیک، آکوستیک و الکتریک و بیس لایبرری های خوبی ساخته) چون میکروفنم برای ضبط گیتار خوب نیست. ولی طوریه که واقعا گیتاریستی که گوشش به ساز آشناست هم نیاز داره چند بار گوش کنه تا بفهمه این ساز واقعی نیست.
آهان اصل ماجرا یادم رفت، تحت کانتکت اجرا میشه و شما نیاز خواهید داشت که کانتکت رو نصب کنید.
1- از چه لحاظ میفرمایید وی استی های گیتار Ilya Efimov راحت تره؟ویدیو زیر رو نگاه کنید:

گرچه در Strumming Pattern هایی که میتونید براش طراحی کنید، یه سری مشکلات خاص خودش رو داره (مثلا نمیشه ریتم Swing رو درست باهاش در آورد یا کلا Triplet ها رو درست زد، شاید هم بشه و من تا الان کشف نکردم) اما خب هم صداش طبیعیه و هم Strumming pattern های زیادی رو در خودش داره.
علاوه بر Strumming pattern کلی هم آرپژ باحال و جالب داره که پیش‌تر شنیدیم احتمالا (مثل اینتروی Nothing Else Matters).
و خب، روش کارش اینطوریه که شما فقط آکورد مورد نظر رو روی میدی میگری و خودش به شکل درخوری اون رو میزنه.
گفتم که اصلا نمیخوام ریتم آماده یا ارپژ تنها با فشار یه دکمه انجام بدم یا بنوازم!مثلا اگه تو گیتار واقعی با گرفتن 3 تا سیم یه ارپ
ز میگیرند منم میخوام دقیقا با گرفتن سه تا کلاویه میدی همون آرپ
ز و صداش رو در بیارم نه اینکه تقلب کنم و با فشار یه کلاویه کار 3 تا کلاویه رو انجام بدم!!امیدوارم متوجه حرفام شده باشی....واضح تر بگم نمیخوام حکم ارگ رو داشته باشه در مقابل پیانو که درسته هر دو کلاویه دار و شبیه هم هستند ولی کیبورد ها راه تقلب و راحت طلبی رو با تنظیماتشون براورده کردند و میشه با کیبورد خیلی از کارای پیانو رو انجام داد هرچند در ظاهر شبیه هم هستند..مثلا یک نوازنده ی پیانو باید پیانو بنوازه اگه میخواد پیانو نواز بشه نه یه کیبورد که خودش با فشار یه دکمه برات مینوازه...در مورد وی استی گیتار هم دقیقا منظورم همینه.-چون اصلا هدفم آهنگسازی یا چیدمان نت ها پشت سر هم در پیانو رول نرم افزارها نیست-فقط و فقط نوازندگی لایو میخوام انجام بدم در طبیعی ترین حالت ممکن-میخوام بنای یادگیری رو هم از همین الان بزارم روی بهترین وی استی گیتار با یک میدی کنترلر M-AUDIO KEYSTATION 61 که نیمه سنگینه--اصلا نیمخوام دست به گیتار بزنم..شدنیه یا نه؟

لطفا هر 3 دوست تمام نقل قول ها رو بخونند و بعد نظر بدند.ممنونم.

بار دیگه عرض میکنم خدمت اساتید هدف بنده آهنگسازی یا ایمپورت یا اکسپورت کردن یا چیدمان بعد گیتار نوازی با وی استی نیست...بلکه هدفم فقط نوازندگی لایو در بهترین حالت ممکن با یک میدی کنترلر ام ادیو کی استیشن 61 نیمه سنگین هست که بعدش نه میخوام وارد نرم افزارش کنم یا چیدمانش کنم یا ادیتش کنم!!نه هیچکدوم اینا رو نمیخوام-هدفم تنها و تنها یادگیری نوازندگی گیتار و تئوری اون از همین پایه با وی استی گیتار هست...اصلا شما فرض کنین من نرم افزار اهنگسازی ندارم برای ادیت بعد نوازندگی با وی استی گیتار...!فقط یه وی استی با یه میدی کنترلر دارم....بعد نوازندگی هم تنها برای رفع ایرادهام میخوام به پیانو رول نگاه کنم نه بیشتر..نمیخوام ادیت کنم یا خوشگلش کنم اون نت ها رو...
میدونم گیتار باشه بهتره ولی بنا به دلایلی نمیخوام گیتار واقعی اصلا دستم بگیرم..لطفا با این پیش فرض هایی که گفتم کمکم کنید....وی استی هم نمیخوام که ریتم اماده یا اکوردهای اماده و اینا داشته باشه میخوام انگار که یه گیتار زنده دستم گرفتم.

3-بعد یه سوال مهم دیگه اینکه همونطور که میدونید وی استی های پیانو همه در ساختشون از قوانین خاصی استفاده میکنند و تقریبا شبیه هم هستند مثل جای چیدمان نت ها و کلاویه ها--یعنی هر وی استی نصب کنیم همون قلق رو داره که وی استی های دیگه پیانو دارند سوای از تنظیماتشون که فرق میکنه..منظورم نحوه ی قرارگیری کللاویه ها و صداهاشونه--ایا در مورد وی استی های گیتار از شرکت های مخلف هم همینه؟یعنی اون پایه ی جای نت ها و نحوه ی قرارگیریشون در همه یکیه؟؟؟قسمت های تنظیماتش رو میدونم فرق دارند منطورم اون بیس ماجرا هست.

4-پرسش اخر از نوازندگیان حرفه یی گیتار که با وی استی های گیتار هم نوازندگی زنده میکنند اینکه برای نوازندگی با وی ساتی های گیتار چه نوع میدی کنترلری رو پیشنهاد میکنند؟میدی کنترلر نیمه سنگینی که من دارم مثل M-AUDIO KEYSTATION 61 یا یک میدی کنترلر کلاویه سبک بهتره؟یا چه مدلی کلا؟

5-از اونجایی که غربی ها فکر همه چیز رو میکنند آیا مرجع یا کتابی در زمینه ی یادگیری نوازندگی گیتار با وی استی هیا گیتار یا ویدیو هایی در این زمینه هست یا نه؟

آخرین ویرایش:

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
چون اصلا هدفم آهنگسازی یا چیدمان نت ها پشت سر هم در پیانو رول نرم افزارها نیست-فقط و فقط نوازندگی لایو میخوام انجام بدم در طبیعی ترین حالت ممکن-میخوام بنای یادگیری رو هم از همین الان بزارم روی بهترین وی استی گیتار با یک میدی کنترلر M-AUDIO KEYSTATION 61 که نیمه سنگینه--اصلا نیمخوام دست به گیتار بزنم..شدنیه یا نه؟
اگر می‌خواهید که لایو بنوازید، بهتره به جای اتلاف وقت سر لایبرری ها، گیتار تهیه کنید و چند جلسه هم کلاس گیتار برید. نتیجه مسلما بهتر خواهد شد.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,627
53
.
سه مورد اول خود سؤالها مشكل دارن. ولى در مورد دو سوال آخرى ميشه يه حرفى زد.

4: نوازنده حرفه اى گيتار اصولا" حتى دستشو هم به ميدى كيبورد نميزنه. چون بلده با گيتار بنوازه. این دیگه نیاز به توضیح نداره.

5: از آنجاييكه غربى ها فكر همه چيز رو ميكنن (اونطور که خودت میگی) از همون بچگى سازشون رو انتخاب ميكنن تا بزرگتر كه شدند مجبور نشن بخاطر سختى يادگيرى گيتار در بزرگسالى، به ميدى كيبورد پناه ببرن. برای همین چنین کتاب یا مرجعی وجود نداره، چون وجودش براشون بی معنیه. همونطور كه در پست قبلى گفتم، "غير مستقيم نميشه"، مستقيما" با خود ساز بايد آشنايى كامل داشت.

VST و ميدى كيبورد براى كار آهنگسازى و پروداکشن ساخته شده. نوازنده سراغ خودِ ساز ميره. چون خود ساز هست كه سازه. ميدى كيبورد "ساز" نيست.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
بار دیگه عرض میکنم خدمت اساتید هدف بنده آهنگسازی یا ایمپورت یا اکسپورت کردن یا چیدمان بعد گیتار نوازی با وی استی نیست...بلکه هدفم فقط نوازندگی لایو در بهترین حالت ممکن با یک میدی کنترلر ام ادیو کی استیشن 61 نیمه سنگین هست که بعدش نه میخوام وارد نرم افزارش کنم یا چیدمانش کنم یا ادیتش کنم!!نه هیچکدوم اینا رو نمیخوام-هدفم تنها و تنها یادگیری نوازندگی گیتار و تئوری اون از همین پایه با وی استی گیتار هست...اصلا شما فرض کنین من نرم افزار اهنگسازی ندارم برای ادیت بعد نوازندگی با وی استی گیتار...!فقط یه وی استی با یه میدی کنترلر دارم....بعد نوازندگی هم تنها برای رفع ایرادهام میخوام به پیانو رول نگاه کنم نه بیشتر..نمیخوام ادیت کنم یا خوشگلش کنم اون نت ها رو...
میدونم گیتار باشه بهتره ولی بنا به دلایلی نمیخوام گیتار واقعی اصلا دستم بگیرم..لطفا با این پیش فرض هایی که گفتم کمکم کنید....وی استی هم نمیخوام که ریتم اماده یا اکوردهای اماده و اینا داشته باشه میخوام انگار که یه گیتار زنده دستم گرفتم.
بنظرمن ، بهترین پیشنهاد اینه که میدی کنترلر رو بفروشی بجاش گیتار تهیه کنی;)

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
469
23
1- از چه لحاظ میفرمایید وی استی های گیتار Ilya Efimov راحت تره؟ویدیو زیر رو نگاه کنید:
خب، شما یه Walkthrough ببینید از این وی‌اس‌تی می‌فهمید که شاید بهترین وی‌اس‌تی گیتار باشه، بخصوص وقتی که با خود ساز آشنا نیستید. این ویدئو دو دقیقه و تبلیغ این وی‌اس‌تیه، مشخصه چیزی نمیشه ازش فهمید.

ولی کیبورد ها راه تقلب و راحت طلبی رو با تنظیماتشون براورده کردند و میشه با کیبورد خیلی از کارای پیانو رو انجام داد هرچند در ظاهر شبیه هم هستند.
من هیچوقت نخواستم اینطوری حرف بزنم (و نمی‌خوام همچنان)، ولی فکر کنم شما حتی با کی‌برد و پیانو هم آشنا نیستید. کی‌برد و پیانو دو ساز جدا هستن، فکر کنم به همین خاطره که حتی پیانیست هایی که به هردلیلی امکان استفاده یا خرید پیانوی آکوستیک ندارند «پیانوی دیجیتال» می‌خرن و نه «کی‌برد».
کاربرد این دو ساز متفاوته کاملا.

یا در مورد وی استی های گیتار از شرکت های مخلف هم همینه؟یعنی اون پایه ی جای نت ها و نحوه ی قرارگیریشون در همه یکیه؟؟؟
این هم مورد دیگری که مشخص میکنه شما نیاز دارید با گیتار آشنا بشید. فکر کنم بهترین کار اینه که شما از یک گیتاریست کمک بگیرید یا حداقل چند ویدئو در مورد ساختار گیتار و مکان نت ها روی دسته ببینید. بعضا پیش میاد که جای نت های دسته گیتار روی پیانو هم آموزش بدن، همون که شما مکان نت رو روی پیانو یاد بگیرید احتمالا یاد خواهید گرفت که در وی‌اس‌تی هم اون نت کجاست.

+ گیتار رو شما نمی‌تونید مثل پیانو بنوازید. برای نواختن گیتار و سازهای دیگر با میدی کنترلر، شما احتمالا نیاز دارید ویدئوها/کلاس های پرودوسرهای معروف رو نگاه کنید.

بالا