آخرین ارسال‌ها

فوم شانه تخم مرغی یکی از بهترین روش ها برای آکوستیک استودیوها با توجه به قیمت مناسبش

10/4/10
248
دوستان در بحث آکوستیک یه سوال دارم.به نظرتون این چیزی که تو عکس گذاشتم و شبیه به لوله هم هست (طولش حدود30-40 سانت) ولی جنسش از کارتنه برای جذب صدا مناسبه یا نه؟مثلا دیوار پشت بلندگوها رو با این ها روی هم بچینم.

فایل های ضمیمه

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,503
53
.
دوستان در بحث آکوستیک یه سوال دارم.به نظرتون این چیزی که تو عکس گذاشتم و شبیه به لوله هم هست (طولش حدود30-40 سانت) ولی جنسش از کارتنه برای جذب صدا مناسبه یا نه؟مثلا دیوار پشت بلندگوها رو با این ها روی هم بچینم.
استفن تو "بلندگو" استفاده میکنی به جای مانیتور؟!

10/4/10
248
فرهود جان خجالت میکشم بگم ولی هنوز آره:frown:
آینده ی نزدیک میخوام بخرم...حالا کی این اینده میخواد برسه خدا میدونه.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,503
53
.
فرهود جان خجالت میکشم بگم ولی هنوز آره:frown:
آینده ی نزدیک میخوام بخرم...حالا کی این اینده میخواد برسه خدا میدونه.
مهم نیست، بالاخره تهیه میکنی. در موردش اینجا نمیخوام زیاد صحبت کنم چون مربوط به تاپیک نیست. ولی
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
مورد در مقابل قیمت خوبی که داره، یک مانیتور کامل محسوب میشه. بهش فکر کن.

10/4/10
248
این مقالتون رو قبلا خونده بودم. اتفاقا یکی از گزینه های مورد نظرم هم قرار گرفته بود.ولی متاسفانه تو مشهد از یکی دو جا پرسیدم و نداشتند.دیگه از تهران هم میترسم اینترنتی سفارش بدم چون یه کارت صدا خریدم و موقعی که به دستم رسید مشکل دار بود...فعلا دست نگه داشتم تا ببینم گذرم دوباره به مشهد می خوره که پیدا می کنم یا نه.فقط الان میخوام با چیزای کم هزینه بیام اتاق رو تا حدودی اکوستیک کنم.این عکسی هم که فرستادم تو شرکت از اینجور چیزا زیاد داریم.میخواستم ببینم اگه واقعا تاثیر داره که بیام استفاده کنم.

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,811
تهران
این مواد بیشتر فرکانسهای بالا (و گاها میانی) رو تحت تاثیر قرار میدن و با فرکانسهای پایینتر کاری ندارن. با از بین بردن فرکانسهای بالا ، bass بیشتری رو در محیط خواهید داشت و وضعیت از اینی هم که هست بد تر میشه . بعد چند روز دیگه پست میدید که :
چرا وکال ضبط شده خفه هستش؟ یا میکس چرا harsh صدا میده؟
بحث آکوستیک کار اصولی می طلبه .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
10/4/10
248
حالا این ها برام مفت درمیاد.امتحانش می کنم.یا خوب میشه یا نه...

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
ک
سلام اگه جنسش از کارتن باشه جاذب خیلی خوبی نیست چون کارتن سلول هاش بسته است . ولی من یک سری لوله ها اینجوری دیدم که جنسش از پشم سنگ و یا پشم شیشه است هست اگر اونارو پیدا کنی اونا جاذب ها خیلی خوبیه
[doublepost=1531914832,1531914670][/doublepost]
ولی معمولا پشت بلندگو و مانیتورینگ ها و یا روبروش از دیفیوزر استفاده می کنند و نه از جاذب

20/10/18
2
27
سلام دوستان ، گویا خیلی از دوستان در مورد آکوستیک کردن استودیوها شون مشکل دارن،
فوم های شانه تخم مرغی یکی از بهترین متریال ها برای آکوستیک کردن استودیو ها هستند

به چند دلیل:
1. حدف کامل پس آوایی (ریورب)
2. کاهش صدا تا 70 db (به خاطر ساختار خاص، وجود حباب های هوا با ضخامت 3سانتی متر)

3. زیبایی (مناسب برای پوشش خارجی)
4. نصب آسان (با چسب موکت یا میخ! )
5. عدم داشتن عوارض جانبی برای سلامتی
6. قیمت مناسب
7. عدم نیاز به زیرسازی (البته اگه دیوارهای شما مناسب نیستند و صدای زیادی ازشون عبور میکنه و بیرون رفتن صدا اذیتتون میکنه، میتونید با چوب یا دیوار پیش ساخته گچی 60*60 یا پشم سنگ زیرسازی کنید و فوم ها رو روی اونها بزنید، البته خود فوم ها صدا رو تا حد زیادی کاهش میدن، همه چی بستگی به شرایط محیطی شما داره)

مشاهده پیوست 3602مشاهده پیوست 3603مشاهده پیوست 3604مشاهده پیوست 3605مشاهده پیوست 3606
[doublepost=1540044075,1540044015][/doublepost]میشه بفرمایید از کجا تهیه کردین فوم تخم مرغی رو؟؟ممنون میشم

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
254
تهران
اگه تهرانی میتونی از بازار 15 خرداد کنار پاساژ رضا کوچه سید ولی بگیری بورسش اونجاس نصف قیمت جمهوری میتونی بخری.

آخرین ویرایش:

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
[doublepost=1540044075,1540044015][/doublepost]میشه بفرمایید از کجا تهیه کردین فوم تخم مرغی رو؟؟ممنون میشم
یک سرچ بزنید فوم آکوستیک یا فوم تخم مرغی رو اینترنت ، کلی سایت میاد بالا ، قیمت ها را مقایسه کنید . البته دانسیته اشم مهم و نباید زیر 17 یا حداقل 15 باشد. آخرین بار رفته بودم یکجا با اینکه رنگ فوم هاش خیلی تیره بود و به سیاهی می زد دانسیته ابرش معلوم بود خیلی پایین تر از 15 هست. کلا دانسیته ابر تخم مرغی مهم است و در صورتی که دانسیته پایین بخرید پول دور ریختن هست.
[doublepost=1545057759][/doublepost]
سلام.
میخواستم بدونم فوم هرمی و مخروطی از نظر کیفی با هم فرق دارند؟
اخه تو عکس هایی که دوستمون گذاشته دو نوع فوم وجود داره
تفاوت چندانی ندارند ولی به صورت خیلی کم معمولا فوم تخم مرغی به علت حالت بیضوی که دارد درصد کمی از هرمی بهتر است ( اینو تو یک مقاله خواندم) . نکته مهمتر از شکل دانسیته و قطر هست.

18/12/18
7
39
یک سرچ بزنید فوم آکوستیک یا فوم تخم مرغی رو اینترنت ، کلی سایت میاد بالا ، قیمت ها را مقایسه کنید . البته دانسیته اشم مهم و نباید زیر 17 یا حداقل 15 باشد. آخرین بار رفته بودم یکجا با اینکه رنگ فوم هاش خیلی تیره بود و به سیاهی می زد دانسیته ابرش معلوم بود خیلی پایین تر از 15 هست. کلا دانسیته ابر تخم مرغی مهم است و در صورتی که دانسیته پایین بخرید پول دور ریختن هست.
[doublepost=1545057759][/doublepost]
تفاوت چندانی ندارند ولی به صورت خیلی کم معمولا فوم تخم مرغی به علت حالت بیضوی که دارد درصد کمی از هرمی بهتر است ( اینو تو یک مقاله خواندم) . نکته مهمتر از شکل دانسیته و قطر هست.
سلام، من دو دفعه از اين پدها مرغي خريدم اخرم نفهميدم كيفيتش خوب يا بد . مگه هرچي رنگش تيره تر باشه كيفيتش بالاتر نيست؟

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
سلام، من دو دفعه از اين پدها مرغي خريدم اخرم نفهميدم كيفيتش خوب يا بد . مگه هرچي رنگش تيره تر باشه كيفيتش بالاتر نيست؟
سلام خیر ، رنگ هیچ ربطی به کیفیت نداره ! عین این می ماند که شما بگید لباس هرچی تیره تر باشه جنسش بهتره ! وقتی میخواهند ابر تولید کنند رنگ بیشتر می ریزند و این هیچ اثری بر روی کیفیت ابر ندارد. اگر رنگ میخواست اثر داشته باشه پس ابرهای سفید که برای کارهای دیگر تولید می شدند هیچکدوم کیفیت نداشتند. همانطور که گفتم خدمتتون مهمترین چیز دانسیته ابر هست که با رنگ نمیشه مشخص کرد که دانسیته ابر چی هست.

18/12/18
7
39
سلام خیر ، رنگ هیچ ربطی به کیفیت نداره ! عین این می ماند که شما بگید لباس هرچی تیره تر باشه جنسش بهتره ! وقتی میخواهند ابر تولید کنند رنگ بیشتر می ریزند و این هیچ اثری بر روی کیفیت ابر ندارد. اگر رنگ میخواست اثر داشته باشه پس ابرهای سفید که برای کارهای دیگر تولید می شدند هیچکدوم کیفیت نداشتند. همانطور که گفتم خدمتتون مهمترین چیز دانسیته ابر هست که با رنگ نمیشه مشخص کرد که دانسیته ابر چی هست.
ممنون از توضيحاتتون ، من اينو از يك فروشنده تو جمهوري شنيده بودم.

18/12/18
7
39
خوب اشتباه گفتند یا از سر دانستن ، یا از سر ندانستن !
خوب ادم چيزي كه نميدونه خوب نبايد بگه ! حالا يك سوال به نظرتون بهترين مدل اين اگوستيك ها چي مدلي هست؟ من از اين مدلي كه مربعي زير فومم دايره اي برش خورده خيلي خوشم مياد به نظرتون از تخم مرغي ها بهتره؟

ghasme_r_f

کاربر با تجربه
19/3/16
103
63
طبق مطالعتی که در این مورد داشتم به نظرم بهترین اثر در جذب فوم تخم مرغی دارد . البته بستگی داره شما برای چی و کجا میخواین از این فوم ها استفاده کنید . در بعضی اوقات هدف جذب حداکثری نیست و اون موقع باید بریم سراغ پنل هایی که جذب متعادلتری دارند.
متوجه نشدم کدام پنل میگید ، اسم پنلش بگید لطفا

18/12/18
7
39
طبق مطالعاتي که در این مورد داشتم به نظرم بهترین اثر در جذب فوم تخم مرغی دارد . البته بستگی داره شما برای چی و کجا میخواین از این فوم ها استفاده کنید . در بعضی اوقات هدف جذب حداکثری نیست و اون موقع باید بریم سراغ پنل هایی که جذب متعادلتری دارند.
متوجه نشدم کدام پنل میگید ، اسم پنلش بگید لطفا
اگر ابر ساده استفاده كنيم چي ؟ اونم مثل اين پنل ها عمل مي كند؟

آخرین ویرایش:
بالا