آخرین ارسال‌ها

ضبط با 2i2 و At2020

25/10/12
12
تهران
سلام دوستان

فعلا در شروعه کاره و قصد دارم از تجهیزاتم بیشترین عملکرد رو بکشم تا مرحله مرحله ببرمش بالاتر ...
اگر بخوام با 2i2 با پری امپ داخلی با میکروفون AT2020 ضبط وکال و اینسترومنت انجام بدم ایا به کمپرسور سخت افزاری یا پری امپ مجزا برای بهتر شدن نیاز دارم یا خیر؟
ایا میشه از کمپرسور نرم افزاری هم قبل از ورود صدا به ترک استفاده کرد ؟اگر بله ، چطور؟

دوم اینکه به دلیل صدای فلت AT2020 و کلا خانواده ادیو تکنیکا ، چطور میتونم یک وکال گرم ضبط داشته باشم ؟

سپاس
[doublepost=1485942252,1485936099][/doublepost]ویرایش میکنم ..
ضبط یک وکال با با اضافه کردن "گرما" در اصطلاح ، به وکال رو کاملا متوجه شدم ...

سلام دوستان

فعلا در شروعه کاره و قصد دارم از تجهیزاتم بیشترین عملکرد رو بکشم تا مرحله مرحله ببرمش بالاتر ...
اگر بخوام با 2i2 با پری امپ داخلی با میکروفون AT2020 ضبط وکال و اینسترومنت انجام بدم ایا به کمپرسور سخت افزاری یا پری امپ مجزا برای بهتر شدن نیاز دارم یا خیر؟
ایا میشه از کمپرسور نرم افزاری هم قبل از ورود صدا به ترک استفاده کرد ؟اگر بله ، چطور؟

دوم اینکه به دلیل صدای فلت AT2020 و کلا خانواده ادیو تکنیکا ، چطور میتونم یک وکال گرم ضبط داشته باشم ؟

سپاس
کمپرسور و پری آمپ داشتن خوبه اما شاید به میکروفون بهتری نیاز پیدا کنید مخصوصا برای ضبط ساز
کمپرسور نرم افزاری هم زیاد توصیه نشده

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
البته پلاگ این‌های کمپرسور خوب هست ولی‌ بهتر هست که وکال رو موقع رکورد کردن کمپرس نکنی‌. یا اگه می‌خوای این کار رو بکنی‌ خیلی‌ کم کمپرس بکن، چون دیگه بدن نمیتونی‌ "un-compress" بکنی‌ اگه تصمیمت عوض بشه. مگر اینکه داری هوی متال رکورد میکنی‌...

25/10/12
12
تهران
دوستان دلیل نویز کمی که میکروفون داره چیه ؟ ممکنه از فن کامپیوتر یا فضای من باشه ؟
این یک تست ساده .. دوستان لطفا ببینید من اشتباه ضبط میکنم یا واقعا نویز زیاده ... احتمال داره از کابل باشه یا من بد ضبط کردم ؟

فایل های ضمیمه

دوستان دلیل نویز کمی که میکروفون داره چیه ؟ ممکنه از فن کامپیوتر یا فضای من باشه ؟
این یک تست ساده .. دوستان لطفا ببینید من اشتباه ضبط میکنم یا واقعا نویز زیاده ... احتمال داره از کابل باشه یا من بد ضبط کردم ؟
این نویز خیلی بالایی هست و احتمالا مشکل از اتصالات شماست ، بررسی کنید ببیند هر 3 سیم xlr ( البته اگر میکروفون شما xlr هست ) وصل هستند و لهیم کاری نیاز نداره ؟ بهتره جک ها نوتریک باشه و کابل هم نویزلس باشه
همچنین بررسی کنید ببینید کابل میکروفون کنار سیم برق هست یا خیر و در نهایت همه ی کابل های صدا رو از کابل برق جدا کنید
خود میکرفون ها یه مقدار نویز دارند معمولا که در قسمت مشخصات میکروفون نوشته میشه اما با نویزی که شما دارید قابل مقایسه نیست

Hamed_abdollahi

هنرمند
20/8/11
694
مشهد
سلام
باید دید که گین رو چقد باز کردین. طبق عدد های ساعت بفرمائید که مثلا گین تا وی چه عددی باز هستش
و بفرمائین که روی این فایل صوتی افکت اعمال کردین یا خام هستش
این نویز میتونه از خیلی چیزا باشه مثلا از سراهی برق میتونه باشه. یا حتی تجمع سیمها در کنار هم و ایجاد میدان مغناطیسی.
یا ازاتصالاتتون
توصیه میشه که از بدنه کیس از بدنه کارت صدا یک سیم ارت تهیه کنید و به یک میخ بلند لحیم کنید و اون رو چند سانتی به زمین فرو کنید
شما در رده اول فضای کاری رو اکوستیک کنید و پاکسازی کنیدش از هرگونه صدای اضافی و با گین مناسب ضبط بگیرین اونوقت اگ نویز داشتین بگردین دنبال عامل ایجادش.

14/11/14
1,094
34
ایران
سلام
والا عرض کنم ک این نویز بسیار واسه من اشناست
قبلا شنیدمش توی وسایل خودم البته قبل از اینی ک میکروفنمو تعویض کنم بسیار هم زجر اوره این
به نظرم چندحالت میتونه داشته باشه
1. مشکل ارت برق که این مشکل به نظرم احتمالش بیشتره برای مطمئن شدن هم یه راه ساده داره اونم اینه ک با دستت فیش میکروفن و بگیر اگه قط شد و یا کم شد مطمئن باش از ارته
2. اتصالات میکروفن اونم راهش اینه ک با یه فیش دیگه امونت بگیر یا درست کن و تست کن بعضی سیمها و یا فیشها کلا مشکل ایجاد میکنن و جنس مرغوبی ندارند
3. از میکروفن باشه که احتمال این کمه مگر اسیبی دیده باشه چون من همین مدل و دارم و ذره ای نویز ندارم
موفق باشی

25/10/12
12
تهران
مهربانان از پاسختون ممنونم ..
ایراد به سادگی از کابل بود و خدا رو شکر ارامش گرفتم .

بازم از شما متشکرم

9/8/15
76
29
سلام دوستان

سپاس
بنظرم فعلا به کمپرسور و پری امپ سخت افزاری حتی فکر هم نکنید ، بله درسته میکروفن های آدیو تکنیکا یه فلتی بیش از حدی دارن بطوریکه بنظرم برای گویندگی بهترن تا خوانندگی ، البته این نظر کاملا شخصیه ، میتونید از میکروفن se x1 استفاده کنید ، گرمای وکال چیزی نیست که با پلاگین بشه خیلی اضافه کرد به وکال ، بهترین کار همون خشت اول هست ، یعنی میکروفن مناسب . و حرف آخر اینکه بهتره بجای قرار دادن کمپرسور قبل از ورود صدا ، از گین مناسب استفاده کنید

بالا