آخرین ارسال‌ها

دو سوال مربوط به پیانو

• شروع کننده موضوع sosha
  • تاریخ شروع
25/3/19
1
32
سلام روز به خیر
من چند ساله کلاسای پیانو میرم و خیلی هم علاقه به تدریس دارم اما مدرک و مجوز تدریس ندارم سوال اولم مربوط به
اینه که:
۱-چه جوری و از چه جایی می تونم مدرک بگیرم؟(ضمن اینکه شنیدم می تونم برم فنی حرفه ای اما نمی دونم چه جوری!)
۲-آیا با داشتن این مدرک می تونم تو اموزشگاه های موسیقی تدریس کنم یا باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشم؟
(یه سوال کوچیکم از کسر میزان ها دارم:
توی کسر میزان ها عدد مخرج چی و نشون میده؟مثلا:6\8
این عدد هشت یعنی چی!؟)
سپاسگزارم برای زحمتاتون
به این سادگی نیست خواهرم شما باید اول تست مربی گری رو باید قبول شوید.البته در خارج از ایران ووتو ایران هر کاری دوس داری بکن ولی خوب آموزش بده با دلسوزی و مهر مادری

25/5/18
80
تست مربیگری چیه دیگه،من نمیفهمم....مگه شما رفتین پیش استاد سازتون ازش کارت صلاحیت تدریس خواستید؟
وقتی که در ساز زدن مهارت کافی داشته باشین و در ارکستر های مختلف ساز بزنین به طور اتوماتیک آموزشگاه ها بهتون واسه تدریس درخواست میدن...ما خیلی از اساتید بزرگ رو داریم که کارت صلاحیت تدریس ندارن و یا خیلی از هنرجویان هنرستان موسیقی که سال اول یا دوم هنرستانن و دارن تدریس میکنن...

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
679
مگه هرکی لیسانس ریاضی داشته باشه میتونه معلم ریاضی بشه؟ مربیگری موضوع دیگه ای هست و فوت و فن های خودشو داره. ممکنه یک نوازنده خوب نتونه معلم خوبی باشه. اتفاقا اشتباه خیلی از افراد در ایران همین هست که میرن دنبال نوازنده ها یا خواننده های معروف و فکرمیکنن هنرجوی اونها بشن خیلی به نفعشون هست. در صورتیکه اینطور نیست. یک نوازنده خوب ممکنه معلم خوبی نباشه.
مثلا شخصی برای خوانندگی و آواز میخواد دنبال استاد باشه، باید بین بهنام بانی و خانم میلانی کدوم رو انتخاب کنه؟! مسلما مردم ما فرزاد فرزین و اخشابی رو انتخاب میکنن!!
البته این کارت صلاحیت تدریس در ایران یه چیز مضخرفی هست، من حدود ده سال پیش وقتی میخواستم آموزش رو شروع کنم دانشجوی موسیقی هم بودم رفتم آزمون صلاحیت تدریس یکی از اساتیدم معرفی کرده بودن، آزمون گیرنده اول ازم پرسید چندسال سابقه تدریس داری گفتم هیچی اومدم اینجا مدرکشو بگیرم که برم تدریس کنم دیگه، گفت اینایی که اومدن اینجا چندسال تو آموزشگاه ها تدریس کردن بعد وزارت ارشاد بهشون گیر داده اومدن کارت بگیرن، برو یه مدت تجربه تدریس کسب کن بعد بیا! آزمون نگرفت.
درضمن، با داشتن مدرک کارشناسی موسیقی نیازی به اخذ کارت صلاحیت تدریس نیست...

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,502
53
.
برو یه مدت تجربه تدریس کسب کن بعد بیا! آزمون نگرفت.
این دقیقاً معنی و مفهوم "پارادوکس" هست!:laugh:
یعنی اول تدریس، بعد کارت تدریس! اگه بشه بدون کارت، تدریس کرد دیگه چه نیازی به کارت هست!:hilarious-10:
بد نیست برای اونهاییکه اونجا بعنوان مسئول نشتند، هر ساله یک برنامه ی روتینِ تست هوش بذارن.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
679
این دقیقاً معنی و مفهوم "پارادوکس" هست!:laugh:
یعنی اول تدریس، بعد کارت تدریس! اگه بشه بدون کارت، تدریس کرد دیگه چه نیازی به کارت هست!:hilarious-10:
بد نیست برای اونهاییکه اونجا بعنوان مسئول نشستند، هر ساله یک برنامه ی روتینِ تست هوش بذارن.
دقیقا منم از همین تعجب کردم. با بقیه شرکت کننده ها هم صحبت میکردم میگفتن چندساله تو فلان آموزشگاه دارم تدریس میکنم. دوره ی بعدیش هم دیگه این آزمون رو حذف کردن و کارت تدریس نمیدادن. الان نمیدونم دوباره آزمون هاش برگزار میشه یا نه ولی یه مدت حذف شده بود. منم دیگه بیخیالش شدم چسبیدم به همون مدرک دانشگاهی.

بالا