آخرین ارسال‌ها

تعمیرگاه گیتار اکوستیک

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع
12/8/14
7
25
سلام بچه ها من یه مشکلی دارم در مورد گیتارم خواهش میکنم بهم کمک کنید دلیلم هم برای عضو شدن در این سایت همین مشکلم بود
من گیتار دالاهو دارم چون چپ دست هستم از همون اول سیم های گیتار رو برعکس بستم و الان در سیم 1 نت فا مشکل گز دارم فقط همین یک نت گز میزنه خواهش میکنم کمکم کنید باید چیکار کنم؟؟؟
داخل اینترنت هم که سرچ کردم جالب اینجا بود که شخصی دقیقا مثل من بود یعنی دست چپ بود و سیم 1 نت فا گز داشت بنظرتون این تصادفی هست؟؟ یا دلیلش بخاطر تعویض سیم ها هست؟؟ بنر من نمیتونه تصادفی باشه یه دلیلی داره که برای دست چپ ها این مشکل پیش میاد دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم بهم کمک کنن
من گیتار رو نو خریدم اتفاقا 2 تا دالاهو خریدم از طرف یکی برای خودم که دست چپ هستم و یکی هم برای یکی از اقواممون که دست راست هست اتفاقا اون که دست راست هست کاملا سالمه و مشکلی نداره

12/8/14
7
25
بچه ها کسی نیست جواب من رو بده خیلی مهمه خواهش میکنم بهم کمک کنید

11/8/14
219
21
با سلام....من گیتارم cort c10 هستش.....3 ساله استفاده میکنم.....عالیه.....ولی موقع آکورد گرفتن با باره گز گز میده:shifty-66::shifty-66:.....سیماشم تا حالا عوض نکردم......خیلی سیماش نرمه......دستشم تاب نداره.......مشکل از چیشه؟؟؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
سلام بچه ها من یه مشکلی دارم در مورد گیتارم خواهش میکنم بهم کمک کنید دلیلم هم برای عضو شدن در این سایت همین مشکلم بود
من گیتار دالاهو دارم چون چپ دست هستم از همون اول سیم های گیتار رو برعکس بستم و الان در سیم 1 نت فا مشکل گز دارم فقط همین یک نت گز میزنه خواهش میکنم کمکم کنید باید چیکار کنم؟؟؟
داخل اینترنت هم که سرچ کردم جالب اینجا بود که شخصی دقیقا مثل من بود یعنی دست چپ بود و سیم 1 نت فا گز داشت بنظرتون این تصادفی هست؟؟ یا دلیلش بخاطر تعویض سیم ها هست؟؟ بنر من نمیتونه تصادفی باشه یه دلیلی داره که برای دست چپ ها این مشکل پیش میاد دوستانی که اطلاع دارن خواهش میکنم بهم کمک کنن
من گیتار رو نو خریدم اتفاقا 2 تا دالاهو خریدم از طرف یکی برای خودم که دست چپ هستم و یکی هم برای یکی از اقواممون که دست راست هست اتفاقا اون که دست راست هست کاملا سالمه و مشکلی نداره
سلام
شما باید حتما بفرماین که سیم نایلون هست یا فلز ؟
گز زدن دو حالت داره ... یا دسته تاب برداشته یا یکی از فرت ها نیاز به سمباده خوردن داره ...
شما اگر تازه کار هستید نمیتوند تشخیص بدید که مشکل از کجاس فقط باید ببرید پیش یک شخصی که تعمیرکار ساز هست.

با سلام....من گیتارم cort c10 هستش.....3 ساله استفاده میکنم.....عالیه.....ولی موقع آکورد گرفتن با باره گز گز میده:shifty-66::shifty-66:.....سیماشم تا حالا عوض نکردم......خیلی سیماش نرمه......دستشم تاب نداره.......مشکل از چیشه؟؟؟
سلام
مطمئن هستید که خودتون خوب باره میبندین ؟
چون اگر قرار باشه گز بزنه شما تک سیم هم میگیرید گز میزنه !

11/8/14
219
21
سلام
گز زدن دو حالت داره ... یا دسته تاب برداشته یا یکی از فرت ها نیاز به سمباده خوردن داره ...
شما اگر تازه کار هستید نمیتوند تشخیص بدید که مشکل از کجاس فقط باید ببرید پیش یک شخصی که تعمیرکار ساز هست.

سلام
مطمئن هستید که خودتون خوب باره میبندین ؟
چون اگر قرار باشه گز بزنه شما تک سیم هم میگیرید گز میزنه !
تو باره های آکورت های پایین گیتار مشکل داره......آره فکر کنم خودم بد میگیرم.......مرسی از راهنماییت:smile::smile:

12/8/14
7
25
سلام
شما اگر تازه کار هستید نمیتوند تشخیص بدید که مشکل از کجاس فقط باید ببرید پیش یک شخصی که تعمیرکار ساز هست
دوست عزیز سیم نایلون اولی نت فا

20/10/14
3
26
دوستان سلام!!!آقا من یه آکوستیک xavier خریدم بعده یه مدت به گز دادن افتاد!!وقتی دادم فروشنده دستشو با تراس رود رگلاژ کرد اکشنش خیلی اومد بالا مجبور شدم خرک رو عوض کنم و باز رگلاژ کرد ولی هیچ فرقی نکرد!!الانم اکشنش خیلی بالاست و دستشم قوس برداشته حالت U شکل!!!چیکارش کنم به نظر شما؟؟؟؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
دوستان سلام!!!آقا من یه آکوستیک xavier خریدم بعده یه مدت به گز دادن افتاد!!وقتی دادم فروشنده دستشو با تراس رود رگلاژ کرد اکشنش خیلی اومد بالا مجبور شدم خرک رو عوض کنم و باز رگلاژ کرد ولی هیچ فرقی نکرد!!الانم اکشنش خیلی بالاست و دستشم قوس برداشته حالت U شکل!!!چیکارش کنم به نظر شما؟؟؟؟
درود بر شما
پیشنهاد میکنم ببرید پیش یک آدم وارد نه هر کسی ایشون براتون مشکل رو برطرف کنن.
خیلی کم پیش میاد کار به سوهان زدن فرت ها بکشه اما اگر همه ی موارد انجام شد و همچنان مشکل داشتید باید یک شخصی که وارد هست سوهان کشی کنه ...

AliRezA Nasehi

کاربر با تجربه
عضو سایت
6/1/12
1,080
29
تهران
درود بر دوستان عزیز.
مدیر محترم توضیحات لازم رو دادن فقط یه مورد که به ذهنم می رسه ، نحوه ی درسته انگشت گذاری روی فرت ها هستش.
معمولا نوآموزها در فرت گیری مشکل دارن و روی گز دادن سیم ها حساس می شن و فکر می کنن مشکل از Action ساز هست.
بنده تا چند وقت این مشکل گز دادن سیم رو داشتم ولی الان ندارم.
در واقع فکر می کردم مشکل از سازه ولی در واقع مشکل از نوازندگی غیر حرفه ای من بود.
توجه کنید که انگشت شما باید به صورت عمود پشت فرت قرار بگیره و انگشتی که باهاش روی اون سیم می زنید باید با زاویه درستی به اون سیم ضربه بزنه وگرنه سیم با برخوردش به فینگر برد صدای گز رو تولید می کنه.
امیدوارم مشکل شما از حساسیتتون ناشی نشده باشه.
در هر صورت نشون دادنش به یک متخصص معتمد ضرری نداره.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:
20/10/14
3
26
درود بر شما
پیشنهاد میکنم ببرید پیش یک آدم وارد نه هر کسی ایشون براتون مشکل رو برطرف کنن.
خیلی کم پیش میاد کار به سوهان زدن فرت ها بکشه اما اگر همه ی موارد انجام شد و همچنان مشکل داشتید باید یک شخصی که وارد هست سوهان کشی کنه ...

یعنی قوس دستش که به سمت داخل افتاده با تراس رود درست نمیشه؟؟؟؟

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
یعنی قوس دستش که به سمت داخل افتاده با تراس رود درست نمیشه؟؟؟؟
بستگی داره
من که ساز شمارو ندیدم نمیتونم نظر بدم برای همین عرض کردم ببرید پیش شخصی که وارد هست حتما ...
99% با تنظیم تراس رود و بریج مشکل حل میشه اما اگر نشد نیاز به یک تعمیرکار خیلی وارد دارید تا این مشکل رو براتون حل کنن.

20/10/14
3
26
سلام...دوستان من دسته ی گیتارم یه خورده شکم آوورده فرت ها هم همینطور...با تنظیم تراس رود درست میشه؟

سلام...دوستان من دسته ی گیتارم یه خورده شکم آوورده فرت ها هم همینطور...با تنظیم تراس رود درست میشه؟
سلام.
اگه خیلی وخیم نباشه و به فرتبورد صدمه نخورده باشه بله!
فقط زودتر برای تعمیرش اقدام کنید! اگر ساز قیمتی ای باشه این حالت بعد ها بازده ساز رو توی استودیو کم می کنه!
همونطور که آقای محبعلی فرمودن یه تعمیرکار باید ساز رو ببینه!

سلام. من ی دو هفته ای هست ی یاماها سی۷۰ گرفتم. استادمم تست کرد تاییدش کرد.

از دیروز که میخوام قطعه رودخانه ولگا رو بزنم‌توی سیم‌۴ فرت ۲و۳ صدای گز دارم.
حالا ک با دقت نگاه کردم ی حالت مسی رنگ‌داره اون ۲جا. نمیدونم خوردگی هست یا زنگ زدگی.
فعلا هم نمیخوام سیم نو بخرم.
بنظرتون چکار کنم.سیم رو باز کنم برعکس بندازم؟
چون روی فرت ۲ احساس میکنم یکم تغییر رنگ ایجاد شده

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
سلام. من ی دو هفته ای هست ی یاماها سی۷۰ گرفتم. استادمم تست کرد تاییدش کرد.

از دیروز که میخوام قطعه رودخانه ولگا رو بزنم‌توی سیم‌۴ فرت ۲و۳ صدای گز دارم.
حالا ک با دقت نگاه کردم ی حالت مسی رنگ‌داره اون ۲جا. نمیدونم خوردگی هست یا زنگ زدگی.
فعلا هم نمیخوام سیم نو بخرم.
بنظرتون چکار کنم.سیم رو باز کنم برعکس بندازم؟
چون روی فرت ۲ احساس میکنم یکم تغییر رنگ ایجاد شده
درود
سیم رو که نمیتونید باز کنید بر عکس بندازید چون اگر قسمت فلزی سیم پاره شده باشه به محض اینکه از پایین باهاش نوازندگی کنید پاره میشه ... چون سیم های بیس یک لایه زیر و یک لایه رو دارند و اونی که باعث میشه سیم استقامت و ارتعاش بیشتر بکنه بخش فلزی دورپیچ شده ی روش هست .
بنظرم تا زمانی که خواستید سیم عوض کنید استفاده کنید شاید که عمرش جواب داد.
در ضمن مطمئن هستید که فقط سیم 4 هست که توی فرت های 2و3 گز میزنه ؟
ممکنه ایراد از سیم نباشه و از فرت ها باشه.

مطمئنیش ک وقتی از دور ب سیم نگاه میکنم سر این ۲تا فرت روی سیم ۲تا نقطه هست.
وقتیم ک دقت میکنم ی حالت مسی رنگه.
که روی سیمای دیگه ندیدم.
سیم چهارم فرتای دیگشو میزنم گز نداره.
ولی الان ک دقت کردم سر فرتای دیگه هم روی سیم۴ ی نقطه های هست شاید اندازه سر سوزن یکم بزرگتر ولی هنوز مثل اون ۲تا فرت مسی نشدن و نقره این.
روی فرت ۳ سیم ۵ هم ی نقطه کوچیکی مثل قبلی هست ک‌تغییر رنگ نداده.

روی لیبل زده ۱۰ ۲۰۱۴ ک فکر کنم تاریخ تولید بوده. به نظرت عمر سیما داره تموم میشه یا چیزی دیگس؟
اینم بگم روی هم شاید روزی ۱ ساعت بلکم بیشتر تمرین میکنم.

آخرین ویرایش:

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
مطمئنیش ک وقتی از دور ب سیم نگاه میکنم سر این ۲تا فرت روی سیم ۲تا نقطه هست.
وقتیم ک دقت میکنم ی حالت مسی رنگه.
که روی سیمای دیگه ندیدم.
سیم چهارم فرتای دیگشو میزنم گز نداره.
ولی الان ک دقت کردم سر فرتای دیگه هم روی سیم۴ ی نقطه های هست شاید اندازه سر سوزن یکم بزرگتر ولی هنوز مثل اون ۲تا فرت مسی نشدن و نقره این.
روی فرت ۳ سیم ۵ هم ی نقطه کوچیکی مثل قبلی هست ک‌تغییر رنگ نداده.

روی لیبل زده ۱۰ ۲۰۱۴ ک فکر کنم تاریخ تولید بوده. به نظرت عمر سیما داره تموم میشه یا چیزی دیگس؟
اینم بگم روی هم شاید روزی ۱ ساعت بلکم بیشتر تمرین میکنم.
الان متوجه شدم که منظورتون چیه اون طبیعی هست ...
روی سیم های بیس معمولا جای فرت ها میوفته اون بخاطر اینکه شما سیم رو که میگیرید روی دسته فشار میدید اون قطعه ی فلزی روی دسته ، فشاری مخالف دست شما به سیم وارد میکنه که بعد از مدتی اگر جنس سیم خیلی مرغوب نباشه باعث انداختن جا میشه روی سیم و در دراز مدت کم کم لایه ی فنری روی سیم رو میبره و پاره میکنه ...
احتمال میدم سیم شما همان سیم تست اولیه روی گیتار هست عمر اون سیم معمولا خیلی بالا نیست و کیفیت پایینی داره.
عمر سیم هم بر میگرده به نوع سیمی که میخرید. از دید حرفه ایش کمترینش اندازه ی یک کنسرت و بیشترینش 6 ماه.
ولی سیم هم هست که تا یک سال دوام میاره ...
و پارامتر دیگه اش هم بر میگرده به سبک شما و میزان تمرین شما.
موفق باشید.

الان متوجه شدم که منظورتون چیه اون طبیعی هست ...
روی سیم های بیس معمولا جای فرت ها میوفته اون بخاطر اینکه شما سیم رو که میگیرید روی دسته فشار میدید اون قطعه ی فلزی روی دسته ، فشاری مخالف دست شما به سیم وارد میکنه که بعد از مدتی اگر جنس سیم خیلی مرغوب نباشه باعث انداختن جا میشه روی سیم و در دراز مدت کم کم لایه ی فنری روی سیم رو میبره و پاره میکنه ...
احتمال میدم سیم شما همان سیم تست اولیه روی گیتار هست عمر اون سیم معمولا خیلی بالا نیست و کیفیت پایینی داره.
عمر سیم هم بر میگرده به نوع سیمی که میخرید. از دید حرفه ایش کمترینش اندازه ی یک کنسرت و بیشترینش 6 ماه.
ولی سیم هم هست که تا یک سال دوام میاره ...
و پارامتر دیگه اش هم بر میگرده به سبک شما و میزان تمرین شما.
موفق باشید.
سیمش ک سیم تست هست...
یواش ک میرنم سیم بیس صدای گز نمیده.
این سیمایی ک تا ۶ماهه و ۱سال دوم میارن چی هست اسمشون؟
حدود قیمت؟
برای سی ۷۰ باید اکوستیک گرفت؟
الان چکار میتونم بکنم سیم پاره نکنه؟ دارم قطعه ای ک تمرین میکنم روی سیم ۴ اون ۲تا فرت زیاد کار میکنه

و میشه بگین این قطعه study in Am رو چطوری بزنم؟ هرچی میگردم در مورد همزمانی ضربه زدن چیزی پیدا نکردم!!!
0ab1457882bc8e688efce6eec5f94ed7.jpg

آخرین ویرایش:

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,246
27
تهران
سیمش ک سیم تست هست...
یواش ک میرنم سیم بیس صدای گز نمیده.
این سیمایی ک تا ۶ماهه و ۱سال دوم میارن چی هست اسمشون؟
حدود قیمت؟
برای سی ۷۰ باید اکوستیک گرفت؟
الان چکار میتونم بکنم سیم پاره نکنه؟ دارم قطعه ای ک تمرین میکنم روی سیم ۴ اون ۲تا فرت زیاد کار میکنه

و میشه بگین این قطعه study in Am رو چطوری بزنم؟ هرچی میگردم در مورد همزمانی ضربه زدن چیزی پیدا نکردم!!!
0ab1457882bc8e688efce6eec5f94ed7.jpg
سیم خاصی نیست همون برندهای معروف هست بیشتر بر میگرده به تمرین شما که چقدر تمرین میکنید و نگه داریتون چجوری هست ...
کار خاصی هم برای اینکه سیمتون پاره نشه نمیتونید بکنید ... هر چیزی یک عمری داره ...
در مورد قطعه سوالتون ربطی به موضوع اصلا نداره ...
تکنیک نوازندگیشو براتون نوشته ! خود آموز هستید ؟
نت A سیم 5 رو با P میزنید و دو نت بعدی رو با i و m میزنید ( i و m باید باهم زده بشوند)

بالا