آخرین ارسال‌ها

تعمیرگاه گیتار اکوستیک

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
بیشترین تاثیر رو روی جنس صدا جعبه رزونانس داره (جنس چوب و کیفیت ساخت )و دسته ساز روی تمیز شنیده شدن نتها از لحاظ گز تاثیر داره.احتمالا مشکل از افت کیفیت سیمهاتونه.

hamed_yazdani

عضو سایت
8/10/10
345
مشهد
سلام گیتار آکوستیک من مدلش cort earth 60 هستش ...اولش که خریدم چون مبتدی بودم و کسی نبود که کمکم کنه بعده خرید فهمیدم که تاب داره !!
خلاصه با تنظیم تراس رود مشکلم حل شده الان ...
ولی فرقی که کرده اینه که صداش ضعیف شده دیگه اون قدرت قبل رو نداره اما در عوض گزی نداره و هم اینکه فوق العاده سیماش نرم شده :s
الان به نظر دوستان نیازی هست که سیمارو عوض کنم؟ اگه آره چه نوع سیمی ؟!!!

در ضمن نظرتون در مورد گیتارم چیه ؟
سلام. در مورد گیتار اکوستیک اطلاعی ندارم. خصوصا در مورد سیمش.
ولی اگر گیتار شما ساستین خوبی نداره سیم شماره بالا تر بندازین تا کشش بهتر بشه . کشش زیاد یکم نوازندگی رو سخت میکنه ولی اگر اکشن خوبی داشته باشین خیلی عالی جواب میده!

سلام
من یه IBANEZ V72 ECE BK خریدم ....
بم گفتن باید neck رو adjust کنم من هم طوری تنظیم کردم که وقتی گیتار کوک هست پرده اول سیم شش دقیقا" F باشه و پرده دومش F# باشه و ... (با تراس راد تنظیم کردم)
حالا می خوام بدونم همین کافی هست ؟
کلا" neck باید یه مقداری قوس داشته باشه یا نه ؟
راستی اکشن گیتار رو باید از کدوم فرت اندازه بگیرم ؟
گیتار آکوستیک که saddle چوبی داره رو چطوری میشه اکشنش رو تنظیم کرد ؟

سلام
من یه IBANEZ V72 ECE BK خریدم ....
بم گفتن باید neck رو adjust کنم من هم طوری تنظیم کردم که وقتی گیتار کوک هست پرده اول سیم شش دقیقا" F باشه و پرده دومش F# باشه و ... (با تراس راد تنظیم کردم)
حالا می خوام بدونم همین کافی هست ؟
کلا" neck باید یه مقداری قوس داشته باشه یا نه ؟
راستی اکشن گیتار رو باید از کدوم فرت اندازه بگیرم ؟
گیتار آکوستیک که saddle چوبی داره رو چطوری میشه اکشنش رو تنظیم کرد ؟
کسی جواب ما رو نمیده ؟

سلام
یه مشکل دارم که داره دیوونم میکنه سوال های قبلیم رو جواب ندادین فدای سرتون تو رو خدا توی این مورد کمکم کنید
گیتار که خریدم بعد از یه هفته سیم یکش برید گفتم حتما" سیمش خوب نبوده با اینکه داداریو بود
رفتم براش یه دست لابلا خریدم که توش دو تا سیم یک بود و دوتا سیم دو
سیم ها رو کامل عوض کردم
بعد از چند روز دوباره سیم یک برید دوباره عوض کردم دوباره برید
گیتارمو چک کردم گوشی هاش تیز نشده که سیم رو ببره
در مورد کوک هم معمولی کوکش می کنم (با تیونر )
وقتی کوکش هم می کنم هی به تدریج کوک خالی میکنه یعنی هی نیاز داره که سیم سفت تر شه تا آخر ببره
:smile (23):
تو رو خدا کمکم کنید

10/2/12
6
تالش
سلام
6 ماهی شده از خرید گیتارم آکوستیک کورت earch 60 ...از اون موقع سیماشو عوض نکردم
سیمی می خوام که نرم باشه ..اونم خیلی نرم لطفا یکی راهنمایی کنه
مشکل من سیمای بیسش هستن که اصلا دیگه کیفیت نداره و اینکه سفت هستش !
ممنون میشم یکی جواب بده ..........

3/10/12
2
تهران
سلام به همگی. این اولین ارسال من هستش. من نوازنده نیستم و این ساز رو هفت هشت سال پیش به همراه کتاب فلامنکو (خوان مارتین) خریدم، تا یه جاهایی پیش رفتم. ولی کم کم به فراموشی سپرده شد تا چند وقت پیش که شرایط برای شروع دوباره مهیا شد. اما به خاطر یه بی توجهی خودم و شیطنت یه بچه دسته ترک برداشت. محل ترک یا همون شکستگی از قسمتی هستش که چوب دو تیکه هستش. حالا نمی دونم روش ساخت دسته همینه یا این ساز درجه 2 یا 3 هستش.
خلاصه کلام اینکه آیا قابل تعمیر هستش؟ اگه میشه تعمیر کرد کجا ببرم و یه همچین کارایی حدودا چقدر هزینه برمی داره.

با تشکر
bqprhoolem60qi59kvun.jpg
4ecvxfo3uw67ac2g0uwg.jpg
70b54iwn6e5ebug55wh.jpg

3/10/12
2
تهران
سلام دوباره
لطفا یه نفر راهنمایی کنه، من تنها جایی که برای مطرح کردن سوال پیدا کردم اینجا هستش...

سوال
دوستان، یه گیتار آکوستیک سیم فلزی دارم که فرت چهار سیم سوم (یعنی نت سی)، صدای سیم دوم رو نمیده و حدود 0.25 دسیبل اختلاف داره. از کوک هم مطمئنم با تیونر انجام شده. حالا سوالم اینه که به نظرتون مشکل از کجای ساز میتونه باشه؟

سوال
دوستان، یه گیتار آکوستیک سیم فلزی دارم که فرت چهار سیم سوم (یعنی نت سی)، صدای سیم دوم رو نمیده و حدود 0.25 دسیبل اختلاف داره. از کوک هم مطمئنم با تیونر انجام شده. حالا سوالم اینه که به نظرتون مشکل از کجای ساز میتونه باشه؟
سلام
ایا با تیونر فرت چهارم بقیه ی سیم رو چک کردی این مشکل رو داشته؟

- - - - - - - - - -

سوال
سلام
ایا با تیونر فرت چهارم بقیه ی سیم رو چک کردی این مشکل رو داشته؟
منظورم اینه که وقتی سازت کوکه فرت چهارم بقیه سیم ها هم از کوک خارجه یا فقط این سیم این مشکل رو داره؟
باید بگم من فکر میکنم مشکل از فرت بندی سازه ولی اگه مشکل 1 یا 2 کما هستش میتونی یه جورایی باهاش کنار بیای ولی اگه بیشتره باید یه فرد متخصص نظر بده

ممنون بابت پاسخ
فرت 5 سیم های دیگه رو که میگیرم تقریبا تفاوت ناچیزی (اما باز هم وجود داره) با صدای سیم بعدی داره. اما این تفاوت که با تیونر حدود 0.25 دسیبل هست توی فرت 4 سیم سوم بیشتر وجود داره.
اکشن گیتار یه خورده بالا بود. یکم با سوهان زدن خرک اووردمش پایین (حدود 1-2 م.م) اما خوب تغییری نکرد.
حالا به سیم‌ها شک دارم. چون تا اونجایی که چشم‌هام کار میکنه تاب توی دسته نمیبینم. فکر میکنید ممکنه از سیم باشه؟

سلام دوستان من یه گیتار کلاسیک خریدم مارک cort نمیدونم چیکار کنم چند تا از سیم ها در فرت های مختلف گز میده خواهشن اگه راه حلی برای رفع این مشکل هست منو در جریان بزارید . اینم عکسش
DSC_0618.JPG
خیلی ممنون

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
34
اراک
اگر گیتار شما در تمامی فرتها و یک فرت مشخص گز داره معنیش تاب داشتن دسته هست که اگر به صورت طولی به دسته گیتار در امتداد سیمها نگاه کنید مشخصه این تاب ولی اگه فقط یکی دو فرت گز داره چندان جدی نیست و قابل اصلاحه که متخصص با فرت کوبی درستش میکنه.
هرچند که اگر ساز شما نو هست پیشنهاد میکنم برشگردونید و با کسی که مهارت داره ساز رو خریداری کنید تا ساز بی کیفیتی رو بر ندارید.

- - - - - - - - - -

اگر گیتار شما در تمامی سیمها و یک فرت مشخص گز داره معنیش تاب داشتن دسته هست که اگر به صورت طولی به دسته گیتار در امتداد سیمها نگاه کنید مشخصه این تاب ولی اگه فقط یکی دو فرت گز داره چندان جدی نیست و قابل اصلاحه که متخصص با فرت کوبی درستش میکنه.
هرچند که اگر ساز شما نو هست پیشنهاد میکنم برشگردونید و با کسی که مهارت داره ساز رو خریداری کنید تا ساز بی کیفیتی رو بر ندارید.

سلام دوستان
جایی هست تو رشت یا تهران که بشه گیتار و اونجا برد واسه تعمیر؟
بعد چطور میشه گیتار کلاسیک (فلامینکو) رو رنگ زد؟
ممنون میشم کسی جواب بده؟
بعد یه سوال:این گیتارم اکشنش خیلی بالاست،خرکی شو میدم پایین از بالا گز میده...چیکارش میشه کرد؟

- - - - - - - - - -

سلام دوستان
جایی هست تو رشت یا تهران که بشه گیتار و اونجا برد واسه تعمیر؟
بعد چطور میشه گیتار کلاسیک (فلامینکو) رو رنگ زد؟
ممنون میشم کسی جواب بده؟
بعد یه سوال:این گیتارم اکشنش خیلی بالاست،خرکی شو میدم پایین از بالا گز میده...چیکارش میشه کرد؟

یک سوال:
چطور میشه شیطانگ گیتار رو جا به جا یا باز کرد (افقی)؟

چون فکر میکنم کمی کج باشه.

16/6/12
439
شیراز
سلام به دوستای گلم :داداشم قراره یه کارگاه بزنه و تولید گیتار اکوستیک کنه والله نجارو معرق کار هست وعلمشو هم از یه استاد چیره دست یاد گرفته !!میخواستم ببینم به صرفه هست راه انداختن این کارگاه توی شیراز ؟؟؟البته خودمم کار موزیک میکنم !کارش تمیزه فقط راهنمایی و نظرات شما رو هم میخواستم باتشکر

سلام دوستان
میدونم احتمال جواب گرفتنم از اینجا 20 درصده ولی سوالمو میپرسم
من یه گیتار c80 یاماها دارم.
امروز پشت گیتارم خورد به پایه مبل و یه کم پشتش فرو رفت.
البته فکر میکنم به چوب آسیبی نرسیده و فقط اون لایه روی چوب آسیب دیده.
به نظرتون میشه کاریش کرد؟چون من رو این جور چیزا حساسم

30/4/13
58
تهران
- - - - - - - - - -

سلام دوستان
میدونم احتمال جواب گرفتنم از اینجا 20 درصده ولی سوالمو میپرسم
من یه گیتار c80 یاماها دارم.
امروز پشت گیتارم خورد به پایه مبل و یه کم پشتش فرو رفت.
البته فکر میکنم به چوب آسیبی نرسیده و فقط اون لایه روی چوب آسیب دیده.
به نظرتون میشه کاریش کرد؟چون من رو این جور چیزا حساسم
.
سلام يولداش
كي گفته جواب نميگيري؟
ايني كه گفتي يعني لايه روكش براقي كه روي چوبش ميكشن خش افتاده؟
بعدش گفتي كه سالمه خود گيتار؟ خب اينكه چيزي نيست يه راه خيلي ساده داره: حساس نباش!
حالا چرا بهت ميگم:
گيتار مثل موبايل و تبلت و لوازم ديگه نيست كه وقتي جاييش خش و خط ميفته از ارزشش كم بشه اتفاقا برعكس گيتار هرچي داغونتر و كهنه تر و قديمي تر ميشه با ارزشتره
يه سري به اين سايت بزن:
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
(احتمالا البته ميشناسي) يكي از بزرگترين شركتهاي توليد گيتار امريكا ست اونجا ساز نو وقتي ميخري يه قيمت داره بعد همون ساز رو با يه آپشن ميفروشن به اسم road worn يعني سازي كه اينقد قديميه و باهاش اينور اونور رفتي زدي به در و ديوار بدنش درب و داغون شده. چه جوري ميسازنش؟ بدنه گيتار رو توي كارخونه قبل از نصب قطعات يه نفر ميگيره توي كارگاه ميكوبه به در و ديوار و لب ميز و غيره پر از لب پريدگي و آسيب! اونوقت اين ساز قيمتش از ساز معمولي گرونتر هم هست!!!
.
قصه كوتاه كنم: اگه سازت هنوز صداش در مياد اصلا بابت اين چيزا دلخور نشو و خوشحالم باش
من خودم يه c80 دارم با كلي وسواس خريدمش چند هفته پيش يه ساز دست دوم c40 برام آوردن كه تست و كوك كنم طرف ميخواست از كسي بخره
اين c40 رو زده بود داغون كرده بود فكر كنم از كوه پرتش كرده بود! صفحه روي گيتار از تهش اندازه 3 سانت كامل جدا شده بود!!
حدس بزن: از وقتي با اون c40 زدم اينقدر كه خوش صدا و خوش دست بود كه بارها خواستم c80 خودمو رد كنم بره! هنوزم حسرتشو ميخورم!!!
.
برو با سازت حال كن و خوش باش

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
emocean عزیز مرسی که جواب دادی.
خیلی مردی.
حالا که فکر میکنم میبینم راست میگی :smile (73):
این جور حساسیت ها مانع پیشرفت آدم تو موسیقی میشه :smile (61):
بازم ممنون که جواب دادی. یه دونه ای :smile (2):

پاسخ : تعمیرگاه گیتار اکوستیک

سلام دوستان خوب.گیتار آکوستیک من کمی دسته اش گود رفته میخاستم بدونم درست میشه یا باید دسته عوض بشه یا هر چیز دیگه چون خیلی صداش و پیکاپش خیلی خوبه نمیخام از دست بدمش
چیکارش کنم به نظر شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smile (9)::smile (9):
hamon tor k bacheha goftan ye pich hast k achar alen mikhore bayad ba oon khame dasteye guitaro bartaraf koni,albate kare ye tamirkare

- - - - - - - - - -

سلام
یه مشکل دارم که داره دیوونم میکنه سوال های قبلیم رو جواب ندادین فدای سرتون تو رو خدا توی این مورد کمکم کنید
گیتار که خریدم بعد از یه هفته سیم یکش برید گفتم حتما" سیمش خوب نبوده با اینکه داداریو بود
رفتم براش یه دست لابلا خریدم که توش دو تا سیم یک بود و دوتا سیم دو
سیم ها رو کامل عوض کردم
بعد از چند روز دوباره سیم یک برید دوباره عوض کردم دوباره برید
گیتارمو چک کردم گوشی هاش تیز نشده که سیم رو ببره
در مورد کوک هم معمولی کوکش می کنم (با تیونر )
وقتی کوکش هم می کنم هی به تدریج کوک خالی میکنه یعنی هی نیاز داره که سیم سفت تر شه تا آخر ببره
:smile (23):
تو رو خدا کمکم کنید
akdare gitarhaye classic moshkele pare kardane sime 4ro daran{sime d].fekr konam moshkel az kharak bashe

- - - - - - - - - -

سلام
6 ماهی شده از خرید گیتارم آکوستیک کورت earch 60 ...از اون موقع سیماشو عوض نکردم
سیمی می خوام که نرم باشه ..اونم خیلی نرم لطفا یکی راهنمایی کنه
مشکل من سیمای بیسش هستن که اصلا دیگه کیفیت نداره و اینکه سفت هستش !
ممنون میشم یکی جواب بده ..........
sime fabrike guitar kolan sefte,chon sime teste.harchi pol bishtari bedi vase kharide sim khob behtare

بالا