آخرین ارسال‌ها

تالار گیتار (انتقاد، پیشنهاد، درخواست)

• شروع کننده موضوع qLeph
  • تاریخ شروع

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
عرض سلام خدمت کاربران محترم Persian-Singers ؛

اگه در مورد موضوع خاصی در زمینه گیتار (سازشناسی، آموزش تکنیک و...) درخواست ایجاد تاپیک آموزشی دارید، بفرمایید تا دوستانی که در اون زمینه تخصص دارند، در صورت تمایل موضوع های جدید رو ایجاد کنند؛

* همچنین هرجور انتقاد و پیشنهادی در مورد تاپیکهای آموزشی تالار گیتار یا کلاً تاپیکهایی که در این تالار ایجاد شده دارید، همینجا بفرمایید.

ســــپاس ...

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام
برای مشاوره ی خرید گیتار تالار داریم ولی برای آمپ و افکت نداریم
اگه برای اینا هم یه تالاری باشه خیلی خوب میشه
ممنون

Shank

Banned
5/12/10
508
اونجا...
سلام...
انگار کسی پیشنهادی نمیده نه؟؟؟؟؟؟؟
جالب میشه اگه یه تاپیک داشته باشیم که اساتید محترم فعال توی سایت در مورد بعضی از گیتارایی که خودشون تست کردن یه مطلبی بزارن مثل سایت هایی که برای مدلای گیتار بررسی می ذارن...
در کل هر کسی در مورد مدلای گیتارای خودش توضیح بده که بقیه هم استفاده کنن و اگه سوالی در مورد اون گیتار داشتن بپرسن...
ممنون...

23/2/10
377
IRAN
كاملاً با نظر shank عزيز موافقم
همينطور اينكه من پيشنهاد ميدم گيتارهاي مختلف رو مورد نقد و بررسي قرار بدين
از نظر كشور سازنده، كيفيت، قيمت، موجود بودن در بازار ايران و .... كه بتونه براي كاربراي اين انجمن بسيار عالي مفيد واقع بشه.
عكس و صداي نمونه هم اگه بزارين عالي ميشه

Fate changed

Banned
1/8/10
724
esf
اگه میشه در مورد گیتار های کات وی هم توضیح کامل بدیم(مدل و قیمت و...)

Mahdi Faraji

هنرمند
22/11/10
165
تهران
سلام
برای مشاوره ی خرید گیتار تالار داریم ولی برای آمپ و افکت نداریم
اگه برای اینا هم یه تالاری باشه خیلی خوب میشه
ممنون
سلام
من هم با دوست عزیز shank موافقم
همون طور که در مورد انواع گیتار و شرکت سازنده آن صحبت میشه در مورد آمپ و افکت و شرکت سازنده اون صحبت بشه بد نیست

qLeph

هنرمند
18/7/10
628
29
تهران
جالب میشه اگه یه تاپیک داشته باشیم که اساتید محترم فعال توی سایت در مورد بعضی از گیتارایی که خودشون تست کردن یه مطلبی بزارن مثل سایت هایی که برای مدلای گیتار بررسی می ذارن...
در کل هر کسی در مورد مدلای گیتارای خودش توضیح بده که بقیه هم استفاده کنن و اگه سوالی در مورد اون گیتار داشتن بپرسن...
بنده هم موافقم، حتی اگه دوستان تازه کار هم مشکلات و امتیازات سازی که با هر بودجه ای خریدن رو تو همچین تاپیکی بیان کنن، کمک بزرگی به بقیه است.
شاید اصلاً عده ای تو همون تاپیک جوابشون رو بگیرن و دیگه احتیاجی به سؤال و جواب تو تاپیک مشاوره خرید نباشه.

فکر خوبیه کمکی از دست من بر بیاد انجام میدم
بله، خیلی ممنون میشیم اگه زحمتش رو بکشید...
منتظریم.

16/3/10
119
یزد
من خیلی ناراحتم هیچ کدوم از اموزش هایی که در مورد گیتار گفته شده مقدماتی نیست واسه اماتور هاااا حتی با اینکه نوشته شده مقدماتی
مثلا درش از کلماتی استفاده شده که هیچ توضیحی در موردش نداده شده
یک نفر یک اموزش خوب از مقدماتی کامل بگذاره
که حداقل کسی مثل من که می خواهد اموزش گیتار رو به زودی شروع کنه دهنش یک متر باز نشه و یک چیزی حالیش بشه من قبل از کلاس کیبورد تونستم توی همین سایت یک اموزش در مورد کیبورد پیدا کنم و خیلی خوب بود و خیلی چیزها برام روشن شد ولی تالار گیتار با زیادی پست ها مطلبی نیست که واسه یکی مثل من باشه
اگه جایی بوده و من ندیدم بی زحمت لینکش رو بگذارید یا اگه نیست یک نفر که می تونه کمک کنه
در مورد گیتار پاپ

16/3/10
119
یزد
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

مثلا به این لینک برید درسته که نوینده تاکید کرده یک اموزش سریع هست ولی سریع رو باید خلاصه کنن نه اینکه خیلی چیزها رو نگن
مثلا:
توجه: ریتم، روح کاره، پس نمیشه تعریفش کرد، شما دیدید من توی هیچ کدوم از پستهام ننوشتم ریتم این کار چیه، چون نوازنده باید دستشا آزاد روی سیم ها حرکت بده،

البته چون این آموزش از صفره پس حتما ریتم های اصلی را آموزش میدم و به کمک دوستان دیگه سعی میکنم اصلی ترین تکنیک های ریتم را هم یادتون بدم

این ریتم 3/4 هستش

فلش رو به بالا یعنی انگشت i یک بار از سیم ششم به سیم اول سقوط میکنه(خیلی نرم و راحت)

T به معنی سه سیم اوله(123) و B به معنی سه سیم دومه(456)

برای تمرین این پست، با ریتم سه و چهار مدام بین این هفتا آکورد بچرخید و سعی کنید سرعت تعویض آکوردتون بره بالا

توی پست بعدی آموزش ریتم 4/4 و چند آکورد دیگر
از اینها گذشته اخرش تکلیف سونت چی شد من هنگ کردم

روز سرد زمستونیتون بخیر
میشه لطف کنین چنتا لینک معرفی کنین یا چنتا ترک بذارین که مدل پیک گرفتن و حرکت دست و پوزیشن ایستادن گیتاریستای بزرگ متال رو نشون بده؟ واضح باشه که بشه یاد گرفت.
:smile (13):ممنون

پاسخ : تالار گیتار (انتقاد، پیشنهاد، درخواست)

سلام
خدارو شکر از اول که نگاه می کنم تا الان ای سایت خیلیییی پیشرفت داشته
یه اشکال کوچیک هست اونم اینه که تاپیک که برای دانلود مجلات قرار داده شده هیچ کدوم لینک سالم نداره
ممنون می شم اگه دوستانی که مجله ای از این لینکا دانلود کردن، جای دیگه آپلود کنن تا بتونم ما هم استفاده کنیم

ببخشید نت Satie - Gnossiennes No.1 رو برای گیتار کلاسیک میخواستم اگر دارید دریغ نکنید ممنون از اساتید

ببخشید نت Satie - Gnossiennes No.1 رو برای گیتار کلاسیک میخواستم اگر دارید دریغ نکنید ممنون از اساتید
این قطعه چند جور واسه چند ساز تنظیم شده
من اینو داشتم شاید بدردتون بخوره
خدمت شما
1.png 2.png

یه نکته جالب که تو بخش گیتار هست با کمی اغراق میشه گفت 80 درصده این بخش راجیه چه سازی بخرم چه سازی خوبه چه امپی بخرم چه امپی خوبه چه افکتی خوبه چه سیمی و چه استادی...و غیره هستش
خیلی کم راجبه نوازندگی یا سوالاتی راجبه نوازندگی یا تکنیک های گیتار و غیره صحبت شده

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,243
27
تهران
یه نکته جالب که تو بخش گیتار هست با کمی اغراق میشه گفت 80 درصده این بخش راجیه چه سازی بخرم چه سازی خوبه چه امپی بخرم چه امپی خوبه چه افکتی خوبه چه سیمی و چه استادی...و غیره هستش
خیلی کم راجبه نوازندگی یا سوالاتی راجبه نوازندگی یا تکنیک های گیتار و غیره صحبت شده
درود بر شما
کاملا درسته اما علتش اینکه اولا تعداد تکنیک های گیتار الکتریک انقدر زیاده که واقعا صحبت در موردش خیلی گسترده ست
مثلا بعضی از نوازنده ها تکنیک هارو به نحو خاصی که مربوط به خودشون هست اجرا میکنن یا بعضا مدعی هستند که تکنیک های مختص به خودشون رو دارن ...
از طرفی آموزش تکنیک یک مسئله ای هست که حتما باید زیر نظر استاد آموزش داده بشه ( باید بصورت حضوری رو در رو بعضی مسائل گفته بشه و نمایش داده بشه تا نوازنده اشتباه نکنه ) ...
میتونیم تاپیکی ایجاد کنیم که تکنیک هارو در اون برای آموزش بذاریم به صورت تصویری که کار وقت گیریه و رسیدگی بهش سخته ...
اما کافیه فقط لیستی از اسمهایی که روی تکنیک ها گذاشتن تهییه کنیم و با سرچ توی سایت های مثل ی.و.ت.و.ی.و.ب از فیلم های آموزشیش استفاده کنیم.

بالا