آخرین ارسال‌ها

برای قوی کردن عضلات دستم چیکار کنم ؟

Harmony

هنرمند
2/9/10
684
33
اراک
سلام دوستان
میزان اکشن انگشتان موقع نواختن به قوی بودن انگشتان ربطی داره یا صرفا یه مهارت و عادته که باید به دست بیاد؟(منظورم اینه که واسه انجام بعضی تکنیکا و نواختن بعضی نت ها که قدرت بیشتری میخاد ممکنه مثلا وقتی انگشت شماره 1 استفاده میشه انگشتای دیگه مخصوصا 4 از فرت بورد فاصله ی بیشتر و حرکت بیشتری داشته باشه)
به هیچ عنوان ،به هیچ عنوان و به هیچ عنوان نباید انگشتها از سیمها زیاد فاصله بگیرند.
یک اصل در نوازندگی وجود داره به نام صرفه جویی در انرژی و حرکت.هرچقدر انگشتها به سیمها نزدیک تر باشن انگشت مسافت کمتری رو برای رسیدن به سیم طی میکنه و در نتیجه با سرعت بیشتری میتونید نوازندگی کنید و از اتلاف انرژی و خسته شدن بی مورد جلوگیری میکنید.
در نتیجه دقت انگشت گذاریها بالاتر میره.

raham+

هنرمند
24/3/11
104
Studio Sol
سلام به همه
باید عرض کنم که بلندی ناخوان هم ربط داره و طریقه وارد کردن ضربه
خیلی ها رو دیدم که موقع ضربه زدن سریع انگشت رو جمع میکنن و باعث درست وارد نشدن ضربه میشه
دوست عزیز :
1_ضربه انگشت i باید به شکلی باشه که انگار انگشتت خیس شده و میخوای بتکونیش
2_موقع زدن ضربه با انگشت i باید انگشتهای m,a,x به بیرون باشه اگه این 3 تا انگشت به داخل جمع کنی ( حالت مشت) خیلی به انگشت i فشار میاد و اجازه نمیده که با قدرت ضربه وارد کنی
3_برای اینکه بدونی چه مقدار ناخن نیاز داری برای گیتار ریتم انشگتت رو رو به نور بگیر فقط به اندازه باید باشه که تو نور قابل دیدن باشه نه بیشتر !!!
البته نکته 2 رو که عرض کردم مشکل خیلی خیلی از دوستان بوده
((البته قصد جسارت به استادتون رو نداشتم فقط چیزایی رو که میدونستم گفتم))
و در ضمن دوست عزیز 14 روز خیلی زوده واسه سوار شدن رو گیتار
معمولا بین 4 تا 7 ماه طول میکشه که به گیتار مسلط بشی ( البته به استعداد هم خیلی ربط دار)
موفق باشی

من مطمئنم شما دستتون رو گرم نمی کنید.قبل از تمرین چندتا گام رو بزنید.بعد چندتا ملودی راحت رو یاد بگیرید .در ضمن نوازندگی به زور و بازو نیست و نباید با زور دسته ساز رو بگیری

fender

Banned
5/2/10
302
سلاریس
قدرت دست یه مهارته نه قدرت فشار دادن نک شما اصلا به قدرت نیازی نداری چون هرچی بیشتر به فینگربرد فشار بیاری اونم به دست شما فشار میاره و چون استحکاک زیاد میشه سرعت شما کاهش پیدا میکنه

1/6/19
2
يعين ميشه يه روز دست چپم راه بيفته و بتونم آكورد تغيير بدم :( همش فكر ميكنم استعداد ندارمهر شبم دارم تمرين ميكنم اما اصلاً پيشرفت نميكنم

يعين ميشه يه روز دست چپم راه بيفته و بتونم آكورد تغيير بدم :( همش فكر ميكنم استعداد ندارمهر شبم دارم تمرين ميكنم اما اصلاً پيشرفت نميكنم
برای تقویت انگشتان ورزش های مختلفی وجود داره که دو تا از بهترین هاشون این ها هستند:

فرقی نمیکنه چه سازی کار می کنید، بعد از چند ماه انجام دادن این تمرین ها به وضوح تفاوت رو احساس خواهید کرد..

1/6/19
2
برای تقویت انگشتان ورزش های مختلفی وجود داره که دو تا از بهترین هاشون این ها هستند:

فرقی نمیکنه چه سازی کار می کنید، بعد از چند ماه انجام دادن این تمرین ها به وضوح تفاوت رو احساس خواهید کرد..
ممنونم اما متوجه نشدم چه تمريناتي فرموديد

عضو سایت
16/2/18
4
51
help me
اعصابم ریخته به هم. تمرینا و تکنیکا هر روز داره سنگینتر میشه ولی دستام جون ندارن. پاورکوردا رو به سختی میتونم عوض کنم و وقفه میافته. بند هارو که دیگه حرفشو نزن اصلا نمیتونم موقعی که بند میکنم نت دیگه ای رو بزنم انگشتام خیلی درد میگیرن. حس میکنم دستای دخترونم کم میارن
لعنت
سلام دوستان
میزان اکشن انگشتان موقع نواختن به قوی بودن انگشتان ربطی داره یا صرفا یه مهارت و عادته که باید به دست بیاد؟(منظورم اینه که واسه انجام بعضی تکنیکا و نواختن بعضی نت ها که قدرت بیشتری میخاد ممکنه مثلا وقتی انگشت شماره 1 استفاده میشه انگشتای دیگه مخصوصا 4 از فرت بورد فاصله ی بیشتر و حرکت بیشتری داشته باشه)
سلام , ببینید اکشن بالا برای شروع کار نواختن یک نوازنده میتونه مهم باشه چون که باعث قدرت بخشیدن به انگشتان شما میشه ولی نه به مدت زیاد بلکه به مدت یک سال کار فوق حرفه ای هنرجو , و پس از اون شما باید گیتاری فراهم کنید که دارای اکشن کمتری باشه چون این گیتارها باعث سرعت دهی به انگشتان دست چپتون میشه چون انگشتان بخاطر فشار کمی که بر روی اون هاست سرعت بیشتری پیدا میکنند البته با ذکر این موضوع که شما دست راست هستید , مساُله بعد شما بیان کردید که فواصل بین انگشتان و این هیچ ربطی به اکشن گیتار شما نداره و باید تمرینات مربوط به فواصل انگشتان دست چپتون تمرین بشه

عضو سایت
16/2/18
4
51
سلام دوستان
میزان اکشن ربط به بالا بردن فواصل بین انگشتان نداره و نیازمند تمرینات خودش , بالا بودن میزان اکشن فقط باعث قوی شدن انگشتان شما میشه البته بعد از یک سال شما باید گیتار خودتون رو جایگزین یک گیتار با اکشن پایین کنید چون دیگه شما نیاز به قدرت ندارید بلکه به سرعت نیاز دارید

عضو سایت
16/2/18
4
51
سلام دوستان
سلام...
یه جایی خوندم که نمیدونم کجا بود...
اساتید مختلف اختلاف نظر دارن بعضیا میگن اکشن بالا استفاده کنید که عضلات دستتون قوی بشه...
ولی اونایی که سر در میارن میگن که اکشن بالا هنر نوازنده رو کم می کنه و یه جورایی تاثیر منفی داره...
نمیدونم کامل نقل کردم یا نه...
اگه اشتباهه اساتید لطف کنن...

من با دومی بیشتر موافقم...:d
در پاسخ به کاربر قبل شما توضیح دادم اکشن بالا فقط برای یک سال کار فوق حرفه ای بعد از اون شما باید یک گیتار با اکشن پایین استفاده کنید , البته این موضوع مرتبط به خودتون چون افرادی هستند که به مثال از گیتاری مثل یاماها استفاده میکنند چون پول بیشتری ندارند ولی یه گیتاریست مهم هستن چون خیلی های این اهداف رو نمیتونن ببین ولی باز نوازنده ی حرفه ای هستن , شما چون موضوع رو با طرز فکر نوازنده های حرفه ای خواستین ببینید باید مورد اول رو مورد فکرتون قرار بدین در غیر اینصورت مورد دوم مد نظر قرار میگیره

عضو سایت
16/2/18
4
51
help me
اعصابم ریخته به هم. تمرینا و تکنیکا هر روز داره سنگینتر میشه ولی دستام جون ندارن. پاورکوردا رو به سختی میتونم عوض کنم و وقفه میافته. بند هارو که دیگه حرفشو نزن اصلا نمیتونم موقعی که بند میکنم نت دیگه ای رو بزنم انگشتام خیلی درد میگیرن. حس میکنم دستای دخترونم کم میارن
لعنت
اینکه دستاتون جون ندارن دارن بهتون التماس میکنند که بهشون وقت بدین تا استراحت کنند (( یه بدن ساز رو شما در نظر بگیرید یه روز تمرینات پا و دست انجام میده یه روز تمرینات شکم و سینه و ... چون دست و پاش وقتی یه روزش خسته میشه یه روز بهش استراحت بده و همچنین شکم و سینه ... )) , بعد اینجا یه مساله مهم دیگه بیان میشه سیم های گیتارتون نو هستند؟ , چقد وقت ازشون دارین استفاده میکنید؟

30/6/19
1
سلام دوستان من حدود یکسال و ۴ ماهه که ساز میزنم و تمرین میکنم اما حدودا ۴ ماهه که حس میکنم دیگه مثل اون اوایل رو انگشتای دست راستم تسلط ندارم و سرعت ارپژ و پیکادو به شدت کم شده... انگار انگشتام خشک شدن دو ماهه هرچقدر هم تمرین میکنم فرقی حس نمیکنم، داره کم کم میره رو اعصابم طوری که قطعاتی که قبلا میزدمو نمیتونم و شاید بیخیال شم کلا... کسی تجربه‌ای تو این زمینه داشته؟

بالا