آخرین ارسال‌ها

انتخاب پیانو CLP 645 یا CSP 170 یا گزینه ی بهتر

Arman.b7

عضو سایت
2/12/13
134
Ahwaz
سلام دوستان وقت بخیر
قصد خرید یک پیانو دیجیتال رو دارم ، بودجه ای که برای پیانو مد نظر گرفتم تا سقف 35 میلیون هستش
در واقع اولین پیانویی هست که میخوام خریداری کنم و تا الان فقط با کیبورد نوازندگی کردم
قصد دارم بصورت جدی پیانو رو آموزش ببینم
دو مدل پیانو رو مد نظر دارم
Yamaha CLP 645
Yamaha CSP170

اگر تجربه ی کار با مدل های بالا رو دارید لطفا راهنماییم کنید برای انتخاب دقیق تر و بهتر
با توجه به بودجه ی من گزینه های بهتر و مناسب تر دیگه ای وجود داره ؟
لطفا اگر پیشنهادی دارید با دلیل بهم بگید
ممنون

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
سلام دوستان وقت بخیر
قصد خرید یک پیانو دیجیتال رو دارم ، بودجه ای که برای پیانو مد نظر گرفتم تا سقف 35 میلیون هستش
در واقع اولین پیانویی هست که میخوام خریداری کنم و تا الان فقط با کیبورد نوازندگی کردم
قصد دارم بصورت جدی پیانو رو آموزش ببینم
دو مدل پیانو رو مد نظر دارم
Yamaha CLP 645
Yamaha CSP170

اگر تجربه ی کار با مدل های بالا رو دارید لطفا راهنماییم کنید برای انتخاب دقیق تر و بهتر
با توجه به بودجه ی من گزینه های بهتر و مناسب تر دیگه ای وجود داره ؟
لطفا اگر پیشنهادی دارید با دلیل بهم بگید
ممنون
سلام
من مدت 7سال CLP330 داشتم. و الان دو سال هست که CLP645 دارم.
در مورد CLP645 باید بگم حقیثقتا از نظر صدا و کلاویه راضی هستم. حتی خیلی از دوستانم که با پیانو آکوستیک کار میکردن وقتی سازمو دیدن گفتن کلاویه هاش خیلی خوب شبیه سازی گرند شده. و من حتی روی این تمرین میکنم و توی دانشگاه با دیواری و گرند درس پس میدم واسم مشکلی ایجاد نکرده.
CSP170 رو من شخصا تجربه نکردم ولی چیزی که از مشخصاتش دیدم فکرمیکنم چندان فرقی با CLP645 نداشته باشه غیر از تعداد صداها و این جزئیات.
فکرمیکنم سری CLP صرفا برای نوازنده ها خوب باشه و سری CVP برای نوازندگانی که آهنگسازی میکنند.
CSP رو من اطلاع دقیقی ندارم حدس میزنم که مثل CVP باشه. مطمئن نیستم.

Arman.b7

عضو سایت
2/12/13
134
Ahwaz
سلام
من مدت 7سال CLP330 داشتم. و الان دو سال هست که CLP645 دارم.
در مورد CLP645 باید بگم حقیثقتا از نظر صدا و کلاویه راضی هستم. حتی خیلی از دوستانم که با پیانو آکوستیک کار میکردن وقتی سازمو دیدن گفتن کلاویه هاش خیلی خوب شبیه سازی گرند شده. و من حتی روی این تمرین میکنم و توی دانشگاه با دیواری و گرند درس پس میدم واسم مشکلی ایجاد نکرده.
CSP170 رو من شخصا تجربه نکردم ولی چیزی که از مشخصاتش دیدم فکرمیکنم چندان فرقی با CLP645 نداشته باشه غیر از تعداد صداها و این جزئیات.
فکرمیکنم سری CLP صرفا برای نوازنده ها خوب باشه و سری CVP برای نوازندگانی که آهنگسازی میکنند.
CSP رو من اطلاع دقیقی ندارم حدس میزنم که مثل CVP باشه. مطمئن نیستم.
سلام ممنون بابت راهنماییتون
با توجه به جوابی که دادید چند تا سوال واسم پیش اومد
1_بعد از خرید CLP 645 پشیمون نشدید که ای کاش یه مدل دیگه رو خریداری میکردید ؟ با توجه به همون بودجه ای که داشتید منظورمه
2_چه چیزی باعث شد که مجددا برند YAMAHA خریداری کنید ؟
3_برند های دیگه رو هم امتحان کردید ?
4_اگر بخوایید چند تا از معایب و مزایایه 645 رو بگید به چه چیزایی اشاره میکنید ؟

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
703
سلام ممنون بابت راهنماییتون
با توجه به جوابی که دادید چند تا سوال واسم پیش اومد
1_بعد از خرید CLP 645 پشیمون نشدید که ای کاش یه مدل دیگه رو خریداری میکردید ؟ با توجه به همون بودجه ای که داشتید منظورمه
2_چه چیزی باعث شد که مجددا برند YAMAHA خریداری کنید ؟
3_برند های دیگه رو هم امتحان کردید ?
4_اگر بخوایید چند تا از معایب و مزایایه 645 رو بگید به چه چیزایی اشاره میکنید ؟
1. نه.
2. من قبل از اون هم کیبورد یاماها داشتم. و کلا از یاماها راضی بودم. پیانو رو هم از نمایندگیش خریداری کردم و همواره از پاسخگویی و خدمات پس از فروششون راضی بودم. بنظرم نمایندگی های مطمئنتری داره. و فکرمیکنم قطعات ساز یاماها راحتتر پیدا میشه، در این سالها من که مشکلی نداشتم.
3. من با توجه به بودجه، Clp645 و Hp504 (رولند) رو مدنظر داشتم. که البته دو سال پیش تفاوت حدود دو میلیون داشتن.
Clp645 هفت و هشتصد
Hp504 حدود 10 تومن
و من هم اینکه نتونستم بودجمو به ۱۰ برسونم و هم یاماها امتحانشو برام پس داده بود. و هم اینکه کلاویه چوبی هست

و هم اینکه من صدای یاماها رو بیشتر میپسندم(بنظرم صدا میتونه سلیقه ای باشه).
رولند ساز خوبیه ولی نظر شخصیم اینه که رولند بیشتر از قیمتی که باید باشه در ایران بفروش میرسه و گرونه.
4. سمپل پیانوی Yamaha CFX که به صورت استریو ضبط شده و در هدفون فوق العاده صدا میده خیلی خوشم اومد اینکه وقتی هدفون وصل میشه، اتومات تنظیمات صدا طوری میشه که احساس میکنی هدفون نذاشتی! باید امتحان کنی متوجه منظورم بشی.
Lid Position داره که میتونی در پیانو رو باز، بسته و نیمه بذاری.

تکنولوژی VRM

معایبش هم چیزی به ذهنم نمیرسه فقط اینکه در این محدوده، وزن کلاویه ها به سه یا چهار بخش تقسیم شده. ولی در مدل بالاتر و گرانتر مثل Clp685 هر کلاویه وزن منحصر بفرد خودشو داره! که تجربه فوق العاده ای میتونه باشه.

بالا