آخرین ارسال‌ها

آموزش گیتار

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
تشکر.
چندین سوال دارم.
۱. چه متدهایی رو پیشنهاد میکنید برای یادگیری هرچه بهتر گیتار آکوستیک و الکتریک.
۲.من به طور همزمان مشغول یادگیری گیتار الکتریک و آکوستیک هستم.آیا کار اشتباهیه؟
۳.آیا نواختن از روی تبلچر برای افراد مبتدی هست فقط یا یک جور حامل استاندارد برای نوازندگان هست؟

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
تشکر.
چندین سوال دارم.
۳.آیا نواختن از روی تبلچر برای افراد مبتدی هست فقط یا یک جور حامل استاندارد برای نوازندگان هست؟
آكوستيك رو والله من نميدونم ولى پيشنهاد ميدم كه براى الكتريك اول انگشت گذارى رو كاملا تمرين كنيد و بعد از اون آكورد ها و بعد از اون پاوركورد هارو ياد بگيريد.بعد از اون پيشنهاد من اينه كه سراغ كتاب هاى آموزشى troy stetina بريد و با كتاب metal rhythm guitar volume 1 شروع كنيد.به نظر من اگر تمرين هر دو ساز همزمان وقت تمرين اون يكى رو نگيره ضررى نداره.در مورد تبلچر هم اينطور بگم كه يك زبان جهانى براى گيتار هستش و براى يادگيرى سريع تر نسبت به نت استفاده ميشه و بيشتر كتاب ها هم به زبان تبلچر هستن البته به يادگيرى نت هم بايد توجه زيادى بشه.كلا پايه و اساس موسيقى نت هستش.

تشکر.
چندین سوال دارم.
منم همزمان دو سبک موسیقی رو کار کردم .. سنتی و هم اکنون راک
فقط پشتکار و وقت میخاد و این که زمان بندی دقیقی نیاز هست و دو ساز رو پشت سر هم تمرین نکنید
صبح که انرژی هست الکتریک و شب ارامش بیشتری نیاز هست پس اکوستاتیک مناسب تره
خوشبختانه انگشت گذاری هم یکی هست در هر دو ساز
زمان در این بین هم میتونید تئوری موسیقی کار کنید منظورم تطبیق نت ها با تبلچر هست ولی تبلچر زبان مخصوص گیتار هست برای یادگیری اسان ولی نوت مهمه
فقط زمان بندی مهم هست تو این کار و چقدر وقت ازاد دارید

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
باز هم تشکر از دو دوست عزیز.
سوال.
من اکثرا میبینم که در ابتدا تمام آموزش ها تنها روی چهار باره ی اول مانور دارن.علت خاصی داره؟

سوال.
من اکثرا میبینم که در ابتدا تمام آموزش ها تنها روی چهار باره ی اول مانور دارن.علت خاصی داره؟
به دلایل مختلفی از جمله صدای زیر تر دلنشین تر هست برای تمام سنین مخصوصا در گیتار الکتریک که بخواهید نوتی رو اشتباه بزنید صدای جالبی نمیشه
و این که انگشت گذاری روی سیم های زیر راحت تر هست نسبت به بم

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سوال.
چون دسته باريك تره و انگشت گذارى راحت تره و همچنين تعويض انگشتان هم مخصوصا آكورد راحت تره.

DANIEL ADHAMI

هنرمند
عضو سایت
تشکر.
سوال.
۱.ممنون میشم شما دوستان که با تجربه تر هستین یه برنامه ی منظم و با کیفیت برای تمرین به بنده ارایه کنید چرا که خیلی رو‌نظم کار حساس هستم و هرچی آهسته و پیوسته پیش برم فکر میکنم بهتر باشه.البته اگه واقعا با تمرین چند ساعت در روز میشه به نتایج خوبی رسید بنده آماده ام.چون از ساعت سه ظهر به بعد تا آخر شب وقتم کامل آازاد هست.حالا چطور الکتریک و‌آکوستیک رو برنامه ریزی کنم؟

۲.آیا این طبیعیه که الان یک‌ماه هست کار میکنم و زمان تمرین انگشتانم دقیق روی باره نمیشینه یا صدای گز میده و مخصوصا دردی که در مچ دست احساس میکنم زمانی که میخوام نتهای سیم های پنج و شش رو بزنم؟

۳.حالا صحیح و غلط بودنش رو نمیدونم.در یک ویدوی آموزشی دیدم مربی سیمهای گیتارش رو امتحان میکرد و گیتار رو به صورت افقی سمت دوربین نشون داد.زمانی که انگشتش رو کامل روی باره قرار داد سیمها خیلی نرم پایین رفتن.
آیا میتونه بخاطر کوتاهتر بودن bridge باشه؟

تشکر.
سوال.
۱.ممنون میشم شما دوستان که با تجربه تر هستین یه برنامه ی منظم و با کیفیت برای تمرین به بنده ارایه کنید چرا که خیلی رو‌نظم کار حساس هستم و هرچی آهسته و پیوسته پیش برم فکر میکنم بهتر باشه.البته اگه واقعا با تمرین چند ساعت در روز میشه به نتایج خوبی رسید بنده آماده ام.چون از ساعت سه ظهر به بعد تا آخر شب وقتم کامل آازاد هست.حالا چطور الکتریک و‌آکوستیک رو برنامه ریزی کنم؟

۲.آیا این طبیعیه که الان یک‌ماه هست کار میکنم و زمان تمرین انگشتانم دقیق روی باره نمیشینه یا صدای گز میده و مخصوصا دردی که در مچ دست احساس میکنم زمانی که میخوام نتهای سیم های پنج و شش رو بزنم؟

۳.حالا صحیح و غلط بودنش رو نمیدونم.در یک ویدوی آموزشی دیدم مربی سیمهای گیتارش رو امتحان میکرد و گیتار رو به صورت افقی سمت دوربین نشون داد.زمانی که انگشتش رو کامل روی باره قرار داد سیمها خیلی نرم پایین رفتن.
آیا میتونه بخاطر کوتاهتر بودن bridge باشه؟
در رابطه با مورد اول راستش من نمیتونم برنامه خاصی برای شما در نظر بگیرم چون شرایط زیادی در یک برنامه وجود داره و مورد دیگه برنامه باعث روزمرگی و خستگی میشه پیشنهادم اینه که مدت زمان مساوی برای هر دو ساز وقت بذارید... و ساز ها رو پشت سر هم تمرین نکنید
زمانش هم بستگی به وقت ازاد شما داره بین هر ساز یه فاصله باشه ..
دوستان در این رابطه بهتر میتونن کمک کنند
این روشی هست که خودم جواب گرفتم با این که دو سبک متفاوت رو تمرین میکنم

خستگی هم میتونه عادی باشه هم به دلیل استایل نامناسب دست.

در رابطه با گزگز کردن سیم ها میتونه عوامل دیگه ای هم داشته باشه از جمله تنظیم نبودن گردن.
فرت ها کوتاه نیستند فرت بورد تنظیم نیست برای این کار میتونید از یک استاد کمک بگیرید
روشس هم این هست که فرت اول و فرت 14 رو در یک سیم نگه میدارید و در این حالت فاصله ی سیم تا فرت ششم باید 0.010 اینچ (به اندازه یه کارت ویزیت) باشه
اگه کمتر بود باید truss rod شل تر بشه
این کار خیلی مهمیه حتما چک کنید
شاید هم به دلیل تنظیم نبودن شیتانک یا بریج به وجود بیاد
این کار رو اولین بار هست زیر نظر کسی انجام بدید

آخرین ویرایش:

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
دوست عزيز شما اول بايد برنامه اى كه در ذهن دارى رو تقسيم كنى.مثلا اول تصميم بگيرى انگشت گذارى رو تمرين كنى و در طى چند روز نتيجه بگيرى.شما مثلا ميشينى امروز ١ ساعت تمرين ميكنى و حس ميكنى مافيه و به نتيجه رسيدى خب پس گيتار رو بزار كنار يا تمرين بعديو انجام بده ولى ممكنه يك روز ٥ ساعت تمرين كنى و نتيجه نگيرى كه در اين حالت پيشنهاد ميشه كه تمرين خودت رو در سانس هاى زمانى كمتر و با تمركز بيشتر انجام بدى.بنده به ياد دارم زمانى كه پيش استادم ميرفتم استاد يه صفحه تبلچر بهم ميداد و ميگفت ان رو روزى ٣ ساعت تمرين كن ولى وقتى من ميرفتم خونه در نيم ساعت همش رو از حفظ ميزدم پس نتيجه ميگيريم زمانبندى دقيقى وجود نداره.اين كه انگشتات نميكشن و سيم گز ميزنه كاملا عاديه.يه تمرين هست كه بايد انجام بدى تا اين مشكل برطرف بشه به اين صورت كه از سيم ٦ فرت ١ شروع ميكنى و به ترتيب انگشتان تا فرت ٤ بدون بلند كردن دست ميرى و اين كار رو روى همه ى سيم ها از بالا به پايين انجام ميدى و همچنين بايد عكس اون هم انجام بدى.اين تمرين ممكنه فشار زيادى به انگشتات وارد كنه ولى خيلى حياتيه.يادتم باشه كه انگشت بايد پشت ميله فرت باشه نه وسط.پيشنهاد ميشه براى قوى تر شدن picking از حركت بالا وپاين پيك استفاده كنى.ممكنه در اون فيلمى كه ديدين گيتار رو drop كرده باشه كه سيم ها شل ترن

همین طور که دوستمون jim.root عرض کردند در اوایل کار دستون عادت نداره و گز گز کردن طبیعیه اگه مسایلی که ایشون گفتند رو رعایت نمی کنید ولی اگه سیم می بم با انگشت گذاری درست باز هم گزگز میکنه باید برید سراغ چک کردن روش هایی که گفتم البته فقط چک کنید برای اولین بار خودتون تنظیم نکنید

و ادامه گفته های ایشون این تمرین انگشت کار حیاتی هست که خوشبختانه هر دو ساز انتخابی شما انگشت گذاری های شبیه به هم دارند
علاوه بر این روی اکورد ها زیاد کار کنید که درحین اکورد گذاری دستتون یا سیم های متفرقه برخورد نکنه

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
بحث باره ملا جداست و نياز به آكود گيرى و انگشت گذارى و تمركز قوى داره.تعداد اونها كم نيست كه همه رو نام ببرم.

27/3/15
5
31
سلام دوستان.دنبال چندتا ملودی بسیار سخت واسه گیتار آکوستیک هستم.تو اینترنت خیلی چرخیدم ولی پیدا نکردم.ترجیحا گیتار پرو باشه بهتره.خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید.

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
سلام دوستان.دنبال چندتا ملودی بسیار سخت واسه گیتار آکوستیک هستم.تو اینترنت خیلی چرخیدم ولی پیدا نکردم.ترجیحا گیتار پرو باشه بهتره.خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید.
برو آهنگ john 5 noche acosador رو پيدا كن.

jim.root

هنرمند
کاربر با تجربه
21/5/13
792
اهواز
خیلی لطف کردی.اگر بازم آهنگی به نظرت رسید همینجا معرفی کن لطفا.
دمت گرم!
برو آهنگ snuff از slipknot رو دانلود کن و بعد در youtube اجرا زنده آکوستیکش رو ببین که توسط jim root و corey taylor زده میشه رو ببین که solo آهنگ دستت بیاد.
یه قطعه کوتاه هم هست که کار هرکسی نیست.قطعه آغازین miles of machines که برق از سرت میپرونه.
یکی دیگه هم هست که اینم کار هر کسی نیست.آهنگ Speedball از Black Label Society.

27/11/14
14
26
تهران
سلااااممممم دوستان
میشه یه استاد خوب گیتار آکوستیک که تو آموزشگاه تدریس کنه غرب تهران به من معرفی کنید؟؟؟؟

متشکرم :kiss-83::wink::shamefullyembarrased:

10/4/10
254
به نظر من برای شروع نیاز به استاد نیست و با خوندن کتاب های موسیقی یا خوداموز میشه به همه چی رسید...فقط لازمش پشتکار زیاد و وقت لازم هست...برای رفع اشکال هم که ماشالله اینترنت کلی مطلب و فیلم ریخته، و همین سایت هم اساتیدی داره که مشکلاتت رو بگی راهنمایی می کنند...

kavir_0361

عضو سایت
13/12/11
274
تهران
سلااااممممم دوستان
میشه یه استاد خوب گیتار آکوستیک که تو آموزشگاه تدریس کنه غرب تهران به من معرفی کنید؟؟؟؟

متشکرم :kiss-83::wink::shamefullyembarrased:
اموزشگاه پارت توی ستارخان اساتید خوبی داره بعضیاشون استاد دانشکده موسیقی هستند. اونجا میتونید پیدا کنیداستاد خوب

27/11/14
14
26
تهران
به نظر من برای شروع نیاز به استاد نیست و با خوندن کتاب های موسیقی یا خوداموز میشه به همه چی رسید...فقط لازمش پشتکار زیاد و وقت لازم هست...برای رفع اشکال هم که ماشالله اینترنت کلی مطلب و فیلم ریخته، و همین سایت هم اساتیدی داره که مشکلاتت رو بگی راهنمایی می کنند...
سلام
۶ ماهه آکوستیک میزنم
و خودم هم با فیلمهای اینترنت فینگر استایل تمرین میکنم
اما باز به استاد نیاز دارم
[doublepost=1518802329,1518802281][/doublepost]
اموزشگاه پارت توی ستارخان اساتید خوبی داره بعضیاشون استاد دانشکده موسیقی هستند. اونجا میتونید پیدا کنیداستاد خوب
تشکر دوست عزیز

بالا