آخرین ارسال‌ها

آموزش ریتم و ملودی گیتار

Dr.Noise

هنرمند
عضو سایت
23/2/10
1,947
31
نیشابور
سلاااااااااام ببخشید که یهو وسط پریدم ولی با توجه به اسم تاپیک یه سوال دارم ... اگه من علاقه خاصی به یادگیری گیتار داشته باشم بغیر از رفتن به کلاس چاره دیگه ای ندارم؟؟؟؟؟؟ اگه جواب بدید ممنون میشم ;)
درود دوست عزیز ...
قطعا راه دیگه ای وجود نداره !! شما باید کلاس بری و اصولی یاد بگیری . در غیر این صورت ، اگر خود آموز یاد بگیری ، احتمال ۹۰ درصد اکثر حرکات دست و انگشت گذاری ها و حتی مدل گرفتن گیتار رو ، اشتباه یاد میگیری و این باعث میشه نتونی غلط زدن رو از ذهنت بیرون کنی . فرقی هم نمیکنه در چه سبک و در چه درجه ای بخوای یاد بگیری ...
موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
نه سوالی ندارم میخواستم ببینم ویدئویی چیزی ازش نداری؟
چون خودم خیلی گشتم چیزی نبود!!!
اگه بخواهید همشو میزارم
خیلی هم سخته ...
استاد ما هم با این قطعه دادنش!!!:cool-94::banghead-46:
این قطعه یه دوئت هست ...
متاسفانه خیر.
انقدرا هم که شما میفرمایین سخت نیست پیشنهاد میکنم اون قسمت هایی که مشکل دارید بیشتر وقت بذارید.
با نهایت احترام به استاد شما دادن قطعه به هنرجو باید روی برنامه ی خاصی پیش بره مثلا قبل از زدن این قطعه آرپزش رو باید تمرین کرده باشید ... و تکنیک های قطعه رو باید قبل از شروع قطعه حسابی تمرین کرده باشید ...
در ابتدا هم هرچقدر با تمپوی پایین تری تمرین کنید بهتر و مفید تر هست.
انشالا که استادتون با برنامه پیش میبرن شمارو :)
موفق باشید.

30/10/14
13
18
اصفهان
این قطعه یه دوئت هست ...
متاسفانه خیر.
انقدرا هم که شما میفرمایین سخت نیست پیشنهاد میکنم اون قسمت هایی که مشکل دارید بیشتر وقت بذارید.
با نهایت احترام به استاد شما اما دادن قطعه به هنرجو باید روی برنامه ی خاصی پیش بره مثلا قبل از زدن این قطعه آرپزش رو باید تمرین کرده باشید ... و تکنیک های قطعه رو باید قبل از شروع قطعه حسابی تمرین کرده باشید ...
در ابتدا هم هرچقدر با تمپوی پایین تری تمرین کنید بهتر و مفید تر هست.
انشالا که استادتون با برنامه پیش میبرن شمارو :)
موفق باشید.
مرسی ولی من تمام این تکنیک ها را اجرا کردم و قصدم از گذاشتن این قطعه ، این نبود که بگم خیلی خسته!!!
الانم خیلی خوب این قطعه رو میتونم بزنم !!!
و به این خاطر که گفتم قطعه دادن استادم بده واسه این بود که بیشتر برای قوی شدن تکنیک قطعه های دو نوازی میده(ولی من دوس دارم قطعه هایی رو که شنیدم و دیگران هم شنیدن بده..!)به هرحال ممنون از نظرت و اینم بگم کتاب استادم بهترین کتاب آموزش گیتار کشور شده و در این که با برنامه جلو میبرتم شکی نیس...!!! مرسی بابت راهنماییت:happy-43::happy-43::happy-43:

Les_paul

مدیر تالار گیتار
تیم مدیریت
مدیر تالار
12/8/10
1,247
27
تهران
مرسی ولی من تمام این تکنیک ها را اجرا کردم و قصدم از گذاشتن این قطعه ، این نبود که بگم خیلی خسته!!!
الانم خیلی خوب این قطعه رو میتونم بزنم !!!
و به این خاطر که گفتم قطعه دادن استادم بده واسه این بود که بیشتر برای قوی شدن تکنیک قطعه های دو نوازی میده(ولی من دوس دارم قطعه هایی رو که شنیدم و دیگران هم شنیدن بده..!)به هرحال ممنون از نظرت و اینم بگم کتاب استادم بهترین کتاب آموزش گیتار کشور شده و در این که با برنامه جلو میبرتم شکی نیس...!!! مرسی بابت راهنماییت:happy-43::happy-43::happy-43:
چه خوب !
اسمشون و کتابشون رو بفرمایین استفاده کنیم.

30/10/14
13
18
اصفهان
چه خوب !
اسمشون و کتابشون رو بفرمایین استفاده کنیم.
بهله اسمشون هست علی مبشری
کتابشونم شروعی متفاوت در نواختن گیتار ...
البته من خودم از اواسط کارم اومدم پیش شون و کتاب اولشون رو نزدم!!!
ولی هروقت میرم کتاب آموزشی که خودش بم میگه بخرم میگند استادت کیه ؟ میگم اینه ! میگن چرا کتاب خودشو نمیبری؟ میگم چون که...
اص اینجوری شد که ما فهمیدیم استادمون کتاب داره پس نتیجه میگیرم استاد کله گنده ای یه!!!:happy-43::happy-43::happy-43:
اینم عکسش از تو سایت آموزشگاهمون برداشتم!!!
mobasheri2.jpg

mohammad rezaa

هنرمند
کاربر با تجربه
عضو سایت
30/8/14
633
29
مشهد
چون کتاب دارن دلیل بر گنده بودن کله نمیشه.بسیار هستن افرادی که کتاب دارن و در عین حال کله بسیار ریزی هم دارن.
واقعا استاد شکسته نفسی کردن که کتاب خودشون رو معرفی نفرمودن به شما.حتی با اینکه بهترین کتاب سال هم شده.
ناشر هم خودشون هستن .ازشون بپرسین چرا با انتشارات کار نکردن؟

30/10/14
13
18
اصفهان
چون کتاب دارن دلیل بر گنده بودن کله نمیشه.بسیار هستن افرادی که کتاب دارن و در عین حال کله بسیار ریزی هم دارن.
واقعا استاد شکسته نفسی کردن که کتاب خودشون رو معرفی نفرمودن به شما.حتی با اینکه بهترین کتاب سال هم شده.
wow
just
wow
حرفاتون خیلی نابودم کرد... :banghead-46::banhappy-9::sorry-21:راست میگی خیلیا کلشون خیلی کوچیکه با این که کلی کتاب دارن.
خو نگفته من چی کار کنم ؟؟!!:frown:

22/12/14
3
26
سلام.میشه اموزش ریتم اهنگ های سیاوش قمیشی رو بزارید.

سلام hpk72 عزیز. شما باید مشخص کنین واسه ماها اعضای سایت که تو چه سطحی از موسیقی هستین.این درخواستتون مثل اینه که تو خیابون یه نفرو بگیری بگی میای امشب بریم یه کنسرت بذاریم؟
اولین یادداشتتون همین باشه خیلی سخته متوجه بشیم. هدفتون رسیدن به چه سطحی از کدوم زمینه یا زمینه های موسیقیه؟
تئوری تئوری تئوری تئوری ........ واسه شروع ضروریه.

22/12/14
3
26
سلام hpk72 عزیز. شما باید مشخص کنین واسه ماها اعضای سایت که تو چه سطحی از موسیقی هستین.این درخواستتون مثل اینه که تو خیابون یه نفرو بگیری بگی میای امشب بریم یه کنسرت بذاریم؟
اولین یادداشتتون همین باشه خیلی سخته متوجه بشیم. هدفتون رسیدن به چه سطحی از کدوم زمینه یا زمینه های موسیقیه؟
بنده گیتار کلاسیک و پاپ میزنم.کلاس های تئوری هم رفتم.حدود یکسال و نیم شروع کردم.طبق فرمایش شما درسته من گنگ سوال پرسیدم.عذر میخوام دوست عزیزم.درخواست اکثر ریتم های 4/4 آهنگ های سیاوش قمیشی رو دارم...

اینو باید خودتون شنوایی موسیقاییتون قوی باشه بتونین شبیه به ریتم های سیاوش قمیشی ریتم بنوازین.
واسه اینکه بخواین ریتم های ایشونو بزنین باید از روی آکوردهای آهنگاش تمرین کنین.چون مثلا یه آهنگ سیاوش قمیشی با یه آهنگ از یه خواننده دیگه دقیقا یه ریتم دارن ولی تفاوت آکوردهاشون باعث میشه که شما تشخیص بدین که یکیشون مال سیاوش قمیشیه.
پیشنهاد بنده اینه که آکوردهاشو دانلود کنین و با نرم افزاری مثل سیبلیوس یا فاینل نت آکوردها رو بنویسین ضمن تنظیم گام و میزان هاش ریتم جلوتون تکرار بشه و شمام عملا با گیتار از روش تمرین کنین.این بهترین راهیه که به ذهن من می رسه.چون امروزه اگه بخوای تو موسیقی پیشرفت کنی باید حتما با نرم افزارهای موسیقی کار کنی. یه جورایی میشه گفت استفاده از نرم افزارها واجب شده.(استفاده ی علمی و درست منظورمه )

22/12/14
3
26
خا یه راهنمایی شما بکنید تا کارم راه بیوفته.مثلا اهنگ پرنده. مثلا AVAVTV

خا یه راهنمایی شما بکنید تا کارم راه بیوفته.مثلا اهنگ پرنده. مثلا AVAVTV
این لینکو باز کنین.اون آکوردها رو دریافت کنین.دقت کنین اگه با ساز زنده میخواین بزنین ، وقتی شعرشو با همون ملودی از حفظ می خونین کجاها آکورد عوض میشه.خودت باید دستت بیاد به چه شکلی به سیم ها بالا و پایین ضربه بزنی.الان من گیتار ندارم تا دقیقا اجراش کنم و رو کاغذ بنویسم.می ترسم از حفظ بنویسم اشتباه در بیاد.
ولی همین آکوردهارو میشه تو نرم افزار ها هم بنویسین و با همراهی KICK و TOM و SNARE و CLAP ها با توجه به جای ضرب های قوی و ضعیف و همچنین تمپوی (سرعت) اجرای آهنگ ریتم زیبا براش بسازین و با استفاده از vst های گوناگون ریتم های گوناگون بسازین.امیدوارم متجوجه عرایضم شده باشین.اینا که گفتم بهتر از اینه که یه فایل ریتم ساخته شده براتون بذارم.
و شکل ضربه زنی به سیم ها هم عرض کردم ممکنه از حفظ اشتباه کنم و گیتار هم ندارم.

3/1/15
12
18
سلام و تشکر بابت کارای زیباتون.من نزدیک به یک سالی هست که با گیتار کار میکنم.البته بیشتر سرنخ هایی که گرفتم از طریق همین اینترنت بوده از قبیل ریتمها و آکوردها.و هیچ آموزشی تو این زمینه ندیدم.ولی خودم احساس میکنم که پیشرفتم خلی کند شده و دیگه جلوتر نمیتونم برم.امکان کلاس رفتن و شاگردی کردنم ندارم.آیا راه چاره ای هست که بشه با سرعت بیشتری جلو رفت؟با توجه به اطلاعات بالا که گفتم!

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

اینم دوتا از کارایی که جسارتن واسه دل خودم زدم و خوندم.پیشاپیش تشکر

آخرین ویرایش:
3/1/15
12
18
لطفن اگه کسی نحوه ی خوندن ترانه ی خواب در بیداری فرهادو با گیتار میدونه یه کمکی به ما بکنه و کلن ریتم و اکوردو ملودی و نت یا هر انچه که نیاز هست رو به منم اطلاع بده:)
ممنون

3/1/15
12
18
مث اینکه ما دیر رسیدیم دیگه کسی اینجا سر نمیزنه:))
ولی اگه کسی تونست خواب در بیداری فرهاد و دیوار داریوش رو اکورداشو واسم بزاره ممنون میشم.
از زمزمه دلتنگیم از همهمه بیزاریم نه طاقت خاموشی نه میل سخن داریم
ممنون

بالا