آخرین ارسال‌ها

آموزش رکورد وکال ( تصویری و اختصاصی برای سایت )

Dr.Noise

هنرمند
23/2/10
1,946
31
نیشابور
وای ببخشید دوست خوبم..حخخخ اشتباه شد...همون قسمت 1 تو کیوبیس کدومه که پلاگین موقع ظبط اثر داره.. اخه کیوبیس فقط یه جا میشه پلاگین گذاشت سونار هم به همین شکل...فکر کنم فهمیدم باید روی ترک ورودی بزاریم یعنیinput...فقط بدیش اینهکه رو کل موزیک تاثیر میزاره... ظاهرا فقط کیوبیس و استودیو وان ترک اینپوت دارند چون من تو سونار ندیدم..اف ال هم بعید میدونم
با اجازه پیمان عزیز ...
با زدن کلید F3 میکسر رو باز کنید . سمت راست یک گزینه به نام Stereo Out دارید که خروجی رو نشون میده و سمت راست یک Stereo In دارید که ورودی رو نشون میده . توی عکس با فلش بزرگ جایی که باید کامپرسور رو بذاری ، مشخص کردم .
روی فلش قرمز مشخص کردم کلیک کن . گزینه ی Insert رو که با فلش مشخص کردم انتخاب کن . حالا روی لاین ورودی و در خونه های اینسرت کامپرس مورد نظر رو قرار بده ...
این هم عکس و موفق باشی ...

Untitled.jpg

14/11/14
1,094
34
ایران
دوستان عزیز ی سوال داشتم.. زاویه میروفن و ب چ صورتی بزاریم ک تو بعضی حروف مثل...ز...س صدای صوت نیوفته تو ظبط. الان ی مدته این واسم شده معزل.. البته خیلی واضح نیست ولی خودمو ازار میده.. کلا زاویه ب چ صورت باشه ک صدا تمیز رکورد بشه؟ مرسی

سلام آقای محبی آموزش وکال در کیوبیس رو نزاشتید هنوز!!! من نمیدونم چرا وقتی گزینه ی ضبط و میزنم صدارو ضبط نمیکنه. کارت صدارو شناخته صدا هم از هدفون میاد. اما ضبط نمیکنه...
تو آموزش جدیدتون کلا بگید که نرم افزار کیوبیس و چطوری تنظیم کنیم برای یک وکال خوب و بدون مشکل. ممنون
پاسخ : آموزش رکورد وکال ( تصویری و اختصاصی برای سایت )

چشم وقتم ازاد بشه حتما

فایل های ضمیمه

سلام خدمت دوستان عزیز

و خسته نباشید خدمت اقای محبی من از نرم افزار اف ال استفادده میکنم و تو ویدیو اول که اقای محبی بافر سایز رو روی 128 قرار دادن من توی اف الم از 256 شروع شده تا 2048 که در حالت اولیه روی 512 هستش این ماله اینه که من از asio2 خود اف ال استفاده میکنم یا چیز دیگه

آقا من یه سوال دارم. هر کسی بتونه جوابم و بده خیلیییییی کمک میکنه بهم و تمام دغدغه های ذهنیه من و حل میکنه.
اینکه هنگام ضبط وکال با گام پایین وقتی میخونی ولوم کارت صدا و ومیکروفونت و زیاد میکنی صدا خیلی کوبنده و با حجم خوبی ضبط میشه مثل کارای علیرضا طلیسچی. آیا این کار درسته که زیاد کرد ولومو؟ یا منجر به دیستورت میشه؟ اصلا ولومه میکروفون در کارت صدا باید تا کجا باشه؟ چطوری میشه تنظیم کرد که وکال و استانداردی داشته باشیم؟
کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک

14/11/14
1,094
34
ایران
آقا من یه سوال دارم. هر کسی بتونه جوابم و بده خیلیییییی کمک میکنه بهم و تمام دغدغه های ذهنیه من و حل میکنه.
اینکه هنگام ضبط وکال با گام پایین وقتی میخونی ولوم کارت صدا و ومیکروفونت و زیاد میکنی صدا خیلی کوبنده و با حجم خوبی ضبط میشه مثل کارای علیرضا طلیسچی. آیا این کار درسته که زیاد کرد ولومو؟ یا منجر به دیستورت میشه؟ اصلا ولومه میکروفون در کارت صدا باید تا کجا باشه؟ چطوری میشه تنظیم کرد که وکال و استانداردی داشته باشیم؟
کمککککککککککککککککککککککککککککککککککککککککک
تا جایی ک دیستورت نشه زیاد کن.........اندازه مشخصی نداره ک

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
در واقع همه کامپرس ها و اکولایزرها فقط شنیده میشن و روی سیگنال اون تاثیری رو که باید داشته باشند ندارند.
امید خان. از صحبتهای شما اینجور برداشت کردم که اگر ما بعنوان مثال یه کمپرسور نرم افزاری رو روی لاین ورودی یا همون input channe قرار بدیم تاثیری در سیگنال رکورد شده نخواهد داشت درسته؟
پس راه حل چیه برای کسایی که اینجور سخت افزارها رو ندارن؟مثل پری امپ کمپرسور یا غیره؟
من خودم برای جلوگیری از دیستورت شدن صدا روی input channe یه کمپرسور میذارم با تنظیمات مورد نیاز. حالا یا برای ساز یا خواننده.تاثیر هم اینه که اجازه نمیده صدا دیستورت شه.غلط هست اینکار؟
[doublepost=1444505666,1444505434][/doublepost]پلاگینها اگر روی کانال audio گذاشته بشن هیچ تاثیری ندارن جز شنیده شدن. اما اگر روی کانال ورودی input channe گذاشته بشن روی ماهیت صدا تاثیر میذارن.

25/8/15
12
36
سلام جناب محبی من کیوبیس 5 کار میکنم میخام موقع رکورد صدام با افکت بشنوم تا حسی تربخونم میشه مراحلشو بهم بگید ممنون میشم

11/12/14
440
23
همدان
سلام جناب محبی من کیوبیس 5 کار میکنم میخام موقع رکورد صدام با افکت بشنوم تا حسی تربخونم میشه مراحلشو بهم بگید ممنون میشم
شما میتونی یه ریورب و یه مقدار اندک دیلی سند کنی رو ترکی که میخوای روش رکورد وکال انجام بدی

اما به نظرم این کارو نکنی بهتر باشه چونصدا موقع رکورد هرچی خام تر شنیده بشه بهتون کمک میکنه که ایرادای خوندن تون رو برطرف کنید

25/8/15
12
36
شما میتونی یه ریورب و یه مقدار اندک دیلی سند کنی رو ترکی که میخوای روش رکورد وکال انجام بدی

اما به نظرم این کارو نکنی بهتر باشه چونصدا موقع رکورد هرچی خام تر شنیده بشه بهتون کمک میکنه که ایرادای خوندن تون رو برطرف کنید
[doublepost=1451671453,1451670542][/doublepost]سلام مجدد جناب محبی من 12ساله خواننده و مدیر یک گروه موسیقی کاملا لایو هستم ودر هرسال شبهای زیادی هرشب حدود سه الی چهار ساعت صدامو با افکت میشنوم الان که میخوام خام بشنوم دیگه اون احساس وگرما یه مقداری کم رنگ میشه وحال هوای خودم پشت میکروفن یکم برام غریب میشه منتها من از کار خارج از قاعده خوشم نمیاد اگه همجا قاعده بدون افکته که منم همون کار رو انجام بدم وگرنه من سالم میخونم چون من شغلم خوانندگیه

Dr.Noise

هنرمند
23/2/10
1,946
31
نیشابور
[doublepost=1451671453,1451670542][/doublepost]سلام مجدد جناب محبی من 12ساله خواننده و مدیر یک گروه موسیقی کاملا لایو هستم ودر هرسال شبهای زیادی هرشب حدود سه الی چهار ساعت صدامو با افکت میشنوم الان که میخوام خام بشنوم دیگه اون احساس وگرما یه مقداری کم رنگ میشه وحال هوای خودم پشت میکروفن یکم برام غریب میشه منتها من از کار خارج از قاعده خوشم نمیاد اگه همجا قاعده بدون افکته که منم همون کار رو انجام بدم وگرنه من سالم میخونم چون من شغلم خوانندگیه
درود دوست عزیز ...
با اجازه از استاد عزیزم جناب آقای محبی ...
یکی از الزامات برای اجرای لایو ، افکت هایی مثل ریورب و دیلی ، برای پخش شدن و بهتر یه گوش رسیدن هستش . این که جناب محبی فرمودن صدا باید خشک باشه ، صرفا برای ریکورد در استودیو هستش ، نه اجرای لایو !!
برای ریکورد و برای این که ایرادات صدای خواننده شنیده یشه ، صدا باید خام ریکورد بشه تا بعدا بشه هر کاری که لازمه روی صدا انجام داد . اما برای اجرای لایو افکت گذاری درست جزو مهمترین نکات هستش ...
موفق باشید ...

31/3/15
8
27
Qeshm
سلام و خسته نباشید.اگه امکانش هست برای کیوبیس هم بزارید ممنون...

25/8/15
12
36
سلام من سوال کردن از انجمن و پیدا کردن جوابی که بهم میدن وتشکر بابت جوابشون رو بلد نیستم پس همین الان ازتون ممنونم ولی بازم میپرسم هر چی خدا بخاد من در کیوبیس 5 با میکروفن معمولی قبلا وکال رو رکورد میکردم والان میکروفن استدیویی خریدم اما این میکروفن رو به کارت صدا با همون کابل وتنظیمات وصل میکنم وفانتوم رو هم روشن میکنم اما رکورد نمیکنه در ضمن میکروفن رو چک کردم سالمه به میکسر وصل کردم وفانتوم میکسرو روشن کردم میک وکابل درست بود ولی روی کارت صدا وکیوبیس جواب نمیده
ایا تنظیمات برای میک معمولی و استدیویی فرق میکنه اگه فرق داره از تنظیمات وی اس تی کانکشنتون یک عکس برام بفرستید
[doublepost=1452497148,1452497094][/doublepost]
درود دوست عزیز ...
با اجازه از استاد عزیزم جناب آقای محبی ...
یکی از الزامات برای اجرای لایو ، افکت هایی مثل ریورب و دیلی ، برای پخش شدن و بهتر یه گوش رسیدن هستش . این که جناب محبی فرمودن صدا باید خشک باشه ، صرفا برای ریکورد در استودیو هستش ، نه اجرای لایو !!
برای ریکورد و برای این که ایرادات صدای خواننده شنیده یشه ، صدا باید خام ریکورد بشه تا بعدا بشه هر کاری که لازمه روی صدا انجام داد . اما برای اجرای لایو افکت گذاری درست جزو مهمترین نکات هستش ...
موفق باشید ...

Dr.Noise

هنرمند
23/2/10
1,946
31
نیشابور
سلام من سوال کردن از انجمن و پیدا کردن جوابی که بهم میدن وتشکر بابت جوابشون رو بلد نیستم پس همین الان ازتون ممنونم ولی بازم میپرسم هر چی خدا بخاد من در کیوبیس 5 با میکروفن معمولی قبلا وکال رو رکورد میکردم والان میکروفن استدیویی خریدم اما این میکروفن رو به کارت صدا با همون کابل وتنظیمات وصل میکنم وفانتوم رو هم روشن میکنم اما رکورد نمیکنه در ضمن میکروفن رو چک کردم سالمه به میکسر وصل کردم وفانتوم میکسرو روشن کردم میک وکابل درست بود ولی روی کارت صدا وکیوبیس جواب نمیده
ایا تنظیمات برای میک معمولی و استدیویی فرق میکنه اگه فرق داره از تنظیمات وی اس تی کانکشنتون یک عکس برام بفرستید
[doublepost=1452497148,1452497094][/doublepost]
درودی دوباره ...
اول در مورد تشکر کردن ، چیز خاصی نیست ! گزینه لایک رو که پایین هر پست هست رو کلیک میکنید و تمام ! گزینه های دیگه رو هم اگر با ماوس روش نگه دارید ، براتون نمایش میده که تعریفش چیه !!
در مورد سوال کیوبیس هم ، والا مایک با مایک تفاوتی نداره ! شما باید وقای با مایک معمولی صدا میگیری ، با مایک کندانسر هم صدا بگیری !! صدا ریکورد نمیشه کلا ؟؟ یا ریکورد میشه وقت ضبط صدا رو نمیشنوید ؟؟

25/8/15
12
36
ایا تنظیمات برای میک معمولی و استدیویی فرق میکنه اگه فرق داره از تنظیمات وی اس تی کانکشنتون یک عکس برام بفرستید tanzim   mic  2.jpg tanzim   mic  2.jpg
درودی دوباره ...
اول در مورد تشکر کردن ، چیز خاصی نیست ! گزینه لایک رو که پایین هر پست هست رو کلیک میکنید و تمام ! گزینه های دیگه رو هم اگر با ماوس روش نگه دارید ، براتون نمایش میده که تعریفش چیه !!
در مورد سوال کیوبیس هم ، والا مایک با مایک تفاوتی نداره ! شما باید وقای با مایک معمولی صدا میگیری ، با مایک کندانسر هم صدا بگیری !! صدا ریکورد نمیشه کلا ؟؟ یا ریکورد میشه وقت ضبط صدا رو نمیشنوید ؟؟
[doublepost=1452498418,1452498138][/doublepost]سلام نه اصلا رکورد نمیشه ولی با میک معمولی الان تست کردم شدچون اگر رکورد بشه ویو مشخه ولی این فقط یک خط صاف رکورد میشه دو تومن پولشو دادم دلم میخاد صداشو بشنوم ولی نمیشه پای سیستم داغونم همشهری شاید تنظیماتم اشکال داره

فایل های ضمیمه

Dr.Noise

هنرمند
23/2/10
1,946
31
نیشابور
ایا تنظیمات برای میک معمولی و استدیویی فرق میکنه اگه فرق داره از تنظیمات وی اس تی کانکشنتون یک عکس برام بفرستید مشاهده پیوست 16403 مشاهده پیوست 16403

[doublepost=1452498418,1452498138][/doublepost]سلام نه اصلا رکورد نمیشه ولی با میک معمولی الان تست کردم شدچون اگر رکورد بشه ویو مشخه ولی این فقط یک خط صاف رکورد میشه دو تومن پولشو دادم دلم میخاد صداشو بشنوم ولی نمیشه پای سیستم داغونم همشهری شاید تنظیماتم اشکال داره
همشهری !!!! شما هم ساکن نیشابور هستین ؟؟
میشه از اینپوت همین وی است کانکشن عکس بگیری ؟؟

12/12/15
2
30
مقدار گین ورودی رو در طول ترک میشه تغییر داد یا باید ثابت باشه ؟
مثلا میشه میزان گین در Verse ها -30 باشه و موقع Chorus بشه -35 ؟

25/8/15
12
36
همشهری !!!! شما هم ساکن نیشابور هستین ؟؟
میشه از اینپوت همین وی است کانکشن عکس بگیری ؟؟
[doublepost=1452516137,1452515508][/doublepost]سلام مشهدم اصالتن نیشابوریم فامیلامون تو نیشابورن ببینم میتونم عکسشو براتون بفرستم شاید برای میک استدیو ولوم یا گین چیزی هست باید زیادکنم من بلد نیستم گروه موسیقی دارم تو اپارات اسمم بزنید فیلمام هستش خوشحال میشم ببینید کارامو حسین زراعتی
16405-a301b3cb5f78a7638820a1b609add7aa.jpg
16406-27afb26922113ba956970a982d0be68f.jpg
[doublepost=1452880074][/doublepost]سلام میشه عکس رو باز کنید وجواب رو هرکی بلده محبت کنه Shot099.jpg

فایل های ضمیمه

Ha-MeD

ice-vocal
29/1/10
156
ایران - شمال
[doublepost=1452516137,1452515508][/doublepost]سلام مشهدم اصالتن نیشابوریم فامیلامون تو نیشابورن ببینم میتونم عکسشو براتون بفرستم شاید برای میک استدیو ولوم یا گین چیزی هست باید زیادکنم من بلد نیستم گروه موسیقی دارم تو اپارات اسمم بزنید فیلمام هستش خوشحال میشم ببینید کارامو حسین زراعتی
16405-a301b3cb5f78a7638820a1b609add7aa.jpg
16406-27afb26922113ba956970a982d0be68f.jpg
[doublepost=1452880074][/doublepost]سلام میشه عکس رو باز کنید وجواب رو هرکی بلده محبت کنه مشاهده پیوست 16428
من فک میکنم شما تو تنظیمات f4 یا f3 باید استفاده کنید ... قسمت studio یه قسمت داره کانکت ... امتحان کنید احتمالا حل بشه مشکلتون .... فقط مشکل اینه که وقتی این گذینه رو وقتی on میکنید
پخش کل موزیکتون شاید دیستورت بشه

9/1/15
3
23
سلام . آموزش رکورد تو کیوبیس قرار داده نمیشه ؟

بالا