آیا سازهای بادی، فتق می آورند؟

29/9/17
2
0
1
27
سلام خدمت همگی
من چند روز پیش در جایی برای اولین بار صدای ساز کلارینت و ساکسیفون رو از نزدیک شنیدم ،فوقالعاده بودش خیلی عالی بودش . می خواستم که خودم ساکسیفون صرفا برای تفریح و تخلیه احساسات و... یادبگیرم . اما کمی تحقیق کردم خیلی های میگفتن که سازهای بادی به علت اینکه زیادی زور میزنی برای فوت کردن بعد ها برای نوازنده اش فتق میاره؟؟؟ با توجه به اینکه خودمم سابقه فتق دارم برای موضوع مهمیه ...
میخواستم ببینم دوستانی که نوازنده این تیپ سازها هستند ایا واقعیت داره ؟؟؟
راستی دوستان ساکسیفون برای تمرین توی اپارتمان مناسب هستش یا نه ؟
با تشکر از شما

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,462
8,777
113
53
.
قطعاً اينطور نيست که اين سازها مشكلساز باشه. اين همه نوازنده ساز بادى داريم تو دنيا!!! ساز تخصصى من هم باسون هست و قسم ميخورم كه مشكلى ندارم اون پايين:smuggrin-61:
ولى اگر سابقه بيمارى وجود داشته باشه شايد موضوع فرق بكنه. اينو بايد پزشك تشخيص بده.
اگر منظورت از اون واژه، "ساكسُفون" هست (سيفون اصولا مربوط به دستشوييه!) بستگى به شرايط فيزيكی و معمارى آپارتمان داره. در بعضى شرايط همسايه رو اذيت ميكنه و بعضى ها نه.

29/9/17
2
0
1
27
سلام اقا خیلی متشکرم یه سر به پزشک میزنم ممنونم
در مورد غلط املایی هم ما تازه کاریم دیگه از این سوتیا زیاد میدیم...;););)

18/12/18
7
3
3
38
صحبت دوستمون كاملا درسته ! ولي فكر مي كنم در مورد سازها بادي اگر رو اصول نزني ميتونه به بدن فشار بياره ! البته الزاما نه به فتخ ، ولي كلا سازها بادي خيلي خوب هستند چون از عمق وجود ادم نواخته ميشند

music4all

عضو سایت
اما کمی تحقیق کردم خیلی های میگفتن که سازهای بادی به علت اینکه زیادی زور میزنی برای فوت کردن بعد ها برای نوازنده اش فتق میاره؟؟؟
نخیر دوست عزیز من خودم در طول خدمت یک سال تمام نوازنده ترومپت و شیپور بودم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد، فقط باید کمربندت رو محکم ببندی :biggrin: و درست نفس گیری کنی..

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,829
8,211
113
44
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
عجب بحث جالبی :D
این مقوله از سالهای دور بین نوازندگان شایع بوده !
ببینید هر سازی اگر اصول نواختن رو درست رعایت نکنیم باعث ایجاد مشکلات جسمی خواهند شد.
drums- guitar- horns ......
همه اینها نحوه نشستن و نواختن خاص خودشون رو دارن که میبایست مطابق اصول اون ساز رعایت شده و نواخته بشوند
ومن الله توفیق

• عالیه!

music4all

عضو سایت
در تکمیل گفته اساتید نوازنده ساز های بادی و بخصوص بادی برنجی ها باید دور سیگار کشیدن رو خط بزنه و به ورزش های قدرتی و هوازی خیلی اهمیت بده، چون موقع دمیدن در دهنی ساز به تمام اعضای بدن از جمله احشام فشار زیادی وارد میشه..

18/12/18
7
3
3
38
حالا چيز ديگه اي كه من شنيدم اينكه خيلي از سازها در صورتي كه در بلند مدت و مدام نواخته بشند ميتونند رو قدرت شنوايي نوازنده تا حدي اثر منفي بگزارند ( الزاما نه سازهاي بادي )، و حتي توصيه ميشه نوازندهاي خيلي حرفه اي سالي يكبار برند تست شنوايي